Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Koniec "opery mydlanej" z Pieszczkiem

altW piątek zakończyła się "opera mydlana" z Krystianem Pieszczkiem w roli głównej. Najpierw GKSŻ uznał, że kontrakt gdańskiego juniora z GKŻ Wybrzeże jest ważny, a kilka godzin później zawodnik podpisał nową umowę z GKS Wybrzeże.


Krystian Pieszczek przez wielu uważany jest za największy talent jaki w ostatnich latach pojawił się w gdańskim żużlu. W ubiegłym sezonie był jednym z najskuteczniejszych zawodników w drużynie, uzyskując średnią powyżej 2 punktów na bieg. "Krycha" udany sezon podsumował awansem do finału indywidualnych mistrzostw Polski, w których gdyby nie defekt motocykla kto wie czy nie walczyłby o medal.


Po zakończeniu rozgrywek Pieszczek zapewniał, że chce jeździć w Gdańsku, ale przez długi czas nie podpisywał aneksu finansowego. Pod koniec grudnia wydawało się, że "Krycha" odejdzie. Zawodnik nie mogąc się doczekać zaległych pieniędzy za sezon 20134 złożył do Trybunału PZM wniosek o rozwiązanie kontraktu. Powodem były zaległości finansowe.


alt

Występ w finale IMP był ukoronowaniem udanego sezonu 2013


To gdzie będzie jeździł Pieszczek rozstrzygało się prawie dwa miesiące. W tym czasie nie brakowało oświadczeń ze strony zawodnika i klubu. Wydarzenia nabrały tempa pod koniec ubiegłego tygodnia. Najpierw  Główna Komisja Sportu Żużlowego uznała, że nie ma podstaw do rozwiązania kontraktu Krystiana Pieszczka ze stowarzyszeniem Wybrzeże Gdańsk. GKSŻ jednogłośnie uznała, że nie ma podstaw do zerwania kontraktu i odrzuciła wniosek zawodnika. W uzasadnieniu GKSŻ podała cztery powody odrzucenia wniosku Pieszczka.


Kilka godzin po informacji o oddaleniu wniosku o rozwiązanie kontraktu gdański junior podpisał umowę z GKS Wybrzeże.
"W dniu dzisiejszym strony ustaliły warunki kontraktu na sezon 2014 i podpisały nową umowę. Tym samym Krystian Pieszczek będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy Wybrzeża Gdańsk" - brzmiało wspólne oświadczenie Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk i teamu Krystiana Pieszczka.


Teraz zawodnikowi pozostaje skupić się na jeździe.


W gdańskiej drużynie pozostaje jeszcze jedno miejsce dla krajowego seniora. Gdańszczanie chcieliby pozyskać Rafała Okoniewskiego, ale "Okonia" nie chce puścić klub z Rzeszowa.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież