Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący » Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grecji i na Cyprze, wiceprzewodnic... Wszystko za immunitet. Skąd ma pani 450 tys. zł? » Wiosną 2018 przy okazji kolejnych zarzutów związanych z nieujawnieniem przez prezydenta Gdańska 150 ... Radny dzielnicy Chełm walczy o windy na przystankach tramwajowych » Od prawie 2 lat nie działają windy na przystankach tramwajowych Odrzańska i Pohulanka. Zostały wyłąc... Jak nie zmarnować głosu 26 maja? » W niedzielę wybierzemy naszych posłów do Parlamentu Europejskiego, forum debaty politycznej i podejm... Koncert Wojciecha Karolaka w 80. urodziny artysty » Kompozytor, pianista, saksofonista altowy i tenorowy, jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych w ... NFZ i PFRON podpisały porozumienie o współpracy » W gabinecie dyrektora Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku podpisano porozumienie pomiędzy Oddziałe... W sprawie piramidy finansowej Amber Gold: Winni! » Dzisiaj rozpoczęło się odczytywanie w gdańskim Sądzie Okręgowym sentencji wyroku na Marcina P. i jeg... W słońcu i deszczu "Wiosna w ogrodzie" bije frekwencyjny rekord » 17. Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przeszła do historii.... Małgorzata Wassermann: Marcin P. nie wymyślił Amber Gold » Z mec. Małgorzatą Wassermann, przewodniczącą Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności... W maju ścieżki prowadzą do Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg...
Reklama
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
piątek, 24 maja 2019 13:25
Wojciech Lamentowicz: Socjaldemokrata wierzący
Z dr. hab. Wojciechem Lamentowiczem, prawnikiem, b. ambasadorem w Grec ...
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
czwartek, 23 maja 2019 17:55
O finale zadecyduje mecz w Gdyni
Arka Gdynia nie wykorzystała dwumeczowego prowadzenia w półfinale P ...
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
wtorek, 21 maja 2019 10:23
Po historycznym sezonie…. LECHIA W EUROPIE
W miniony weekend polskie drużyny zakończyły sezon 2018/2019. Lechi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
wtorek, 14 maja 2019 14:35
Profesor Pfuhle i jego uczniowie – obraz drugi
Niezaprzeczalnym faktem jest przynależność Fritza Pfuhle do narodow ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Jastrzębski wykorzystał słabość przyjęcia Trefla

W meczu, w którym obie drużyny miały wzloty i upadki Trefl przegrał w ERGO Arena z Jastrzębskim Węglem 1:3 (20:25, 25:19, 22:25, 26:28).Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3 (20:25, 25:19, 22:25, 26:28)

Trefl: Janusz 2, Schott 6, Nowakowski 8, Muzaj 22, Hebda 10, Niemiec 9, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak 15, Kozłowski 1
Jastrzębski: Kampa 5, Lyneel 13, Kosok 11, Konarski 26, Fromm 17, Hain 6, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Ferens

MVP: Dawid Konarski (Jastrzębski)

Losy pierwszego seta rozstrzygnęły się w zasadzie po kilku pierwszych akcjach, a tak naprawdę serwisach Grzegorza Kosoka. Środkowy gości wszedł na pole zagrywki przy stanie 1:0 dla Jastrzębskiego i trzykrotnie "upolował" Rubena Schotta. Niemiecki zawodnik miał olbrzymie problemy w przyjęciu i po trzeciej pomyłce usiadł na ławce rezerwowych, a na plac gry wszedł Szymon Jakubiszak. Goście zaczęli mecz od prowadzenia 5:0 i to ustawiło przebieg pierwszej partii. Przyjezdni powiększyli przewagę do 8 punktów (14:6). Gdańszczanie próbowali walczyć, ale zdołali dojść rywali na trzy punkty (15:18, 16:19, 18:21, 19:22), ale Jastrzębski nie dał sobie wydrzeć wygranej.


W drugim secie wyrównane było kilka pierwszych piłek. Od stanu 4:4 podopieczni trenera Andrei Anastasiego wypracowali sobie 3 punkty przewagi (7:4). Goście kilka razy zmniejszali straty do jednego punktu (6:7, 9:10, 10:11), ale gdańszczanie powoli zaczęli budować swoją przewagę. Jastrzębski, który w pierwszym secie pokonał gdańszczan zagrywkom w drugim secie nie był tak mocny w tym elemencie. Dobrze w tym fragmencie gry spisywał się Jakubiszak i gdańszczanie pewnie wygrali do 19.


Trzeci set tak jak pierwszy ustawił jego początek. Podopieczni trenera Anastasiego ponownie mieli problemy z przyjęciem i goście uciekli z wynikiem na 9:2. Gdańszczanie mozolnie odrabiali straty i udało im się doprowadzić do remisu (20:20). Żółto-czarni mieli szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale nie wykorzystali swoich szans i końcówka seta należała do Jastrzębskiego.


Czwarta partia to jakby powtórka 1 i 3 seta. Goście na początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi, a gdańszczanie gonili wynik. Ponownie udało się odrobić straty, ale ponownie zabrakło szczęścia. Decydujące piłki na swoją korzyść rozstrzygnęli gracze Jastrzębskiego i po asie Lukasa Kampy mogli się cieszyć ze zdobycia 3 punktów.

Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież