Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Kiepska Arka przerywa drugi raz z rzędu

altProwadzili, remisowali, potem gonili wynik, by ostatecznie przegrać z ostatnią drużyną Ekstraklasy. Arka Gdynia w kiepskim stylu poległa na wyjeździe w starciu z Zagłębiem Sosnowiec 2:3 (2:1). To druga porażka w drugim wiosennym meczu gdynian.

Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia 3:2 (1:2)
Bramki: Udovicić (38), Pawłowski (60, 85) - Zbozień (9, 45+1 karny)
Zagłębie: Hrosso - Mygas, Polczak, Toth, Mraz - Pawłowski, Możdżeń, Gressak, Udovicić - Gabedawa (82 Nowak), Sanogo
Arka: Steinbors - Zbozień, Marić (88 Olczyk), Helstrup, Marciniak - Nalepa, Danch - Zarandia, Jankowski, Banaszewski (68 Aankour) - Siemaszko (79 Łoś).
Żółte kartki: Zarandia, Helstrup, Siemaszko.

„Nadzieje na zwycięstwo musieliśmy przenieść z Gdyni do Sosnowca. Na inaugurację Ekstraklasy w 2019 roku Arka uległa Koronie Kielce 1:2, więc o pierwszy komplet punktów musimy walczyć na Śląsku” – tak komentatorzy z Arki Gdynia zapowiadali sobotnie spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Dla ścisłości, Sosnowiec, oczywiście jak brzmi sama nazwa klubu, znajduje się na Zagłębiu, na terenie województwa śląskiego.

W mecz lepiej weszli przybysze z Wybrzeża. Nie minęło bowiem 10 minut meczu, kiedy futbolówkę z rzutu rożnego podbił Michał Nalepa, jej lot przedłużył Maciej Jankowski, a kropkę nad "i" dołożył Damian Zbozień pakując ją w siatce sosnowiczan. Było 0:1.

Gospodarze kontratakowali. W 20. minucie gości od straty prowadzenia uratował Pavels Steinbors, który to - chyba sam to tylko wie - jak potrafił wyciągnąć się jak długi i odbić piłkę kopaną w zasadzie na pustą bramkę przez Mygawę.

Nie minęły dwie minuty i piłkarze z Zagłębia ponownie nawiedzili przedpole Arki i w walce ciało w ciało Udovicicia i Zbozienia napastnik gospodarzy padł na murawę. Sędzia odgwizdał momentalnie jedenastkę, ale po chwili udał się do kamery by na systemie VAR sprawdzić sytuację. Jak się okazało, dopatrzył więcej aktorstwa niż faulu, i zmienił decyzję.

Do podobnej sytuacji doszło niedługo potem po drugiej stronie boiska, kiedy to z kolei podcinany na boiska upał Luka Zarandia. Tym razem sędzia nie miał wątpliwości i... za udawanie "nagrodził" Gruzina żółtą kartką.

W 38. minucie obronę żółto-niebieskich ośmieszył Mygas, mijając jak dzieci na szkolnym bosku Arkowców. Jego strzał z dystansu co prawda odbił Steinbors, ale dobitka niepilnowanego Udovicicia wyjaśnił sytuację. Było 1:1.

Ale nie było końca meczu. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Zarandia ponownie zaatakował w polu karnym Zagłębia, i ponownie odpychany przez obrońców, padł na murawę. Sędzia ponownie też skorzystał z systemu VAR i podyktował jedenastkę dla Arki. Szansę na gola zamienił Zbozień, i to Arkowcy do szatni schodzili w lepszych humorach.

Podobnie jak w pierwszej połowie, po zmianie stron to gospodarze bardziej parli do zdobycia gola. W 54. minucie Sanoko mocno uderzył, ale trafił w słupek.

Pięć minut później golkiper z Gdyni jednak musiał wyciągać piłkę z bramki. Po szybkiej kontrze idealnie zagrana piłka trafiła pod nogi Pawłowskiego. Ten mocno uderzył, ale prosto w Steinborsa. Dobitki jednak Łotysz nie był w stanie odbić.

W odpowiedzi Jankowski próbował samotnego rajdu, mimo asysty kolegów w żółtych koszulkach. Ale w pojedynkę ciężko wygrać mecz, w którym gra 22 zawodników... To jednak jakby ośmieliło gdynian, bo śmielej zaczęli pojawiać się pod polem karnym Zagłębia.

Na 10 minut przed końcem doszło do kolejnego faulu w polu karnym. Tym razem przed szansą na bramkę stanęli sosnowiczanie. Jedenastkę jednak zmarnował Sanogo posyłając piłkę nad poprzeczką.

Na prowadzenie zdeterminowanych gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. W 85. minucie po potężnym strzale zza pola karnego Pawłowski zdobył bramkę dla drużyny z Zagłębia.

Ostatecznie Arka Gdynia uległa Zagłębiu Sosnowiec 2:3.