Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Tylko trzy brązowe medale dla AZS-AWFiS Gdańsk

Najlepsi lekkoatleci z całego kraju rywalizowali w dniach 22-23 lutego w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbywały się w sopockiej Ergo Arenie. Były one ostatnim sprawdzianem i próbą generalną przed Halowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w tejże samej hali w dniach 7-9.03.2014.


W krajowej rywalizacji wzięło udział dużo zawodników z gdańskiego Pomorza, w tym również z uczelnianego klubu AZS AWFiS Gdańsk.
W generalnej ocenie Grzegorza Skoczko, kierownika tegoż klubu, gdańscy akademicy wypadli przeciętnie, a dorobek medalowy, to zaledwie trzy medale i to brązowe.


Jak twierdzi Grzegorz Skoczko, pierwszego dnia zawodów rywalizację rozpoczęły wieloboistki i wieloboiści, wśród których AZS AWFiS Gdańsk miał swoich czterech przedstawicieli: Klaudia Gelo i Patryk Gelo oraz Karolina Konkel i Magdalena Miszewska. Po rozegraniu dwóch konkurencji 5-boju wiadome już było, iż jeden medal padnie łupem zawodniczek gdańskiego AZS-u. A to z tego względu, gdyż z rywalizacji wycofała się jedna zawodniczka i w konkurencji pozostało ich tylko pięć, w tym trzy uczelniane reprezentantki. Wewnętrzną rywalizację o brązowy medal wygrała Magdalena Miszewska i to ona stanęła na najniższym stopniu podium. Niestety wyniki konkurencji nie zachwyciły, gdyż do zdobycia brązowego medalu wystarczyło osiągnąć 3363 pkt. Zwyciężyła Agnieszka Borowska (LKS Zantyr Szturm) z wynikiem 4210 pkt. Wśród panów reprezentant AZS-AWFiS zajął ostatnie miejsce (4034 pkt).


- W pierwszym dniu zawodów – jak twierdzi Grzegorz Skoczko - mogliśmy także oglądać naszych zawodników uczestniczących w biegach eliminacyjnych na 400 m oraz 60 m. Niestety praktycznie wszyscy nasi sprinterzy zawiedli. Wśród 400-metrowców nikomu nie udało się zakwalifikować do finałów. Najbliżej był Łukasz Domagała, który przebiegł ten dystans w czasie 47.93, zajmując drugie miejsce w biegu eliminacyjnym. Najlepiej z całej grupy sprintu zaprezentowała się Katarzyna Wesołowska, która w biegu na 60 metrów awansowała do finału, gdzie zajęła 4 miejsce. Warto jednak zauważyć, iż Kasia dwukrotnie poprawiała rekord życiowy (w eliminacji 7.60, w finale 7.55 s).


altDrugi dzień Mistrzostw przyniósł KS AZS AWFiS Gdańsk dwa brązowe medale. Pierwszy brązowy krążek zdobyła Olga Frąckowiak (na zdjęciu powyżej z prawej w niebieskim stroju). Osiągnęła ona wysokość 3.90 m w skoku o tyczce, co na zaledwie sześć startujących zawodniczek, wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca. Olga Frąckowiak za pierwszymi próbami pokonała kolejne wysokości 3,60 i 3,80 oraz 3,90 m, a trzykrotnie zrzuciła poprzeczkę na wysokości 4 metrów. Srebro zdobyła Aleksandra Wiśnik ze OSOT Szczecin (4.10), a złoto Anna Rogowska z SKLA Sopot (4.40).


altDrugi brąz zdobyła żeńska sztafeta 4x400 m w składzie Katarzyna Wesołowska, Katarzyna Ratajczyk, Zuzanna Leszczyńska, Agnieszka Karpiesiuk (czas 3:45.00). Zwyciężyły zawodniczki AZS AWF Wrocław (3:41.83) przed AZS AWF Warszawa (3:42.00). Czwarte miejsce zajęły biegaczki KS AZS AWF Kraków (3:45.99).


Drugi dzień nie przyniósł więcej medali, ze smutkiem stwierdza kierownik klubu jedynej na Pomorzu uczelni sportowej. Na sześć startujących bezpośrednio w finale sztafet 4x400 mężczyzn, sztafeta AZS-AWFiS Gdańsk mimo dobrej pierwszej zmiany Tomasza Szmytkowskiego jako jedyna została zdyskwalifikowana, a to poprzez upadek na drugiej zmianie. Zatem cała czwórka czuje się niepocieszona, tj. pozostali Igor Bogusz, Przemysław Prądzyński i Łukasz Domagała.


Słaby start ponownie zaliczyli praktycznie wszyscy sprinterzy i żaden z nich nie awansował do finału na 200 m i to zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Najbliżej była Katarzyna Wesołowska, która z rekordem życiowym 24.73 s zajęła drugie miejsce w eliminacji, co jednak nie dało jej awansu do finału. Poniżej oczekiwań spisał się także Michał Rejmus w skoku w dal. Skok na odległość 7.53 m wystarczył do zajęcia 5 miejsca. Dobry występ w skoku w dal odnotował za to Wojciech Prokop, który w swojej drugiej próbie ustanowił swój rekord życiowy (7.53 m), ale miał też trzy próby niezaliczone. Ostatecznie zajął 6 miejsce, a wyprzedził go wspomniany kolega klubowy Michał Rejmus, który z tym samym wynikiem 7,53 m zajął piąte miejsce, bo miał tylko dwie nieudane próby.


Na 58. HMPS nie startowali zawodnicy silnej grupy rzutów KS AZS AWFiS Gdańsk, która pod wodzą trenera Leszka Walczaka w tym czasie przebywała na zgrupowaniu szkoleniowym w Cetniewie. W dniach 2-14.03.2014 część zawodników grupy rzutów wyjeżdża na zgrupowanie do Portugalii, gdzie oszczepnicy wezmą udział w Pucharze Europy.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież