Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najlepsza impreza w historii polskiej LA

To była najlepsza halowa impreza w dotychczasowej historii polskiej lekkoatletyki, tak ocenił prezes PZLA Jerzy Skucha 58. halowe lekkoatletyczne mistrzostwa Polski w Sopocie. Prezes PZLA sympatycznie skomplementował organizatorów, jak i wyjątkowo licznych kibiców. Pochwalił startujących około 300 zawodników z 80 krajowych klubów. To oni sprawili, że wiele konkurencji stało na bardzo dobrym, a niektóre jak zwłaszcza skoki i biegi wręcz na światowym poziomie. Potwierdzeniem tego jest rekord kraju na 3000 m Łukasza Parszczyńskiego, wyrównany w skoku wzwyż przez Kamilę Lićwinko oraz trzy medale Anny Kiełbasińskiej.


Prezes Skucha przyznał też, że tak doskonałej imprezy lekkoatletycznej jeszcze nie było. Zawody odbyły się we wspaniałej hali, przy znakomicie czujących i znających się na lekkoatletyce licznych kibicach.


altPrezes PALA Jerzy Skucha (na zdjęciu powyżej drugi z lewej)) był zwłaszcza pod wrażeniem osiągnięć w skoku wzwyż kobiet.
- Tak emocjonującego konkursu, jaki obejrzeliśmy w wypełnionej kibicami Ergo Arenie może nam pozazdrościć każdy kraj. Drugiego dnia mistrzostw liczyłem na to, że niezły wynik osiągnie w skoku o tyczce sopocianka Ania Rogowska, która miała jednak słabszy dzień, bo pokonała tylko 4,40 m i trzy razy strąciła poprzeczkę na 4,60 m. Jestem jednak pewien, że podczas mistrzostw świata będzie fruwać bardzo wysoko - powiedział prezes Skucha.


Wyraził on swoje zadowolenie, że ta impreza trafiła do Sopotu. Zimowe mistrzostwa polskich lekkoatletów po raz pierwszy od 1990 roku rozegrane zostały poza Spałą.
- W Spale nam zawodnikom brakowało pełnych trybun, a tutaj w Sopocie gromki doping kibiców oraz niezwykle sprzyjająca nawierzchnia niosły mnie nad poprzeczką - powiedziała zwyciężczyni skoku wzwyż Kamila Lićwinko. Wynikiem dwa metry Lićwinko (KS Podlasie Białystok) wyrównała należący do niej rekord Polski.


Podobnie dobrą opinię o bieżni wyraził złoty medalista w biegu na 800 m Adam Kszczot (RKS Łódź), który wygrał z czasem 1:47,07 min.. - Te deski świetnie odbijają stopy i niemal pchają zawodnika do przodu - stwierdził Kszczot.


Pomysł przeniesienia 58. HMP Seniorów ze Spały do Sopotu chwalili również inni zawodnicy, którzy podkreślali nie tylko znakomitą atmosferę na trybunach, ale także sprzyjającą w uzyskiwaniu dobrych rezultatów bieżnię w Ergo Arenie.


altW biegach padło sporo życiówek, w tym także dwukrotnie zarówno w eliminacjach jak i w finale pobiła dotychczasową życiówkę Marta Jeschke z SKLA Sopot (na zdjęciu powyżej), wygrywając i uzyskując na 60 m czas 7,31 s.


Ponadto w biegu na 3 tys. metrów Łukasz Parszczyński (KS Podlasie Białystok) czasem 7.49,26 min poprawił rekord kraju. Poprzedni należał do Yareda Shegumo, który dziesięć lat temu w Lipsku pokonał 3000 m w 7.54,04 min.


Indywidualnie najwięcej medali zdobyła Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa), która wygrała bieg na 200 m, a dwukrotnie na 60 m płaskie i 60 m przez płotki była druga. Reprezentanci warszawskiego klubu akademickiego, w przeciwieństwie do gdańskiego, wywalczyli najwięcej tytułów, bo aż cztery.


Nadmieńmy, iż kolejne 59. halowe mistrzostwa Polski odbędą się w 2015 roku w nowej hali w Toruniu. Rozegrane zostaną na tej samej błękitnego koloru bieżni, która bezpośrednio po zakończeniu 7-9 marca halowych mistrzostwach świata, zostanie rozebrana na części i przewieziona z Ergo Areny do Torunia.


Prezydent Sopotu Jacek Karnowski podczas konferencji prasowej zapowiedział, że miasto po takich sportowych sukcesach będzie się teraz ubiegać się o przyznanie organizacji letnich lekkoatletycznych mistrzostw Polski na równie przepięknym leśnym stadionie.


Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież