Odszedł wizjoner biznesu. Piotr Soyka nie żyje » Piotr Soyka, twórca i wieloletni prezes grupy kapitałowej Remontowa Holding SA, autor globalnego suk... Feederowe Mistrzostwa Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » 1 sierpnia na kanale Śledziowym w miejscowości Trzcinisko zostały rozegrane Feederowe Mistrzostwa Ko... Tomasz Olenderek: Gdański terminal Krajowej Spółki Cukrowej S.A. będzi... » Rozmowa z Tomaszem Olenderkiem, Członkiem Zarządu KSC- W październiku 2019 roku Krajowa Spółka Cukro... Rafał Chwedoruk: Czas tasowania kart » Z dr hab. Rafałem Chwedorukiem, profesorem UW, komentatorem politycznym, historykiem myśli polityczn... Akt oskarżenia po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza » Prokuratura Regionalna w Gdańsku skierowała do sądu akt oskarżenia wobec siedmiu osób w sprawie odpo... Zmarł Jurek Janczukowicz » Znaliśmy go jako doskonałego płetwonurka. Człowieka od „Rekina” i czołgu z ulicy Hołdu Pruskiego w O... Gdańsk dla Ukrainy » Pomysł padł podczas cotygodniowych posiedzeń sztabu antykryzysowego w gdańskiej Izbie Rzemieślniczej... Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem » Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD na Pomorzu to najzamożniejszy po... Gdańsk i okolice w malarstwie » Od 6 sierpnia 2020 roku przez najbliższy miesiąc w Kościele św. Jana prezentowana będzie wystawa zat... Dzieło "Solidarności" » Wiele wydarzeń historycznych na świecie "dorobiło się" prawdziwych dzieł sztuki. Rewolucję Francuską...
Reklama
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
środa, 29 lipca 2020 16:09
Portfele pomorskich liderów - baron SLD krezusem
Jerzy Śnieg, b. sekretarz PZPR w gminie Kwidzyn, milczący lider SLD ...
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
niedziela, 02 sierpnia 2020 13:47
Mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł przełożony na wtorek
Zaplanowany na poniedziałek mecz 5. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowe ...
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
poniedziałek, 27 lipca 2020 17:38
Terminarz jesiennej rundy PKO Ekstraklasy
22 sierpnia zainaugurowany zostanie sezon 2020/2021 PKO Ekstraklasy. T ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie opowieści Reimescha
poniedziałek, 27 lipca 2020 09:31
Gdańskie opowieści Reimescha
Ragimund Reimesch, austriacki artysta z Braszow, rumuńskiego miasta w ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Centrum Biurowe Neptun we Wrzeszczu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 29 marca 2014 19:05

Centrum Biurowe Neptun powstało w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w centrum komercyjnym Gdańska. W miejscu, w którym od 1951 roku funkcjonował zburzony dwa lata temu Dom Towarowy Neptun. Generalnym wykonawcą zakończonych właśnie robót budowlanych był Budimex S.A.


Nowa inwestycja licząca 19 kondygnacji i trzy poziomy podziemnych parkingów została realizowana w dzielnicy Wrzeszcz, przy alei Grunwaldzkiej 107/109, stanowiącej główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Wieżowiec ma 85 metrów wysokości, tj. o 3 metry więcej niż wieża Kościoła Mariackiego w Gdańsku. Atutem lokalizacji projektu jest dogodny dojazd ze wszystkich części miasta zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.


altW pobliżu wieżowca przy alei Grunwaldzkiej są bezpośrednio zlokalizowane przystanki autobusowe i tramwajowe. Zaledwie 300 m od budynku znajduje się przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), zapewniając doskonałe połączenie z innymi dzielnicami Gdańska. Ponadto sąsiadująca z aleją Grunwaldzką ulica Słowackiego zapewnia bezpośredni dojazd do międzynarodowego portu lotniczego w Rębiechowie oraz do obwodnicy trójmiejskiej. 


