Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
Arka tonie a Samorządność nic nie robi
sobota, 25 stycznia 2020 15:48
Arka tonie a Samorządność nic nie robi
Sytuacja Arki Gdynia, klubu wspieranego m.in. środkami z budżetu mia ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Efektowna wygrana dała hokeistkom Stoczniowca finał PLHK

altW trzecim decydującym meczu półfinału PLHK hokeistki Stoczniowca nie dały szans SKKH Atomówkom GKS Tychy. W hali Olivia podopieczne trenera Henryka Zabrockiego rozbiły rywalki 10:1 (2:0, 2:1, 6:0) i po raz piąty z rzędu zagrają w finale.

GKS Stoczniowiec Gdańsk - SKKH Atomówki GKS Tychy 10:1 (2:0, 2:1, 6:0)
Bramki: 1:0 Marta Bigos (3), 2:0 Tetiana Onyshchenko (7), 2:1 Aneta Michałek (25), 3:1 Dominika Korkuz (28), 4:1 Katarzyna Kasprzycka (37), 5:1 Alicja Siejka (46), 6:1 Alicja Siejka (49), 7:1 Alicja Siejka (51, 5 na 4), 8:1 Alicja Siejka (55), 9:1 Tetiana Onyshchenko (56), 10:1 Tetiana Onyshchenko (60, 5 na 3)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Korkuz, Banaś, Olafsen, Onyshchenko, Rykaczewska - Podracka, Grzelak, Jagnicka, Brzezińska, Jaskulska - Puchowska, Łapińska, Błaszak

Decydujący mecz półfinałowej rywalizacji zaczął się podobnie jak sobotnie starcie. Gdańszczanki zaatakowały i po 163 sekundach objęły prowadzenie. Bramkę zdobyła Marta Bigos. W odróżnieniu od sobotniego meczu podopieczne trenera Zabrockiego po zdobyciu pierwszej bramki nie oddały inicjatywy i nadal atakowały. Efektem było trafienie na 2:0. W 7 minucie do tyskiej bramki trafiła Tetiana Onyshchenko. Gdańszczanki miały kolejne szanse, ale do końca pierwszej tercji więcej bramek nie padło. W 25 minucie odżyły nadzieje tyszanek. Kontaktową bramkę zdobyła Aneta Michałek. Zawodniczki Stoczniowca zdołały szybko odpowiedzieć. W 28 minucie na 3:1 podwyższyła Dominika Korkuz. W 37 w gdańskiej drużynie zapanowały jeszcze lepsze nastroje po trafieniu Katarzyny Kasprzyckiej. Po 40 minutach było 4:1, ale wynik mógł być wyższy. Gdańszczankom brakowało jednak skuteczności i szczęścia - trafiły m.in. w poprzeczkę. Trzecia tercja to zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Zabrockiego. Królową "polowania" była Alicja Siejka, która między 46 i 55 minutą zdobyła 4 bramki. W końcówce dwa trafienia dołożyła Tetiana Onyshchenko, która ustaliła wynik meczu na 10:1.


Półfinałową rywalizację hokeistki Stoczniowca wygrały 2:1. 2 marca w hali Olivia rozegrają pierwszy mecz finałowy. Tak jak w poprzednich trzech sezonach rywalem podopiecznych trenera Henryka Zabrockiego będzie Polonia Bytom.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież