Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe... KKS Gedania » W ślad za olbrzymim zainteresowaniem jakie wzbudziły publikacje „Gazety Gdańskiej” na temat obrony p... Krzysztof Dośla: Andrzej Duda jest blisko „Solidarności” » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... „Solidarność” poprze kandydaturę Andrzeja Dudy? » Obradujący w Zakopanem członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” dzisiaj, czwartek 20 luty, dys... Komornik w SM Ujeścisko » W środę w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Ujeścisko pojawił się komornik w asyście policji celem...
Reklama
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
czwartek, 13 lutego 2020 11:12
Ordery dla gdańskich ławników - rada wybiera a prezydent nagradza
Władze Gdańska odznaczają ławników Sądu Rejonowego Gdańsk-Połu ...
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
niedziela, 23 lutego 2020 22:17
Trefl zgarnął w Bydgoszczy pełną pulę
Siatkarze Trefl rozkręcili się od drugiego seta, ale to wystarczyło ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Centrum Biurowe Neptun we Wrzeszczu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 29 marca 2014 19:05

Centrum Biurowe Neptun powstało w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w centrum komercyjnym Gdańska. W miejscu, w którym od 1951 roku funkcjonował zburzony dwa lata temu Dom Towarowy Neptun. Generalnym wykonawcą zakończonych właśnie robót budowlanych był Budimex S.A.


Nowa inwestycja licząca 19 kondygnacji i trzy poziomy podziemnych parkingów została realizowana w dzielnicy Wrzeszcz, przy alei Grunwaldzkiej 107/109, stanowiącej główną arterię łączącą centrum Gdańska z Sopotem i Gdynią. Wieżowiec ma 85 metrów wysokości, tj. o 3 metry więcej niż wieża Kościoła Mariackiego w Gdańsku. Atutem lokalizacji projektu jest dogodny dojazd ze wszystkich części miasta zarówno samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej.


altW pobliżu wieżowca przy alei Grunwaldzkiej są bezpośrednio zlokalizowane przystanki autobusowe i tramwajowe. Zaledwie 300 m od budynku znajduje się przystanek Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM), zapewniając doskonałe połączenie z innymi dzielnicami Gdańska. Ponadto sąsiadująca z aleją Grunwaldzką ulica Słowackiego zapewnia bezpośredni dojazd do międzynarodowego portu lotniczego w Rębiechowie oraz do obwodnicy trójmiejskiej. 


altBudynek oferuje swoim najemcom 15.300 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej zlokalizowanej na 18 kondygnacjach biurowych. Na parterze budynku znajdować się będzie reprezentacyjny, chroniony hol recepcyjny oraz lokale usługowo-handlowe. Na pierwszym piętrze zaplanowano wyposażone sale konferencyjne dedykowane przyszłym użytkownikom budynku. Takie rozwiązanie  pozwoli zrezygnować z organizacji tego typu przestrzeni na powierzchni najemcy, a tym samym przełoży się bezpośrednio na efektywność powierzchni biurowej oraz zmniejszenie kosztów najmu. Udało się tutaj także wygospodarować miejsce na restaurację oraz funkcje uzupełniające, takie jak kawiarnia oraz salon prasowy.


altW zakresie rozwiązań architektonicznych, przeszklenie fasady na pełnej wysokości pomieszczeń biurowych gwarantują nie tylko wspaniałe widoki, ale przede wszystkim doskonałe doświetlenie stanowisk pracy światłem naturalnym. Wielkość powierzchni na kondygnacjach biurowych wynosi od 798 m kw. do 1.024 m kw. i umożliwia elastyczny podział na moduły, które dostosowane zostaną do indywidualnych potrzeb dla każdego najemcy. Podniesione podłogi oraz podwieszane sufity zapewnią swobodną dystrybucję systemów okablowania strukturalnego, jak również ułatwią przeprowadzenie zmian aranżacji pomieszczeń biurowych w trakcie trwania umowy najmu.
Autorem koncepcji architektonicznej budynku jest renomowana pracownia architektoniczna Aedas, wybrana przez głównego inwestora Hines w wyniku konkursu przeprowadzonego na początku 2010 roku. Firma Aedas, jest częścią międzynarodowej grupy Aedas CE, świadczącej usługi doradcze w zakresie architektury, projektowania wnętrz, planowania przestrzennego, krajobrazu, urbanistyki i doradztwa zarówno w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Europie, jak i obu Amerykach.


Warto wspomnieć, iż Centrum Biurowe Neptun mieszczące się przy ulicy Grunwaldzkiej 103 A w Gdańsku, 19 lutego otrzymało główną nagrodę w konkursie Prime Property Prize Trójmiasto 2014 w kategorii Inwestycje Komercyjne. Ideą konkursu było wyróżnienie regionalnych projektów, które w ostatnim roku wywarły największy wpływ na rynek nieruchomości w województwie pomorskim. Wśród nominowanych znaleźli się nie tylko lokalni deweloperzy, ale także międzynarodowi inwestorzy z sektora nieruchomości.


Statuetkę podczas konferencji Property Forum Trójmiasto 2014 odebrał Michał Samborski, Dyrektor Projektu w Hines Polska.
- Podobnie jak w przypadku innych inwestycji biurowych realizowanych przez Hines na świecie, Centrum Biurowe Neptun spełnia europejskie kryteria budynków klasy A, i to zarówno pod kątem centralnej lokalizacji, systemów technicznych, funkcjonalności oraz profesjonalnego zarządzania. Nie bez znaczenie pozostają dla nas także sprawy wydajności energetycznej oraz szacunku dla środowiska naturalnego. Przygotowując w pełni wykończone biura dla naszych najemców, kierujemy się ich indywidualnymi potrzebami oraz specyfiką prowadzonej działalności. Jestem przekonany, że realizowany przez nas projekt będzie nie tylko przyjaznym i atrakcyjnym miejscem pracy, ale ma szansę stać się najbardziej wyróżniającym się obiektem biurowym w Trójmieście - twierdzi Michał Samborski, odpowiedzialny za realizację tej inwestycji.


Powiedział nam również o tym, iż nadając temu wieżowcowi nazwę Neptun, inwestor chciał uszanować fakt, że Dom Handlowy Neptun funkcjonował we Wrzeszczu w przeszłości i to z sukcesem, mocno wpisując się w świadomość gdańszczan jako dobry obiekt handlowy. Inwestor ma nadzieję, że Centrum Biurowe Neptun godnie zastąpi poprzednika.


altUroczystość zakończenia budowy uatrakcyjniła duża wystawa fotograficzna pod tytułem „Czas na Wrzeszcz, 750-lat Dzielnicy”, której z baczną uwagą przyglądał się prezydent miasta Paweł Adamowicz (na zdjęciu powyżej). W swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z budowy kolejnego biurowca w Gdańsku, co pozwala nie tylko pozyskać nowe miejsca pracy dla Pomorza, ale również wzmocnić potęgę Gdańskiej Metropolii.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież