Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rogowska pokonała 4,70 m na treningu

Wysokość 4,70 m pokonała podczas środowego (26 lutego) treningu Anna Rogowska, tyczkarka SKLA Sopot. Jest to o 30 cm lepszy wynik, jaki uzyskała podczas niedawnych 58. Halowych Mistrzostw Polski.


Minionej niedzieli Rogowska pokonała tylko wysokość 4.40 m, co wystarczyło jej do zdobycia złotego medalu. Podczas tych mistrzostw trzykrotne próby na wysokości 4.60 m były nieudane.


altPodczas środowego otwartego dla dziennikarzy treningu, wraz z trenerem i zarazem mężem Jackiem Torlińskim wyczuwali najodpowiedniejszą odległość rozbiegu. Bieżnia w Ergo Arenie jest bowiem bardzo szybka i sprężysta, a specyfika tej konkurencji wymaga, aby odbić się w konkretnie wyznaczonym punkcie. Przy 34 metrowym rozbiegu, kilka lub kilkanaście centymetrów robi bardzo dużą różnicę i nawet minimalna niedokładność w tej fazie może zdecydować o pomyślności całego skoku. Tak było podczas mistrzostw Polski, że Rogowska nie wyczuwała rozbiegu.


Dobrze się więc stało, że wreszcie ma więcej czasu na techniczne treningi w Ergo Arenie. Brązowa medalistka igrzysk olimpijskich z Aten w 2004 roku jest obecnie z rezultatem 4,76 m uzyskanym niedawno na mitingu w belgijskiej Gandawie liderką światowego rankingu. Do czasu mistrzostw świata (7-9 marca) odbędzie jeszcze dwa takie techniczne treningi na sopockiej skoczni.


Po 1,5 godzinnym treningu, trener Jacek Torliński zapowiedział, że do mistrzostw świata, polska faworytka do medalu będzie się przygotowywać  w spokoju, bez udziału mediów i kibiców. Ania musi się teraz skoncentrować wyłącznie na treningu. Na wywiady przyjdzie czas po mistrzostwach świata. Torliński nie wyobraża sobie, aby jego podopieczna podczas tej imprezy nie stanęła na podium.


Oprócz Rogowskiej przed nią na skoczni trening miał także Paweł Wojciechowski z WKS Zawiszy Bydgoszcz, który co do nośności bieżni miał podobne odczucie.


altPod okiem opiekuńczym trenera Krzysztofa Szałachy ostry trening biegowy i startowy miał 400-metrowiec Patryk Dobek z SKLA Sopot. Powiedział nam, że próbuje już swoich sił w bardzo zbliżonej, ale o wiele trudniejszej konkurencji biegu 400 metrów przez płotki. Stąd w jego treningu wiele ćwiczeń na gibkość i skoczność.


altNiezmiernie zadowolona z środowego treningu była sprinterka Marta Jeschke, również zawodniczka SKLA Sopot. Po długiej rozgrzewce pod okiem trenera Michała Modelskiego (na zdjęciu powyżej) ćwiczyła ostre starty i przebieżki, a na koniec ćwiczenia skocznościowe.


Trening miały także zawodniczki ze sztafety 4x400 m kobiet pod opieką trenera Aleksandra Matusińskiego.  


Nad całością środowego treningu czuwał Wiesław Rożej, kierownik kadry PZLA, który nie mógł zrozumieć nie wiadomo przez kogo wydanej decyzji, że biegacze mogą trenować na sopockiej bieżni halowej jedynie do 2 marca. A co mają robić przez kilka kolejnych dni, skoro mistrzostwa świata rozpoczynają się dopiero 7 marca? A co poczną biegacze innych ekip, jak z pewnością przyjadą kilka dni wcześniej przed terminem mistrzostw świata? W tej sprawie w naszej obecności Rożej dzwonił do prezesa PZLA Jerzego Skuchy oraz do prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, sprawującego funkcję gospodarza. Decyzji pomyślnej nie otrzymał. Narzekał też na obsługę techniczną sopockiej hali. W Spale jest o wiele łatwiej współpracować z tamtejszym personelem. No ale Spała lekkoatletyką stoi, a Ergo Arena ma ją sporadycznie.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież