Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P...
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Lech na drodze Lechii do obrony Pucharu Polski
czwartek, 28 maja 2020 19:38
W półfinale Totolotek Pucharu Polski Lechia zagra na wyjeździe z Le ...

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Trefl na dnie tabeli i bez zwycięstwa

Trwa fatalna seria sopockiego Trefla. Koszykarze przegrali piąty mecz z rzędu i po raz kolejny przegrali tracąc w końcówce wcześniej wypracowaną przewagę. Zespół żółto-czarnych najpierw pozwolił rywalom z Polpharmy Starogard Gdański doprowadzić do dogrywki, a w dodatkowym czasie gry został wręcz zdemolowany. Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot 92:80 po dogr. (23:17, 26:16, 16:24, 11:19, d. 16:4).

Niedzielny mecz w stolicy Kociewia miał dwóch indywidualnych bohaterów – Michaela Hicksa i Tyreeka Durena. Po zawodach więcej powodów do radości miał ten pierwszy, który miał lepsze wsparcie w kolegach z zespołu. Polpharma po w miarę wyrównanym początku, przejęła inicjatywę w meczu powoli budowała przewagę. Po „trójce” Hicksa w 11 minucie było 28:17 dla gospodarzy, po podobnym rzucie Amerykanina w dwie minuty później już 31:19, z kolei po akcji 2+1 Łukasza Diduszko w 14 minucie Farmaceuci wygrywali już 36:19.

Sopocianie zaczęli przełamywać gospodarzy dopiero w drugiej połowie. Na początku trzeciej kwarty Duren zdobył 5 punktów z rzędu, później aż 11-punktową serię zaliczył Piotr Śmigielski i w 29. minucie Trefl przegrywał już tylko 56:61. W 33 minucie na prowadzenie sopocian wyprowadził Duren. Diduszko niemal natychmiast odpowiedział „trójką” i gospodarze „odbili” prowadzenie. Kolejne punkty Durena dały tym razem dłuższe prowadzenie Trefla.

Na 45 sekund przed końcem IV kwarty sopocianie po dwóch wolnych Durena prowadzili już 76:70, w kolejnej akcji Hicks trafił zza linii 6,75 m. Na 20 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry na linii rzutów osobistych stanął Duren, niestety tym razem Amerykanin nie trafił ani razu, piłkę zebrali gospodarze, wyprowadzili kontrę i zwieńczyli ją „trójką” J.T.Tillera. Do końca kwarty brakowało 12 sekund, piłkę mieli sopocianie, jednak nie zdołali oddać celnego rzutu. Po raz drugi w tym sezonie o wyniku meczu Trefla decydować musiał dogrywka. Niestety żółto-czarni nie odegrali w niej większych ról i dodatkowe 5 minut przegrali różnicą aż 12 punktów.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI – TREFL SOPOT 92:80 po dogr. (23:17, 26:16, 16:24, 11:19, d. 16:4)

POLPHARMA: Hicks 27 (6x3, 8 zb.), Długosz 4, Tiller 11 (1x3, 8 zb., 8 st.), Diduszko 13 (2x3, 6 zb.), Wojdyła 5 (1x3, 5 zb.) oraz Flieger 19 (3x3), Bailey 13 (1x3), Szymański 0, Grujić 0.

TREFL: Duren 33 (2x3, 6 zb.), Stefański 10 (13 zb.), Bilinovać 6, Surmacz 3 (1x3), Śmigielski 16 (1x3) oraz Dzierżak 10 (3x3), Dutkiewicz 2, Sikora 0, Kulka 0, Misanović 0, Krefft 0.