Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

MH Automatyka "pomogła" wygrać rywalom

altTrzeciej z rzędu porażki doznali hokeiści MH Automatyka. Gdańszczanie przegrali w hali Olivia z Zagłębiem Sosnowiec 3:5 (1:3, 2:1, 0:1). O przegranej biało-niebieskich zadecydowały błędy i prezenty jakie robili rywalom.MH Automatyka Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)
Bramki: 1:0 Szymon Marzec (2), 1:1 Vladimír Luka (4), 1:2 Adam Jaskólski (18), 1:3 Vladimír Luka (20, 4 na 5), 2:3 Petr Polodna (28), 2:4 Tomasz Kozłowski (36, 4 na 4), 3:4 Jakub Stasiewicz (38, 5 na 4), 3:5 Vladimír Luka (59)

MH Automatyka: Carogorodcew (15 Witkowski) - Chalupa, Malý, Steber, Polodna, Danieluk - Tieslukiewicz, Ałeksiuk, Vitek, Rożkow, Stasiewicz - Kantor, Pastryk, Strużyk, Pesta, Marzec - Lehmann, Dolny, Rompkowski, Wróbel, Smal.

Zagłębie: Radziszewski - Działo, Charousek, Bernacki, Słaboń, Kozłowski - Martinka, Kaluža, Luka, Káňa, Sikora - Horzelski, Podsiadło, A. Jaskólski, Rutkowski, Bucenko - Gniewek, Duszak, Jarosz, Pędraś, Jerasow.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla MH Automatyki. Już po 100 sekundach gdańszczanie objęli prowadzenie. Biało-niebiescy wykorzystali błąd rywali i kontrę sfinalizował Szymon Marzec. Niestety gospodarze krótko cieszyli się prowadzeniem. W 4 minucie to gdańszczanie popełnili błąd i goście ruszyli z kontrą, którą wykończył Vladimír Luka. W 14 minucie MH Automatyka musiała dokonać zmiany bramkarza po tym jak urazu nabawił się Carogorodcew. Tomasz Witkowski już po 4 minutach wyjmował krążek z siatki. Goście wygrali wznowienie z lewej strony, wycofali krążek pod niebieską, skąd celny strzał oddał Adam Jaskólski i było 1:2. Fatalnie zachowali się gdańszczanie w ostatnich sekundach pierwszej tercji. Biało-niebiescy grali w przewadze. Goście wystrzelili krążek do gdańskiej tercji. Gdańszczanie tak niefortunnie wyprowadzali krążek, że w gdańskiej tercji przechwycił go Vladimír Luka i umieścił w gdańskiej bramce.


Od początku drugiej tercji inicjatywę mieli gracze MH Automatyki, ale byli nieskuteczni. Popełniali również błędy po których rywale mogli zdobyć kolejne bramki. Po jednej z takich sytuacji, której nie wykorzystali przyjezdni skuteczną akcję przeprowadzili biało-niebiescy, a krążek w sosnowieckiej bramce umieścił Petr Polodna. Po zdobyciu kontaktowej bramki przewaga gdańszczan wzrosła, ale nie było efektu bramkowego. W 38 minucie fatalny błąd przy wyprowadzaniu krążka za swojej bramki popełnił Witkowski i goście ponownie prowadzili dwoma bramkami (4:2). W 38 minucie gdańszczanie zmniejszyli straty do jednej bramki zdobywając bramkę 1 sekundę przed końcem okresu gry w przewadze. Spod niebieskiej uderzał Mateusz Danieluk, a tor lotu krążka zmienił Jakub Stasiewicz.


Trzecia tercja toczyła się prawie cały czas w tercji sosnowiczan, którzy umiejętnie się bronili. Na ponad 2,5 minuty przed końcową syreną gdańszczanie postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. Wyrównującej bramki nie udało się zdobyć, a w 59 minucie goście zadali decydujący cios. Vladimír Luka przejął krążek na wysokości linii bramkowej z prawej strony sosnowickiej bramki i uderzeniem przez cały lód umieścił krążek w gdańskiej bramce ustalając wynik meczu.


Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież