Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Koniec "opery mydlanej" z Pieszczkiem

altW piątek zakończyła się "opera mydlana" z Krystianem Pieszczkiem w roli głównej. Najpierw GKSŻ uznał, że kontrakt gdańskiego juniora z GKŻ Wybrzeże jest ważny, a kilka godzin później zawodnik podpisał nową umowę z GKS Wybrzeże.


Krystian Pieszczek przez wielu uważany jest za największy talent jaki w ostatnich latach pojawił się w gdańskim żużlu. W ubiegłym sezonie był jednym z najskuteczniejszych zawodników w drużynie, uzyskując średnią powyżej 2 punktów na bieg. "Krycha" udany sezon podsumował awansem do finału indywidualnych mistrzostw Polski, w których gdyby nie defekt motocykla kto wie czy nie walczyłby o medal.


Po zakończeniu rozgrywek Pieszczek zapewniał, że chce jeździć w Gdańsku, ale przez długi czas nie podpisywał aneksu finansowego. Pod koniec grudnia wydawało się, że "Krycha" odejdzie. Zawodnik nie mogąc się doczekać zaległych pieniędzy za sezon 20134 złożył do Trybunału PZM wniosek o rozwiązanie kontraktu. Powodem były zaległości finansowe.


alt

Występ w finale IMP był ukoronowaniem udanego sezonu 2013


To gdzie będzie jeździł Pieszczek rozstrzygało się prawie dwa miesiące. W tym czasie nie brakowało oświadczeń ze strony zawodnika i klubu. Wydarzenia nabrały tempa pod koniec ubiegłego tygodnia. Najpierw  Główna Komisja Sportu Żużlowego uznała, że nie ma podstaw do rozwiązania kontraktu Krystiana Pieszczka ze stowarzyszeniem Wybrzeże Gdańsk. GKSŻ jednogłośnie uznała, że nie ma podstaw do zerwania kontraktu i odrzuciła wniosek zawodnika. W uzasadnieniu GKSŻ podała cztery powody odrzucenia wniosku Pieszczka.


Kilka godzin po informacji o oddaleniu wniosku o rozwiązanie kontraktu gdański junior podpisał umowę z GKS Wybrzeże.
"W dniu dzisiejszym strony ustaliły warunki kontraktu na sezon 2014 i podpisały nową umowę. Tym samym Krystian Pieszczek będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy Wybrzeża Gdańsk" - brzmiało wspólne oświadczenie Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk i teamu Krystiana Pieszczka.


Teraz zawodnikowi pozostaje skupić się na jeździe.


W gdańskiej drużynie pozostaje jeszcze jedno miejsce dla krajowego seniora. Gdańszczanie chcieliby pozyskać Rafała Okoniewskiego, ale "Okonia" nie chce puścić klub z Rzeszowa.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież