Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Trefl na dnie tabeli i bez zwycięstwa

Trwa fatalna seria sopockiego Trefla. Koszykarze przegrali piąty mecz z rzędu i po raz kolejny przegrali tracąc w końcówce wcześniej wypracowaną przewagę. Zespół żółto-czarnych najpierw pozwolił rywalom z Polpharmy Starogard Gdański doprowadzić do dogrywki, a w dodatkowym czasie gry został wręcz zdemolowany. Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot 92:80 po dogr. (23:17, 26:16, 16:24, 11:19, d. 16:4).

Niedzielny mecz w stolicy Kociewia miał dwóch indywidualnych bohaterów – Michaela Hicksa i Tyreeka Durena. Po zawodach więcej powodów do radości miał ten pierwszy, który miał lepsze wsparcie w kolegach z zespołu. Polpharma po w miarę wyrównanym początku, przejęła inicjatywę w meczu powoli budowała przewagę. Po „trójce” Hicksa w 11 minucie było 28:17 dla gospodarzy, po podobnym rzucie Amerykanina w dwie minuty później już 31:19, z kolei po akcji 2+1 Łukasza Diduszko w 14 minucie Farmaceuci wygrywali już 36:19.

Sopocianie zaczęli przełamywać gospodarzy dopiero w drugiej połowie. Na początku trzeciej kwarty Duren zdobył 5 punktów z rzędu, później aż 11-punktową serię zaliczył Piotr Śmigielski i w 29. minucie Trefl przegrywał już tylko 56:61. W 33 minucie na prowadzenie sopocian wyprowadził Duren. Diduszko niemal natychmiast odpowiedział „trójką” i gospodarze „odbili” prowadzenie. Kolejne punkty Durena dały tym razem dłuższe prowadzenie Trefla.

Na 45 sekund przed końcem IV kwarty sopocianie po dwóch wolnych Durena prowadzili już 76:70, w kolejnej akcji Hicks trafił zza linii 6,75 m. Na 20 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry na linii rzutów osobistych stanął Duren, niestety tym razem Amerykanin nie trafił ani razu, piłkę zebrali gospodarze, wyprowadzili kontrę i zwieńczyli ją „trójką” J.T.Tillera. Do końca kwarty brakowało 12 sekund, piłkę mieli sopocianie, jednak nie zdołali oddać celnego rzutu. Po raz drugi w tym sezonie o wyniku meczu Trefla decydować musiał dogrywka. Niestety żółto-czarni nie odegrali w niej większych ról i dodatkowe 5 minut przegrali różnicą aż 12 punktów.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI – TREFL SOPOT 92:80 po dogr. (23:17, 26:16, 16:24, 11:19, d. 16:4)

POLPHARMA: Hicks 27 (6x3, 8 zb.), Długosz 4, Tiller 11 (1x3, 8 zb., 8 st.), Diduszko 13 (2x3, 6 zb.), Wojdyła 5 (1x3, 5 zb.) oraz Flieger 19 (3x3), Bailey 13 (1x3), Szymański 0, Grujić 0.

TREFL: Duren 33 (2x3, 6 zb.), Stefański 10 (13 zb.), Bilinovać 6, Surmacz 3 (1x3), Śmigielski 16 (1x3) oraz Dzierżak 10 (3x3), Dutkiewicz 2, Sikora 0, Kulka 0, Misanović 0, Krefft 0.