Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
sobota, 16 lutego 2019 22:22
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Lechii z Koroną w Kielcach ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dobre wyniki w Orlen Cup

Kibice, którzy w poniedziałek zasiedli na trybunach łódzkiej Atlas Areny, aby śledzić rywalizację w Orlen Cup. Podczas mityngu nie brakowało dobrych wyników i pasjonujących pojedynków.


Imprezy rozpoczął eliminacyjny bieg na dystansie 60 metrów przez płotki. Formą zaimponowała zaledwie 18-letnia Pia Skrzyszowska. Utalentowana znakomity czas 8.14 wyrównując najlepszy na świecie wynik wśród juniorek w tym sezonie. Skrzyszowska minimalnie pokonała halową rekordzistkę świata Klaudię Siciarz (8.15). W finale Polki musiały uznać wyższość Amerykanki Evonne Britton, która triumfowała z czasem 8.04. Druga była Klaudia Siciarz, która osiągając czas 8.06 wypełniła minimum na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow.


Ciekawie było w konkursie pchnięcia kulą. Klaudia Kardasz, wicemistrzyni Europy do lat 23 z Bydgoszczy ustanowiła halowy rekord życiowy wynikiem 18.14, ale uległa Białorusince Alionie Dubickiej, która uzyskała 18.64 m. Trzecia była złota medalistka mistrzostw Europy z Berlina Paulina Guba, która trzykrotnie przekroczyła 18 metrów uzyskując w najlepszej próbie 18.10 uzyskując minimum na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow.


W konkursie pchnięcia kulą mężczyzn Konrad Bukowiecki wygrał z wynikiem 20.96 i również wypełnił minimum na halowe mistrzostwa Europy. Polak wygrał z wiceliderem światowych tabel Davidem Storlem.

alt


W konkursie skoku o tyczce rekordzista Polski Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski przez cały konkurs toczyli wyrównaną walkę i zaliczyli w pierwszych próbach 5.80 m. Zrezygnowali z dogrywki, gdy nie zaliczyli 5.90 m.


Kibiców nie zawiodła w biegu na 60 m Ewa Swoboda. Liderka światowych tabel w eliminacjach pobiegła 7.13, a w finale uzyskała identyczny rezultat. Anna Kiełbasińska, sprinterka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, najpierw uzyskała 7.30 (wskaźnik na Glasgow), a potem w finale ze swojego rezultatu urwała jeszcze 0.02 sekundy.


Remigiusz Olszewski w eliminacjach wyrównał minimum na mistrzostwa Europy uzyskując 6.68, a w finale minimalnie pokonał halowego mistrza świata z Sopotu Richarda Kiltiego – obaj pokonali 60 metrów w czasie 6.64. Wygrał Amerykanin Mike Rodgers – 6.55.


Aż trójka polskich płotkarzy wywalczyła w Łodzi minima na mistrzostwa kontynentu. Już w eliminacjach 7.70 pobiegł Damian Czykier, a 7.78 Artur Noga. W drugiej serii, 7.81 uzyskał Dawid Żebrowski. Polacy formę udowodnili także w finale. Ulegli co prawda medaliście olimpijskiemu Orlandzie Ortedze (7.59), ale ponownie pobiegli szybciej od wynoszącego 7.82 wskaźnika. Czykier uzyskał 7.76, Żebrowski 7.79, a Noga 7.81.


W skoku wzwyż Sylwester Bednarek wygrał zaliczając w wysokość 2.20.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież