100. urodziny komandora Romana Rakowskiego » W gdańskim Dworze Artusa odbył się uroczysty jubileusz 100. urodzin komandora Romana Rakowskiego, ps... Moment roztargnienia czy poczucie wyższości? » Nie wiadomo jaka była przyczyna, ale oklejony w barwy Wszystko dla Gdańska bus Aleksandry Dulkiewicz... W tygodniku „Sieci”: Obajtek przerywa milczenie » Budując silny ORLEN, naszą dumę narodową, naruszyłem interesy wielu osób, którym nie zależy na bezpi... Konwencja PiS w Sali Bhp » Na 3 tygodnie przed wyborami do samorządu lokalnego i na prezydenta miasta Gdańska, kandydat Prawa i... Patryk Jaki: Nie stać prawicy polskiej na dzielenie » Czy zjednoczona prawica dalej jest zjednoczona, o perspektywach na najbliższe wybory i walce o suwer... Czy LPP prowadziła działalność w Rosji? Po publikacji raportu akcje sp... » Amerykańska firma Hindenburg Research opublikowała raport z którego wynika, że polska korporacja LPP... T. Rakowski przedstawił propozycje rozwiązania problemów komunikacyjny... » Tomasz Rakowski, kandydat na prezydenta Gdańska z PiS, przedstawił swoje propozycje programowe dotyc... „Sierpień miał zapach Twojej krwi” » 23 marca w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się premiera spektaklu pt. „Sierpień miał zapach Twoje... Komu sopocka buława? » Znamy już prawie wszystkich kandydatów do foteli prezydenta Gdańska i Sopotu. Dwie kandydatki z oczy... Artur Szostak: My mieszkańcy powinniśmy brać odpowiedzialność za nasze... » Rozmowa z Arturem Szostakiem, kandydatem na prezydenta Gdańska KWW Kocham Gdańsk-Kandydaci Niezależn...

Efektowna wygrana dała hokeistkom Stoczniowca finał PLHK

altW trzecim decydującym meczu półfinału PLHK hokeistki Stoczniowca nie dały szans SKKH Atomówkom GKS Tychy. W hali Olivia podopieczne trenera Henryka Zabrockiego rozbiły rywalki 10:1 (2:0, 2:1, 6:0) i po raz piąty z rzędu zagrają w finale.

GKS Stoczniowiec Gdańsk - SKKH Atomówki GKS Tychy 10:1 (2:0, 2:1, 6:0)
Bramki: 1:0 Marta Bigos (3), 2:0 Tetiana Onyshchenko (7), 2:1 Aneta Michałek (25), 3:1 Dominika Korkuz (28), 4:1 Katarzyna Kasprzycka (37), 5:1 Alicja Siejka (46), 6:1 Alicja Siejka (49), 7:1 Alicja Siejka (51, 5 na 4), 8:1 Alicja Siejka (55), 9:1 Tetiana Onyshchenko (56), 10:1 Tetiana Onyshchenko (60, 5 na 3)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Korkuz, Banaś, Olafsen, Onyshchenko, Rykaczewska - Podracka, Grzelak, Jagnicka, Brzezińska, Jaskulska - Puchowska, Łapińska, Błaszak

Decydujący mecz półfinałowej rywalizacji zaczął się podobnie jak sobotnie starcie. Gdańszczanki zaatakowały i po 163 sekundach objęły prowadzenie. Bramkę zdobyła Marta Bigos. W odróżnieniu od sobotniego meczu podopieczne trenera Zabrockiego po zdobyciu pierwszej bramki nie oddały inicjatywy i nadal atakowały. Efektem było trafienie na 2:0. W 7 minucie do tyskiej bramki trafiła Tetiana Onyshchenko. Gdańszczanki miały kolejne szanse, ale do końca pierwszej tercji więcej bramek nie padło. W 25 minucie odżyły nadzieje tyszanek. Kontaktową bramkę zdobyła Aneta Michałek. Zawodniczki Stoczniowca zdołały szybko odpowiedzieć. W 28 minucie na 3:1 podwyższyła Dominika Korkuz. W 37 w gdańskiej drużynie zapanowały jeszcze lepsze nastroje po trafieniu Katarzyny Kasprzyckiej. Po 40 minutach było 4:1, ale wynik mógł być wyższy. Gdańszczankom brakowało jednak skuteczności i szczęścia - trafiły m.in. w poprzeczkę. Trzecia tercja to zdecydowana dominacja podopiecznych trenera Zabrockiego. Królową "polowania" była Alicja Siejka, która między 46 i 55 minutą zdobyła 4 bramki. W końcówce dwa trafienia dołożyła Tetiana Onyshchenko, która ustaliła wynik meczu na 10:1.

Półfinałową rywalizację hokeistki Stoczniowca wygrały 2:1. 2 marca w hali Olivia rozegrają pierwszy mecz finałowy. Tak jak w poprzednich trzech sezonach rywalem podopiecznych trenera Henryka Zabrockiego będzie Polonia Bytom.