altBudynek oferuje swoim najemcom 15.300 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej na 18 kondygnacjach biurowych. Na parterze budynku znajdować się będzie reprezentacyjny, chroniony hol recepcyjny oraz lokale usługowo-handlowe. Na pierwszym piętrze zaplanowano wyposażone sale konferencyjne dedykowane przyszłym użytkownikom budynku. Takie rozwiązanie  pozwoli zrezygnować z organizacji tego typu przestrzeni na powierzchni najemcy, a tym samym przełoży się bezpośrednio na efektywność powierzchni biurowej oraz zmniejszenie kosztów najmu. Udało się tutaj także wygospodarować miejsce na restaurację oraz funkcje uzupełniające, takie jak kawiarnia oraz salon prasowy.


altW zakresie rozwiązań architektonicznych, przeszklenie fasady na pełnej wysokości pomieszczeń biurowych gwarantują nie tylko wspaniałe widoki, ale przede wszystkim doskonałe doświetlenie stanowisk pracy światłem naturalnym. Wielkość powierzchni na kondygnacjach biurowych wynosi od 798 m kw. do 1.024 m kw. i umożliwia elastyczny podział na moduły, które dostosowane zostaną do indywidualnych potrzeb dla każdego najemcy. Podniesione podłogi oraz podwieszane sufity zapewnią swobodną dystrybucję systemów okablowania strukturalnego, jak również ułatwią przeprowadzenie zmian aranżacji pomieszczeń biurowych w trakcie trwania umowy najmu.
Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest renomowana pracownia architektoniczna Aedas, wybrana przez głównego inwestora Hines w wyniku konkursu przeprowadzonego na początku 2010 roku. Firma Aedas, jest częścią międzynarodowej grupy Aedas CE, świadczącej usługi doradcze w zakresie architektury, projektowania wnętrz, planowania przestrzennego, krajobrazu, urbanistyki i doradztwa zarówno w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie, jak i obu Amerykach.


Warto wspomnieć, iż Centrum Biurowe Neptun mieszczące się przy ulicy Grunwaldzkiej 103 A w Gdańsku, 19 lutego otrzymało główną nagrodę w konkursie Prime Property Prize Trójmiasto 2014 w kategorii Inwestycje Komercyjne. Ideą konkursu było wyróżnienie regionalnych projektów, które w ostatnim roku wywarły największy wpływ na rynek nieruchomości w województwie pomorskim. Wśród nominowanych znaleźli się nie tylko lokalni deweloperzy, ale także międzynarodowi inwestorzy z sektora nieruchomości.


Statuetkę podczas konferencji Property Forum Trójmiasto 2014 odebrał Michał Samborski, Dyrektor Projektu w Hines Polska.
- Podobnie jak w przypadku innych inwestycji biurowych realizowanych przez Hines na świecie, Centrum Biurowe Neptun spełnia europejskie kryteria budynków klasy A, i to zarówno pod kątem centralnej lokalizacji, systemów technicznych, funkcjonalności oraz profesjonalnego zarządzania. Nie bez znaczenie pozostają dla nas także sprawy wydajności energetycznej oraz szacunku dla środowiska naturalnego. Przygotowując w pełni wykończone biura dla naszych najemców, kierujemy się ich indywidualnymi potrzebami oraz specyfiką prowadzonej działalności. Jestem przekonany, że realizowany przez nas projekt będzie nie tylko przyjaznym i atrakcyjnym miejscem pracy, ale ma szansę stać się najbardziej wyróżniającym się obiektem biurowym w Trójmieście - twierdzi Michał Samborski, odpowiedzialny za realizację tej inwestycji.


Powiedział nam również o tym, iż nadając temu wieżowcowi nazwę Neptun, inwestor chciał uszanować fakt, że Dom Handlowy Neptun funkcjonował we Wrzeszczu w przeszłości i to z sukcesem, mocno wpisując się w świadomość gdańszczan jako dobry obiekt handlowy. Inwestor ma nadzieję, że Centrum Biurowe Neptun godnie zastąpi poprzednika.


altUroczystość zakończenia budowy uatrakcyjniła duża wystawa fotograficzna pod tytułem „Czas na Wrzeszcz, 750-lat Dzielnicy”, której z baczną uwagą przyglądał się prezydent miasta Paweł Adamowicz (na zdjęciu powyżej). W swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z budowy kolejnego biurowca w Gdańsku, co pozwala nie tylko pozyskać nowe miejsca pracy dla Pomorza, ale również wzmocnić potęgę Gdańskiej Metropolii.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież