Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lotos PKH przełamał Naprzód w trzeciej tercji

altTrzecią wygraną z rzędu zanotowali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie pokonali na wyjeździe Naprzód Janów 5:2 (2:0, 0:2, 3:0).Naprzód Janów - Lotos PKH Gdańsk 2:5 (0:2, 2:0, 0:3)
Bramki: 0:1 Ladislav Havlík (5, 4 na 4), 0:2 Igor Smal (7), 1:2 Maksim Citok (38, 4 na 5), 2:2 Michał Rybak (40), 2:3 Szymon Marzec (46, 4 na 5), 2:4 Josef Vitek (48, 5 na 4), 2:5 Jan Steber (50, 4 na 5)

Naprzód: Bernard - Wąsiński, Syrojeżkin, Citok, Kondraszow, Paczkowski - Bodora, Stępień, Piper, Rajski, Wróbel - Sarna, Krokosz, Mich. Rybak, Skrodziuk, Kapłon - Niedźwiedź, Pohl, Kosmęda.

Lotos: Fučík (32:52 Studziński) - Bilčík, Havlík, Steber, Polodna, Vitek - Tieslukiewicz, Krasowskij, Popow, Rożkow, Gołowin - Pastryk, Lehmann, Jełakow, Pesta, Marzec - Naróg, Szurowski, Stasiewicz, Mocarski, Smal.

Gdańszczanie byli zdecydowanym faworytem meczu z Naprzodem. Przed niedzielnym spotkaniem janowianie mieli na koncie 14 porażek i bilans bramkowy 12:96. Początek meczu potoczył się zgodnie z przewidywaniami. Gdańszczanie w 7 minucie prowadzili 2:0. Najpierw do siatki janowian, gdy obie drużyny grały 4 na 4, trafił Ladislav Havlík. Na 2:0 podwyższył Igor Smal. Zanosiło się na łatwe zwycięstwo gdańszczan, a zagadką były tylko rozmiary wygranej. Po szybko zdobytych bramkach biało-niebiescy zatracili skuteczność, dobrze spisywał się również bramkarz Naprzodu. W 33 minucie za niesportowe zachowanie, rzucenie odbijaczką w sędziego, karę meczu otrzymał Tomáš Fučík. Gdański bramkarz otrzymał karę meczu i musiał udać się do szatni. Końcówka drugiej tercji to kubeł zimnej wody dla gdańszczan. Janowianie w niecałe 2 minuty doprowadzili do wyrównania. Naprzód grając przez dwie minuty 5 na 3 nie zdobył bramki, ale kontaktowego gola strzelił gdy był w osłabieniu. Na 8 sekund przed końcem tercji wyrównał Michał Rybak, wychowanek Stoczniowca, który w sytuacji sam na sam pokonał Studzińskiego. Po 40 minutach było 2:2 co można uznać za niespodziankę. W trzeciej tercji gdańszczanie przełamali rywali. W ciągu pięciu minut Lotos PKH zdobył trzy bramki. Za każdym razem na ławce kar był jeden z zawodników - dwa razy gdańszczanie grali w osłabieniu, a raz w przewadze. Do janowskiej siatki trafiali kolejno: Szymon Marzec, Josef Vitek, Jan Steber.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież