Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

9. urodziny Filii Gdańskiej

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 14 czerwca 2017 18:06

Filia Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mariackiej świętowała 9 urodziny placówki.- Mówię od wewnątrz, bardzo subiektywnie, ale wydaje mi się, że kondycja biblioteki jako całości, i mojej filii również, jest doskonała - powiedział Zbigniew Walczak, kierownik Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego. - Ludzie mówią, że ludzie książek nie czytają. Tu w Gdańsku książki czytają, kupują, ale też na szczęście korzystają z bibliotek. Z roku na rok czytelnictwo nam rośnie. serdecznie zapraszam każdego gdańszczanina, każdego Pomorzanina, każdego Polaka, ale również gości z zagranicy. Jestem dumny, że ta filia jest wizytówką miasta. Wygląda jak gdański kantor kupiecki, ma księgozbiór pomorski. Większość ludzi jest zaskoczona, że nie półka regionalna, nie regał tylko cała duża filia z 12 tysiącami książek tylko o regionie. Część zbiorów przekazaliśmy pracowni regionalnej Biblioteki Wojewódzkiej, albo do innych filii, aby wzbogacić ich ofertę.


alt

Na urodzinowej imprezie nie mogło zabraknąć tortówKsięgozbiór Filii Gdańskiej liczy 12 tysięcy egzemplarzy. Wszystkie książki są związane z Gdańskiem, Kaszubami, Trójmiastem i Pomorzem.
- Liczba czytelników w filii jest o dziwo stała - powiedział Zbigniew Walczak. - Pod koniec każdego roku sięga 1100-1200 czytelników. Tylu jest mniej więcej pasjonatów Gdańska, jego historii i kultury. Jeśli chodzi o przekrój wiekowy to jestem absolutnie dumny. Filia jest teoretycznie dla dorosłych, ale mamy cały regał książek dla dzieci, oczywiście o Gdańsku i Pomorzu, głównie baśnie i opowieści. Mamy czytelników 2-3 letnich, dla których mamy książki do oglądania, które wypożyczają rodzice, zapaleni gdańszczanie i uczą z nich o Gdańsku, a najstarszy zarejestrowany czytelnik ma 97 lat.


alt

Goście 9. urodzin Filii GdańskiejFilia Gdańska to nie tylko wypożyczalnia książek. W bibliotece odbywają się spotkania autorskie, zgodnie z profilem placówki z autorami pomorskimi, promocje książek o Gdańsku i Pomorzu, wykłady o historii i kulturze, spotkania z mniejszościami narodowościowymi mieszkającymi w Gdańsku. Filia współorganizuje konkursy historyczne dla młodzieży oraz Maraton Czytelniczy.


Obecnie w Filli Gdańskiej pracują Grażyna Korcz-Piasecka, Daniela Radowicz-Kmiecik i Zbigniew Walczak.


Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież