Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SKLA podsumował rok 2014

Sopocki Klub Lekkoatletyczny podsumował rok 2014. Tok udany dla sopockiego klubu sportowo, 20 medali mistrzostw Polski, a także organizacyjnie - Halowe Mistrzostwa Świata w ERGO Arena.


W 2014 roku zawodnicy SKLA wystartowali w siedmiu imprezach rangi mistrzostw Polski zdobywając w nich 20 medali - 12 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych. Sopocki klub był reprezentowany również w zawodach międzynarodowych. Reprezentanci SKLA startowali w: Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie, Mistrzostwach Europy (Zurych), Europejskich Kwalifikacjach do Igrzysk Młodzieży (Baku), Pucharze Europy w Wielobojach (Toruń), Drużynowych Mistrzostwach Europy (Brunszwink), Mistrzostwach Świata Juniorów (Eugene), Mityngach lekkoatletycznych (Ostrawa, Talence), Diamentowej Lidze (Nowy Jork, Glasgow, Rzym).


- Rok 2014 to dla klubu bardzo bogaty i zróżnicowany sezon - ocenił Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA. - Zdobyliśmy 20 medali w tym 12 złotych w imprezach rangi mistrzostw Polski. To jest duże osiągnięcie. Ale również organizacyjnie mamy się czym pochwalić. Doroczne imprezy - Tyczka na molo, Memoriał Janusza Sidły w bardzo dobrej obsadzie - mistrz olimpijski Walcott. Dla na największym wyzwaniem i chyba największym sukcesem organizacyjnym były Halowe Mistrzostwa Świata, bo pomysł na nie narodził się tu, w tym klubie i został zrealizowany przez miasto. My jako klub byliśmy organizatorem części sportowej, która została oceniona najwyżej w historii halowych mistrzostw świata. To jest powód do zadowolenia i wyzwanie do przyszłych działań. Program Energa Athletic Cup to przede wszystkim szeroki zasięg i penetracja głównie środowisk wiejskich. I tutaj jak już życie pokazuje Patryk Dobek jest absolwentem tego programu, który został gdzieś pod Karsinem odszukany i jako najmłodszy olimpijczyk wystartował w Londynie. Zanim mam nadzieję pójdą inni - Paulina Ligarska, Paulina Borys. Jest jeszcze mnóstwo medalistów w tych kategoriach wiekowych i miejmy nadzieję, że Patryk Dobek otworzy furtkę następnym.


Wyróżnienia
Młodzicy

Karolina Młot (skok o tyczce), Michał Stosik (chód na 5 km)

Juniorzy i juniorzy młodsi
Paulina Ligarska (siedmiobój), Paulina Borys (skok wzwyż), Michał Galikowski (400 m ppł, siedmiobój)

Młodzieżowcy
Patryk Dobek (400 m ppł, sztafeta 4x400 m), Marek Kowalski (bieg na 10 000 m), Mateusz Apacki (sztafeta 4x400 m), Maciej Nastkiewicz (sztafeta 4x400 m), Damian Ruszkiewicz (sztafeta 4x400 m)

Seniorzy
Anna Rogowska (skok o tyczce), Marta Jeschke (bieg na 60 m, bieg na 100 m), Zuzanna Leszczyńska (sztafeta 4x100 m), Katarzyna Wesołowska (sztafeta 4x100 m), Paulina Klaiwter (sztafeta 4x100 m), Michał Lewandowski (trójskok), Piotr Woźniak (sztafeta 4x400 m)

Trenerzy
Stanisław Stosik, Arkadiusz Grelewicz, Marek Galikowski, Ryszard Urbanek, Jerzy Borys, Paweł Andrzejczak, Michał Modelski, Rafał Has, Jacek Troliński, Stanisław Górak, Dorota Wakuluk

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież