Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg...
Reklama
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
piątek, 24 maja 2019 13:25
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grec ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Efektowna wygrana dała hokeistkom Stoczniowca finał PLHK

altW trzecim decydującym meczu półfinału PLHK hokeistki Stoczniowca nie dały szans SKKH Atomówkom GKS Tychy. W hali Olivia podopieczne trenera Henryka Zabrockiego rozbiły rywalki 10:1 (2:0, 2:1, 6:0) i po raz piąty z rzędu zagrają w finale.

GKS Stoczniowiec Gdańsk - SKKH Atomówki GKS Tychy 10:1 (2:0, 2:1, 6:0)
Bramki: 1:0 Marta Bigos (3), 2:0 Tetiana Onyshchenko (7), 2:1 Aneta Michałek (25), 3:1 Dominika Korkuz (28), 4:1 Katarzyna Kasprzycka (37), 5:1 Alicja Siejka (46), 6:1 Alicja Siejka (49), 7:1 Alicja Siejka (51, 5 na 4), 8:1 Alicja Siejka (55), 9:1 Tetiana Onyshchenko (56), 10:1 Tetiana Onyshchenko (60, 5 na 3)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Korkuz, Banaś, Olafsen, Onyshchenko, Rykaczewska - Podracka, Grzelak, Jagnicka, Brzezińska, Jaskulska - Puchowska, Łapińska, Błaszak

Decydujący mecz półfinałowej rywalizacji zaczął się podobnie jak sobotnie starcie. Gdańszczanki zaatakowały i po 163 sekundach objęły prowadzenie. Bramkę zdobyła Marta Bigos. W odróżnieniu od sobotniego meczu podopieczne trenera Zabrockiego po zdobyciu pierwszej bramki nie oddały inicjatywy i nadal atakowały. Efektem było trafienie na 2:0. W 7 minucie do tyskiej bramki trafiła Tetiana Onyshchenko. Gdańszczanki miały kolejne szanse, ale do końca pierwszej tercji więcej bramek nie padło. W 25 minucie odżyły nadzieje tyszanek. Kontaktową bramkę zdobyła Aneta Michałek. Zawodniczki Stoczniowca zdołały szybko odpowiedzieć. W 28 minucie na 3:1 podwyższyła Dominika Korkuz. W 37 w gdańskiej drużynie zapanowały jeszcze lepsze nastroje po trafieniu Katarzyny Kasprzyckiej. Po 40 minutach było 4:1, ale wynik mógł być wyższy. Gdańszczankom brakowało jednak skuteczności i szczęścia - trafiły m.in. w poprzeczkę. Trzecia tercja to zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Zabrockiego. Królową "polowania" była Alicja Siejka, która między 46 i 55 minutą zdobyła 4 bramki. W końcówce dwa trafienia dołożyła Tetiana Onyshchenko, która ustaliła wynik meczu na 10:1.


Półfinałową rywalizację hokeistki Stoczniowca wygrały 2:1. 2 marca w hali Olivia rozegrają pierwszy mecz finałowy. Tak jak w poprzednich trzech sezonach rywalem podopiecznych trenera Henryka Zabrockiego będzie Polonia Bytom.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież