Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SLD przeciw "hazardowej" arogancji PO-PSL

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 13 maja 2012 09:46

Rada Krajowa SLD uzupełniła skład zarządu partii i wybrała członków rady strategii polityczno-programowej partii. Do władz sojuszu wybrano Jerzego Śniega, lidera pomorskiego sojuszu, natomiast członkiem 30-osobowego think tanku partii został Marek Formela, wydawca "Gazety Gdańskiej" i portalu wybrzeze24.pl.
Obradująca w sobotę w Warszawie rada krajowa wyraziła sprzeciw wobec skandalicznego trybu prac w sejmie nad zmianami w systemie emerytalnym, uznając go za "nie mający precedensu w cywilizowanych państwach demokratycznych akt arogancji i buty ze strony rządzących", konsultacje społeczne "były w istocie fikcją". Koalicja PO-PSL nie szukała porozumienia z opozycją,"lecz forsowała projekty nie mające akceptacji społecznej". Rząd nie podjął poważnego dialogu, który mógł doprowadzić do kompromisu. Jak zauważono w sprzeciwie - sprzeciwie, a nie stanowisku, jak pierwotnie planowano - nad zmianami dotyczącymi milionów Polek i Polaków, nie można procedować "w hazardowym trybie", bez poważnej debaty społecznej.

W trakcie posiedzenia wybrano 28 członków zarządu krajowego SLD spośród 33 zgłoszonych kandydatów. Sensacją była dotkliwa porażka Grzegorza Napieralskiego, który dostał najniższe poparcie - 48 głosów na 118 oddanych - i nie wszedł do zarządu. Z Pomorza  mandat uzyskał Jerzy Śnieg, szef pomorskich struktur SLD. Nie powiodło się natomiast Małgorzacie Ostrowskiej.

W sobotę powołano również radę strategii polityczno-programowej SLD. Będzie zajmować się ocenami sytuacji społeczno-gospodarczej, przygotowywać długofalowe programy, inicjować przedsięwzięcia społeczno-polityczne i kształtować program wyborczy SLD. - Będzie swoistym think thank partii - podkreślił jej przewodniczący Józef Oleksy. W składzie rady znaleźli się m.in. Jan Guz, Włodzimierz Czarzasty, prof. Jan Hartman, Ryszard Kalisz, Danuta Waniek, Jerzy Wenderlich, Tadeusz Iwiński, Krzysztof Janik, Longin Pastusiak, Zbyszek Zaborowski i Marek Formela, wydawca "Gazety Gdańskiej".

J. Oleksy zabierając głos w dyskusji, powiedział, że odbudowując sprawność organizacyjną partii, nie należy gubić myśli, nie spłycać idei. - SLD ma pomóc zdezorientowanym obywatelom,. Zagubienie i zalęknienie wśród ludzi narasta. Trzeba umieć objaśniać świat w którym żyjemy - mówił b. premier. I zauważał, że współczesna lewica społeczna nie zamyka się w członkostwie konkretnej partii, rozwija się ruch demokracji równoległej i dlatego idea kongresu lewicy odpowiada wyzwaniom czasu.

Natomiast Ryszard Kalisz nie zostawił suchej nitki na ministrze sprawiedliwości i jego projektach. - Jarosłąw Gowin to jeden z najbardziej niekompetentnych ministrów w tym rządzie - ocenił. I przywołał przymiarki ministra do poddania prokuratury kontroli posłów. - To co dzieje się obecnie w prokuraturze przekracza granice akceptacji. Prokurator służy strukturze, a nie obywatelom. Własne interesy, zawiści, sympatie, areszty wydobywcze stają się ważniejsze niż ściganie przestępców.

Według Kalisza należy zlikwidować prokuraturę w tym kształcie. Prokurator musi funkcjonować przy sądzie. - Prokurator generalny będzie zastępcą prezesa sadu najwyższego ,prokurator apelacyjny zastępcą prezesa sądu apelacyjnego i odpowiednio na niższych szczeblach. Pracą śledczą zajmować ma się policjant, a prokurator bez kontaktu z podejrzanym, bez pokus które to rodzi, będzie tylko miał do dyspozycji materiał dowodowy, które będzie przedkładał do oceny sądu - naszkicował zręby projektu Ryszard Kalisz.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 JP III 2012-05-13 12:47
Nareszcie! PSL to wspolnik PO,partia chciwych posad chlopow,ktorym wszystko jedno z kim i gdzie,byle na stolkach.No i ta kotunska obluda Pawlaka,rozwodn ika co sie modli po wiejskich festynach rznac strazaka,Z takim bractwem Donek przekrecil caly narod.A gdanszczanka Pomaska co pare lat temu lazila po osiedlach od drzwi do drzwi zebrzrac o laske teraz pokazala tym naiwnym co ich czeka,sama tylek wozi samolotem za publiczna kase bo musi potomka wykarmiac
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież