Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Hokeistki Stoczniowca nadal w grze o finał

altHokeistki Stoczniowca pokonały w hali Olivia SKKH Atomówki GKS Tychy 5:1 (1:0, 1:0, 3:1). Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego wyrównały stan półfinałowej rywalizacji na 1:1. Decydujący mecz, który zadecyduje o tym, która drużyna zagra w finale PLHK w niedzielę o godz. 11.00 w hali Olivia.GKS Stoczniowiec Gdańsk - SKKH Atomówki GKS Tychy 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Bramki: 1:0 Dominika Korkuz (3, 5 na 4, 2:0 Alicja Siejka (28, 4 na 5), 3:0 Marta Bigos (45), 4:0 Tetiana Onyshchenko (57, do pustej bramki), 4:1 Nicole Sosnowska (59), 5:1 Katarzyna Kasprzycka (60, do pustej bramki)

Stoczniowiec: Kosińska - Kamińska, Tokarska, Bigos, Kasprzycka, Siejka - Korkuz, Banaś, Olafsen, Onyshchenko, Rykaczewska - Podracka, Grzelak, Jagnicka, Brzezińska, Jaskulska - Puchowska

Przed meczem sytuacja była jasna. Tylko wygrana przedłużała szanse hokeistek Stoczniowca na piąty z rzędu finał PLHK. Gdańszczanki od początku ruszyły do ataku. I szybko były tego efekty. W 3 minucie podopieczne trenera Henryka Zabrockiego objęły prowadzenie. W okresie gry w przewadze na strzał z dystansu zdecydowała się Dominika Korkuz i krążek znalazł się w tyskiej bramce. Po objęciu prowadzenia gdańszczanki oddały inicjatywę rywalkom. Tyszanki coraz częściej atakowały, ale na szczęście nie wykorzystały słabszego momentu gdańskiej drużyny. Na początku drugiej tercji karę 2+10 otrzymała Renata Tokarska. Gdańszczanki przetrwały okres osłabienia, a po chwili, w 28 minucie, gdy ponownie grały w osłabieniu przeprowadziły skuteczną kontrę i drugą bramkę zdobyła Alicja Siejka. Podopieczne trenera Zabrockiego miały kolejne okazje na podwyższenie prowadzenia, ale albo na posterunku była bramkarka ekipy gości, albo brakowało dokładności, albo szczęścia - słupek po strzale Tetiany Onyshchenko. Sporo działo się w trzeciej tercji. W 45 minucie na 3:0 podwyższyła Marta Bigos. Gdańszczanki kontrolowały przebieg meczu, stwarzały sobie kolejne dobre sytuacje. Na niewiele 6 minut przed końcową syreną gdy jedna z gdańszczanek trafiła na ławkę kar ekipa gości zdecydowała się postawić wszystko na jedną kartę i wycofać bramkarkę. Podopieczne trenera Zabrockiego przetrwały okres osłabienia, a po powrocie zawodniczki z ławki kar zdobyły 4 bramkę wykorzystując nieobecność tyskiej bramkarki na lodzie. Gola w 57 minucie zdobyła Tetiana Onyshchenko. Chwilowe rozkojarzenie w gdańskich szeregach pozwoliło tyszankom na zdobycie honorowej bramki. 100 sekund prze końcem meczu krążek znalazł się w gdańskiej bramce. - Myślałam już o tym jak podam i za wysoko podniosłam kij - wyjaśniała okoliczności utraty bramki Agata Kosińska, bramkarka Stoczniowca. Po zdobyciu bramki tyszanki ponownie postawiły wszystko na jedną kartę i ponownie wycofały bramkarkę. Ponownie to się zemściło. Na 40 sekund przed końcową syreną wynik meczu strzałem do pustej bramki z gdańskiej tercji ustaliła Katarzyna Kasprzycka.
Gdańszczanki wyrównały stan półfinałowej. Trzeci decydujący mecz w niedzielę o godz. 11.00 w hali Olivia.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież