Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg...
Reklama
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
piątek, 24 maja 2019 13:25
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grec ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Hokeistki Stoczniowca nadal w grze o finał

altHokeistki Stoczniowca pokonały w hali Olivia SKKH Atomówki GKS Tychy 5:1 (1:0, 1:0, 3:1). Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego wyrównały stan półfinałowej rywalizacji na 1:1. Decydujący mecz, który zadecyduje o tym, która drużyna zagra w finale PLHK w niedzielę o godz. 11.00 w hali Olivia.GKS Stoczniowiec Gdańsk - SKKH Atomówki GKS Tychy 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Bramki: 1:0 Dominika Korkuz (3, 5 na 4, 2:0 Alicja Siejka (28, 4 na 5), 3:0 Marta Bigos (45), 4:0 Tetiana Onyshchenko (57, do pustej bramki), 4:1 Nicole Sosnowska (59), 5:1 Katarzyna Kasprzycka (60, do pustej bramki)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Korkuz, Banaś, Olafsen, Onyshchenko, Rykaczewska - Podracka, Grzelak, Jagnicka, Brzezińska, Jaskulska - Puchowska

Przed meczem sytuacja była jasna. Tylko wygrana przedłużała szanse hokeistek Stoczniowca na piąty z rzędu finał PLHK. Gdańszczanki od początku ruszyły do ataku. I szybko były tego efekty. W 3 minucie podopieczne trenera Henryka Zabrockiego objęły prowadzenie. W okresie gry w przewadze na strzał z dystansu zdecydowała się Dominika Korkuz i krążek znalazł się w tyskiej bramce. Po objęciu prowadzenia gdańszczanki oddały inicjatywę rywalkom. Tyszanki coraz częściej atakowały, ale na szczęście nie wykorzystały słabszego momentu gdańskiej drużyny. Na początku drugiej tercji karę 2+10 otrzymała Renata Tokarska. Gdańszczanki przetrwały okres osłabienia, a po chwili, w 28 minucie, gdy ponownie grały w osłabieniu przeprowadziły skuteczną kontrę i drugą bramkę zdobyła Alicja Siejka. Podopieczne trenera Zabrockiego miały kolejne okazje na podwyższenie prowadzenia, ale albo na posterunku była bramkarka ekipy gości, albo brakowało dokładności, albo szczęścia - słupek po strzale Tetiany Onyshchenko. Sporo działo się w trzeciej tercji. W 45 minucie na 3:0 podwyższyła Marta Bigos. Gdańszczanki kontrolowały przebieg meczu, stwarzały sobie kolejne dobre sytuacje. Na niewiele 6 minut przed końcową syreną gdy jedna z gdańszczanek trafiła na ławkę kar ekipa gości zdecydowała się postawić wszystko na jedną kartę i wycofać bramkarkę. Podopieczne trenera Zabrockiego przetrwały okres osłabienia, a po powrocie zawodniczki z ławki kar zdobyły 4 bramkę wykorzystując nieobecność tyskiej bramkarki na lodzie. Gola w 57 minucie zdobyła Tetiana Onyshchenko. Chwilowe rozkojarzenie w gdańskich szeregach pozwoliło tyszankom na zdobycie honorowej bramki. 100 sekund prze końcem meczu krążek znalazł się w gdańskiej bramce. - Myślałam już o tym jak podam i za wysoko podniosłam kij - wyjaśniała okoliczności utraty bramki Agata Kosińska, bramkarka Stoczniowca. Po zdobyciu bramki tyszanki ponownie postawiły wszystko na jedną kartę i ponownie wycofały bramkarkę. Ponownie to się zemściło. Na 40 sekund przed końcową syreną wynik meczu strzałem do pustej bramki z gdańskiej tercji ustaliła Katarzyna Kasprzycka.
Gdańszczanki wyrównały stan półfinałowej. Trzeci decydujący mecz w niedzielę o godz. 11.00 w hali Olivia.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież