Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Efektowna wygrana dała hokeistkom Stoczniowca finał PLHK

altW trzecim decydującym meczu półfinału PLHK hokeistki Stoczniowca nie dały szans SKKH Atomówkom GKS Tychy. W hali Olivia podopieczne trenera Henryka Zabrockiego rozbiły rywalki 10:1 (2:0, 2:1, 6:0) i po raz piąty z rzędu zagrają w finale.

GKS Stoczniowiec Gdańsk - SKKH Atomówki GKS Tychy 10:1 (2:0, 2:1, 6:0)
Bramki: 1:0 Marta Bigos (3), 2:0 Tetiana Onyshchenko (7), 2:1 Aneta Michałek (25), 3:1 Dominika Korkuz (28), 4:1 Katarzyna Kasprzycka (37), 5:1 Alicja Siejka (46), 6:1 Alicja Siejka (49), 7:1 Alicja Siejka (51, 5 na 4), 8:1 Alicja Siejka (55), 9:1 Tetiana Onyshchenko (56), 10:1 Tetiana Onyshchenko (60, 5 na 3)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Korkuz, Banaś, Olafsen, Onyshchenko, Rykaczewska - Podracka, Grzelak, Jagnicka, Brzezińska, Jaskulska - Puchowska, Łapińska, Błaszak

Decydujący mecz półfinałowej rywalizacji zaczął się podobnie jak sobotnie starcie. Gdańszczanki zaatakowały i po 163 sekundach objęły prowadzenie. Bramkę zdobyła Marta Bigos. W odróżnieniu od sobotniego meczu podopieczne trenera Zabrockiego po zdobyciu pierwszej bramki nie oddały inicjatywy i nadal atakowały. Efektem było trafienie na 2:0. W 7 minucie do tyskiej bramki trafiła Tetiana Onyshchenko. Gdańszczanki miały kolejne szanse, ale do końca pierwszej tercji więcej bramek nie padło. W 25 minucie odżyły nadzieje tyszanek. Kontaktową bramkę zdobyła Aneta Michałek. Zawodniczki Stoczniowca zdołały szybko odpowiedzieć. W 28 minucie na 3:1 podwyższyła Dominika Korkuz. W 37 w gdańskiej drużynie zapanowały jeszcze lepsze nastroje po trafieniu Katarzyny Kasprzyckiej. Po 40 minutach było 4:1, ale wynik mógł być wyższy. Gdańszczankom brakowało jednak skuteczności i szczęścia - trafiły m.in. w poprzeczkę. Trzecia tercja to zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Zabrockiego. Królową "polowania" była Alicja Siejka, która między 46 i 55 minutą zdobyła 4 bramki. W końcówce dwa trafienia dołożyła Tetiana Onyshchenko, która ustaliła wynik meczu na 10:1.


Półfinałową rywalizację hokeistki Stoczniowca wygrały 2:1. 2 marca w hali Olivia rozegrają pierwszy mecz finałowy. Tak jak w poprzednich trzech sezonach rywalem podopiecznych trenera Henryka Zabrockiego będzie Polonia Bytom.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież