Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Brak determinacji Macieja Lisickiego w ściganiu urzędniczej korupcji

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
środa, 28 sierpnia 2013 20:02

W ślad za komunikatem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku dotyczącym tymczasowego aresztowania dwóch urzędniczek Urzędu Miejskiego w Gdańsku, podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych, biuro prasowe UM Gdańsk wystosowało oświadczenie. „Informujemy iż na czas aresztu tymczasowego w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, stosunek pracy Katarzyny M. i Krystyny W. podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych został zawieszony.


Już w 2011 obie urzędniczki, pracownice Wydziału Gospodarki Komunalnej, zostały odsunięte od podejmowania decyzji w sprawach lokalowych. Odsunięcie to spowodowane było podejrzeniem o nierzetelność.


Władzom miasta bardzo zależy na szybkim wyjaśnieniu tej bulwersującej sprawy. Dla dobra śledztwa do czasu zakończenia postępowania urząd powstrzyma się od udzielania szczegółowych informacji. Jednocześnie władze miasta wyrażają ubolewanie z zaistniałej sytuacji oraz dołączają się do apelu Prokuratury o dobrowolne zgłaszanie się i zeznawanie w tej sprawie przy zastosowaniu klauzuli niekaralności”.


Dwie kobiety, wieloletnie pracownice UM Gdańsk, 45-letnią Katarzynę M. i 53-letnią Krystynę W. aresztowano decyzją sądu 24 sierpnia. Są podejrzane o korupcję. Według wstępnego śledztwa miały kilkanaście razy przyjąć łapówki na łączną sumę ponad pół miliona złotych. W zamian za otrzymywane pieniądze bezprawnie obiecywały pomoc w przyznawaniu lokali komunalnych osobom, którym takie lokale nie przysługiwały.


Zarzuty popełnienia przestępstwa pośredniczenia w korupcji usłyszały również trzy inne osoby. Okazuje się, że krąg podejrzanych osób jest jeszcze szerszy. - Wszystkim grozi od roku do 10 lat więzienia - twierdzi Mariusz Marciniak, rzecznik prasowy prokuratury apelacyjnej w Gdańsku.
Sprawę bada gdański oddział Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji pod nadzorem prokuratury apelacyjnej w Gdańsku.


Do zaistniałego problemu korupcyjnego na naszą prośbę ustosunkował się Wiesław Kamiński, radny PiS: - Dochodzą nas gdańskich radnych niepokojące wieści, że to nie koniec aresztowań pracowników Urzędu Miasta w Gdańsku. Sprawa jest rozwojowa. Jeśli jednak wcześniej były sygnały o korupcji, to dlaczego wiceprezydent Maciej Lisicki, któremu bezpośrednio podlega Wydział Gospodarki Komunalnej, nie podejmował stosownych działań. Ich brak znacznie obciąża jego osobę. A tu potrzeba było w tej sprawie determinacji. Ważniejsza widocznie dla niego była kwestia ustawy śmieciowej, od lansowanej przez niego na początku opcji ryczałtowej po raptem zmienionej na powierzchniową.


- W mojej ocenie standardem powinno być stosowanie polityki antykorupcyjnej w newralgicznych działaniach Urzędu Miejskiego w Gdańsku. A to niestety nie działa i rodzą się takie mieszkaniowe korupcje. Podczas czwartkowej (29 sierpnia) sesji Rady Miasta z pewnością ten temat wśród radnych poruszymy - powiedział nam radny Kamiński.    

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież