Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rogowska pokonała 4,70 m na treningu

Wysokość 4,70 m pokonała podczas środowego (26 lutego) treningu Anna Rogowska, tyczkarka SKLA Sopot. Jest to o 30 cm lepszy wynik, jaki uzyskała podczas niedawnych 58. Halowych Mistrzostw Polski.


Minionej niedzieli Rogowska pokonała tylko wysokość 4.40 m, co wystarczyło jej do zdobycia złotego medalu. Podczas tych mistrzostw trzykrotne próby na wysokości 4.60 m były nieudane.


altPodczas środowego otwartego dla dziennikarzy treningu, wraz z trenerem i zarazem mężem Jackiem Torlińskim wyczuwali najodpowiedniejszą odległość rozbiegu. Bieżnia w Ergo Arenie jest bowiem bardzo szybka i sprężysta, a specyfika tej konkurencji wymaga, aby odbić się w konkretnie wyznaczonym punkcie. Przy 34 metrowym rozbiegu, kilka lub kilkanaście centymetrów robi bardzo dużą różnicę i nawet minimalna niedokładność w tej fazie może zdecydować o pomyślności całego skoku. Tak było podczas mistrzostw Polski, że Rogowska nie wyczuwała rozbiegu.


Dobrze się więc stało, że wreszcie ma więcej czasu na techniczne treningi w Ergo Arenie. Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Aten w 2004 roku jest obecnie z rezultatem 4,76 m uzyskanym niedawno na mitingu w belgijskiej Gandawie liderką światowego rankingu. Do czasu mistrzostw świata (7-9 marca) odbędzie jeszcze dwa takie techniczne treningi na sopockiej skoczni.


Po 1,5 godzinnym treningu, trener Jacek Torliński zapowiedział, że do mistrzostw świata, polska faworytka do medalu będzie się przygotowywać  w spokoju, bez udziału mediów i kibiców. Ania musi się teraz skoncentrować wyłącznie na treningu. Na wywiady przyjdzie czas po mistrzostwach świata. Torliński nie wyobraża sobie, aby jego podopieczna podczas tej imprezy nie stanęła na podium.


Oprócz Rogowskiej przed nią na skoczni trening miał także Paweł Wojciechowski z WKS Zawiszy Bydgoszcz, który co do nośności bieżni miał podobne odczucie.


altPod okiem opiekuńczym trenera Krzysztofa Szałachy ostry trening biegowy i startowy miał 400-metrowiec Patryk Dobek z SKLA Sopot. Powiedział nam, że próbuje już swoich sił w bardzo zbliżonej, ale o wiele trudniejszej konkurencji biegu 400 metrów przez płotki. Stąd w jego treningu wiele ćwiczeń na gibkość i skoczność.


altNiezmiernie zadowolona z środowego treningu była sprinterka Marta Jeschke, również zawodniczka SKLA Sopot. Po długiej rozgrzewce pod okiem trenera Michała Modelskiego (na zdjęciu powyżej) ćwiczyła ostre starty i przebieżki, a na koniec ćwiczenia skocznościowe.


Trening miały także zawodniczki ze sztafety 4x400 m kobiet pod opieką trenera Aleksandra Matusińskiego.  


Nad całością środowego treningu czuwał Wiesław Rożej, kierownik kadry PZLA, który nie mógł zrozumieć nie wiadomo przez kogo wydanej decyzji, że biegacze mogą trenować na sopockiej bieżni halowej jedynie do 2 marca. A co mają robić przez kilka kolejnych dni, skoro mistrzostwa świata rozpoczynają się dopiero 7 marca? A co poczną biegacze innych ekip, jak z pewnością przyjadą kilka dni wcześniej przed terminem mistrzostw świata? W tej sprawie w naszej obecności Rożej dzwonił do prezesa PZLA Jerzego Skuchy oraz do prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, sprawującego funkcję gospodarza. Decyzji pomyślnej nie otrzymał. Narzekał też na obsługę techniczną sopockiej hali. W Spale jest o wiele łatwiej współpracować z tamtejszym personelem. No ale Spała lekkoatletyką stoi, a Ergo Arena ma ją sporadycznie.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież