Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SKLA podsumował rok 2014

Sopocki Klub Lekkoatletyczny podsumował rok 2014. Tok udany dla sopockiego klubu sportowo, 20 medali mistrzostw Polski, a także organizacyjnie - Halowe Mistrzostwa Świata w ERGO Arena.


W 2014 roku zawodnicy SKLA wystartowali w siedmiu imprezach rangi mistrzostw Polski zdobywając w nich 20 medali - 12 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych. Sopocki klub był reprezentowany również w zawodach międzynarodowych. Reprezentanci SKLA startowali w: Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie, Mistrzostwach Europy (Zurych), Europejskich Kwalifikacjach do Igrzysk Młodzieży (Baku), Pucharze Europy w Wielobojach (Toruń), Drużynowych Mistrzostwach Europy (Brunszwink), Mistrzostwach Świata Juniorów (Eugene), Mityngach lekkoatletycznych (Ostrawa, Talence), Diamentowej Lidze (Nowy Jork, Glasgow, Rzym).


- Rok 2014 to dla klubu bardzo bogaty i zróżnicowany sezon - ocenił Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA. - Zdobyliśmy 20 medali w tym 12 złotych w imprezach rangi mistrzostw Polski. To jest duże osiągnięcie. Ale również organizacyjnie mamy się czym pochwalić. Doroczne imprezy - Tyczka na molo, Memoriał Janusza Sidły w bardzo dobrej obsadzie - mistrz olimpijski Walcott. Dla na największym wyzwaniem i chyba największym sukcesem organizacyjnym były Halowe Mistrzostwa Świata, bo pomysł na nie narodził się tu, w tym klubie i został zrealizowany przez miasto. My jako klub byliśmy organizatorem części sportowej, która została oceniona najwyżej w historii halowych mistrzostw świata. To jest powód do zadowolenia i wyzwanie do przyszłych działań. Program Energa Athletic Cup to przede wszystkim szeroki zasięg i penetracja głównie środowisk wiejskich. I tutaj jak już życie pokazuje Patryk Dobek jest absolwentem tego programu, który został gdzieś pod Karsinem odszukany i jako najmłodszy olimpijczyk wystartował w Londynie. Zanim mam nadzieję pójdą inni - Paulina Ligarska, Paulina Borys. Jest jeszcze mnóstwo medalistów w tych kategoriach wiekowych i miejmy nadzieję, że Patryk Dobek otworzy furtkę następnym.


Wyróżnienia
Młodzicy

Karolina Młot (skok o tyczce), Michał Stosik (chód na 5 km)

Juniorzy i juniorzy młodsi
Paulina Ligarska (siedmiobój), Paulina Borys (skok wzwyż), Michał Galikowski (400 m ppł, siedmiobój)

Młodzieżowcy
Patryk Dobek (400 m ppł, sztafeta 4x400 m), Marek Kowalski (bieg na 10 000 m), Mateusz Apacki (sztafeta 4x400 m), Maciej Nastkiewicz (sztafeta 4x400 m), Damian Ruszkiewicz (sztafeta 4x400 m)

Seniorzy
Anna Rogowska (skok o tyczce), Marta Jeschke (bieg na 60 m, bieg na 100 m), Zuzanna Leszczyńska (sztafeta 4x100 m), Katarzyna Wesołowska (sztafeta 4x100 m), Paulina Klaiwter (sztafeta 4x100 m), Michał Lewandowski (trójskok), Piotr Woźniak (sztafeta 4x400 m)

Trenerzy
Stanisław Stosik, Arkadiusz Grelewicz, Marek Galikowski, Ryszard Urbanek, Jerzy Borys, Paweł Andrzejczak, Michał Modelski, Rafał Has, Jacek Troliński, Stanisław Górak, Dorota Wakuluk

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież