Krzyż dziękczynny FMW na Ołtarzu Ojczyzny » Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś... Piotr Duda: W walce o wolność, godność, Boga i rodzinę na brać górnicz... » Z Piotrem Dudą, przewodniczącym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S. Górski- „Wyjeż... Jacek Zdrojewski: Wytarte kolana Czarzastego » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Nagroda dla widowiska Poland: First to Fight » Multimedialne widowisko plenerowe POLAND: FIRST TO FIGHT, będące koprodukcją Muzeum II Wojny Światow... Koncert według twórczości Jacka Kaczmarskiego "Świadectwo" w Gdyni » W Gdyni 13 grudnia br. w kościele oo. franciszkanów przy ul. Ujejskiego, odbędzie się koncert wg. Ja... Refleksje o ludziach ogromnej wiary, pięknych życiorysach » 70 osób reprezentujących różne środowiska i odmienne światopoglądy wzięło udział w 15 debatach panel... Daniel Obajtek: Naturalny wybór - przyszłość Polski » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen rozmawia Marek Formela- Panie Prezesie, po co Wam Energa?Da... Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz » Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwudniowa wycieczka prezydent Gdańska... Tablice z 21 postulatami MKS mają swoje miejsce w Sali BHP nie w ECS » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” uznaje za niedopuszczalne blokowanie przez Europejskie Centrum So... Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód...
Reklama
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
środa, 11 grudnia 2019 21:33
Koszt rzymskiej żenady A. Dulkiewicz
Ok. 16 tys. złotych pobranych z budżetu miasta mogła kosztować dwu ...
Jedna bramka dała Lotos PKH wygraną nad GKS Katowice
sobota, 14 grudnia 2019 11:40
Jedna bramka dała Lotos PKH wygraną nad GKS Katowice
Spotkania Lotosu PKH z GKS Katowice w sezonie 2019/2020 są bardzo za ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 09 grudnia 2019 16:08
Swobodny Marek Wróbel i Gdańsk przez pryzmat
Ostatnie tygodnie roku już tradycyjnie przynoszą wzmożony ruch w ga ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Indykpol AZS wygrał wymianę ciosów z Treflem

altPo raz kolejny siatkarze Trefla i Indykpolu AZS zaserwowali kibicom bardzo zacięte spotkanie. Ostatecznie po wymianie ciosów, głównie w pierwszych trzech setach, olsztynianie wywieźli z ERGO Arena trzy punkty wygrywając 3:1 (29:27, 24:26, 28:26, 25:17).


Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (27:29, 26:24, 26:28, 17:25)

Trefl Gdańsk: Filipiak 22, Janusz 2, Schott 8, Halaba 10, Mordyl 13, Crer 8, Majcherski (libero) oraz Kozub, Sasak 3, Grzyb, Jakubiszak 2, Urbanowicz.

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava 25, Andringa 2, Woicki, Poręba 6, Żaliński 19, Seyed Eraghi 14, Żurek (libero) oraz Kapica, Mika 7, Pietraszko 7, Kowalski.

MVP: Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn)

Mecze Trefla z Indykpol AZS mają to do siebie, że najczęściej są pięciosetowymi bataliami, z których zazwyczaj jeden set grany jest na przewagi i kończy się wysokim wynikiem. Historii nie jako stało się zadość, bo chociaż mecz 5. kolejki Plus Ligi 2019/2020 nie zakończył się tie breakiem to był bardzo zacięty.


W pierwszych trzech setach na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować bezpiecznej przewagi. Jeśli któryś z zespołów przewagę to 1-2 punktów. Po chwili sytuacja się zmieniała i to druga drużyna wychodziła na równie nikłe prowadzenie. W pierwszej partii gdańszczanie obronili cztery piłki setowe, ale przy piątej pomylił się Paweł Halaba posyłając piłkę w aut i goście wygrali seta 29:27.


Od początku drugiego seta toczyła się gra punkt za punkt. Trefl w pewnym momencie odskoczył na 12:9, ale po chwili było 13:13. Tak jak w pierwszym secie obie drużyny nie pozwalały rywalowi na uzyskanie przewagi większej niż 2 punkty. Po raz drugi o wygranej w secie decydowała gra na przewagi. Tym razem zwycięsko wyszli z niej gdańszczanie przy drugim setbolu skutecznie blokując Wojciecha Żalińskiego.


Trzeci set po kilku pierwszych piłkach toczył się pod dyktando Trefla. Podopieczni Michała Winiarskiego uzyskali 3 punkty przewagi (6:3, 9:6) i przez pewien czas utrzymywali tą niewielką przewagę. Goście nie poddawali się i ostatecznie wyrównali na 18:18. Po raz trzeci doszło do gry na przewagi. Tak jak w pierwszym secie górą byli w niej olsztynianie. Tak jak w inauguracyjnej partii decydujący punkt przyjezdni zdobyli po błędzie gdańszczanina - piłkę w aut posłał Bartosz Filipiak.


Na początku trzeciej partii obie drużyny zdobywały punkty małymi seriami. Najpierw 3 olsztynianie, potem 3 gdańszczanie i znowu 3 goście. Od stanu 3:6 podopieczni Michała Winiarskiego nie zdołali już zniwelować strat. Olsztynianie powoli dokładali punkty do swojej przewagi. Ostatecznie po najmniej zaciętym secie przyjezdni wygrali do 17 o wywieźli z ERGO Areny 3 duże punkty meczowe.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież