Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

SKLA podsumował rok 2014

Sopocki Klub Lekkoatletyczny podsumował rok 2014. Tok udany dla sopockiego klubu sportowo, 20 medali mistrzostw Polski, a także organizacyjnie - Halowe Mistrzostwa Świata w ERGO Arena.


W 2014 roku zawodnicy SKLA wystartowali w siedmiu imprezach rangi mistrzostw Polski zdobywając w nich 20 medali - 12 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych. Sopocki klub był reprezentowany również w zawodach międzynarodowych. Reprezentanci SKLA startowali w: Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie, Mistrzostwach Europy (Zurych), Europejskich Kwalifikacjach do Igrzysk Młodzieży (Baku), Pucharze Europy w Wielobojach (Toruń), Drużynowych Mistrzostwach Europy (Brunszwink), Mistrzostwach Świata Juniorów (Eugene), Mityngach lekkoatletycznych (Ostrawa, Talence), Diamentowej Lidze (Nowy Jork, Glasgow, Rzym).


- Rok 2014 to dla klubu bardzo bogaty i zróżnicowany sezon - ocenił Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA. - Zdobyliśmy 20 medali w tym 12 złotych w imprezach rangi mistrzostw Polski. To jest duże osiągnięcie. Ale również organizacyjnie mamy się czym pochwalić. Doroczne imprezy - Tyczka na molo, Memoriał Janusza Sidły w bardzo dobrej obsadzie - mistrz olimpijski Walcott. Dla na największym wyzwaniem i chyba największym sukcesem organizacyjnym były Halowe Mistrzostwa Świata, bo pomysł na nie narodził się tu, w tym klubie i został zrealizowany przez miasto. My jako klub byliśmy organizatorem części sportowej, która została oceniona najwyżej w historii halowych mistrzostw świata. To jest powód do zadowolenia i wyzwanie do przyszłych działań. Program Energa Athletic Cup to przede wszystkim szeroki zasięg i penetracja głównie środowisk wiejskich. I tutaj jak już życie pokazuje Patryk Dobek jest absolwentem tego programu, który został gdzieś pod Karsinem odszukany i jako najmłodszy olimpijczyk wystartował w Londynie. Zanim mam nadzieję pójdą inni - Paulina Ligarska, Paulina Borys. Jest jeszcze mnóstwo medalistów w tych kategoriach wiekowych i miejmy nadzieję, że Patryk Dobek otworzy furtkę następnym.


Wyróżnienia
Młodzicy

Karolina Młot (skok o tyczce), Michał Stosik (chód na 5 km)

Juniorzy i juniorzy młodsi
Paulina Ligarska (siedmiobój), Paulina Borys (skok wzwyż), Michał Galikowski (400 m ppł, siedmiobój)

Młodzieżowcy
Patryk Dobek (400 m ppł, sztafeta 4x400 m), Marek Kowalski (bieg na 10 000 m), Mateusz Apacki (sztafeta 4x400 m), Maciej Nastkiewicz (sztafeta 4x400 m), Damian Ruszkiewicz (sztafeta 4x400 m)

Seniorzy
Anna Rogowska (skok o tyczce), Marta Jeschke (bieg na 60 m, bieg na 100 m), Zuzanna Leszczyńska (sztafeta 4x100 m), Katarzyna Wesołowska (sztafeta 4x100 m), Paulina Klaiwter (sztafeta 4x100 m), Michał Lewandowski (trójskok), Piotr Woźniak (sztafeta 4x400 m)

Trenerzy
Stanisław Stosik, Arkadiusz Grelewicz, Marek Galikowski, Ryszard Urbanek, Jerzy Borys, Paweł Andrzejczak, Michał Modelski, Rafał Has, Jacek Troliński, Stanisław Górak, Dorota Wakuluk

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież