Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons... Myto przed szpitalem - hienizm pięknosłownych? » 5 zł na godzinę przez 24 godziny na dobę trzeba płacić za parkowanie przed szpitalem zakaźnym spółki...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
wtorek, 06 kwietnia 2021 13:58
Hans Urban – malarz gdańskich klimatów
Hans Urban może nie należał do wybitnych przedstawicieli malarzy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dobra obrona i ospały atak - oceny lechistów po meczu ze Śląskiem

Po obejrzeniu wielu powtórek dalej nie wie gdzie niektórzy dziennikarze doszukali się dobrego widowiska na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Owszem, były momenty ciekawej gry, jednak przez większość czasu z boiska wiało nudą. Gdańszczanie, mimo lepszej jakości, nie potrafili wygrać z przeciętnym Śląskiem. Nie ma już wprawdzie tragedii w grze na wyjazdach, ale wciąż jest wiele do poprawy. Oceny piłkarzy Lechii w skali 0-5.


Vanja Milinković-Savić (3) - Nie miał wiele roboty. Co miał złapać, to złapał. Wprawdzie popełnił jeden błąd, ale szybko go naprawił, dlatego nie mamy za co zganić.


Rafał Janicki (3,5) - Solidny i zdecydowany w swojej grze.


Mario Maloca (3,5) - Cały czas generał linii defensywy Lechii. Świetnie czyta grę, dobrze czyści niebezpieczne sytuacje i nie bawi się w momentach zagrożenia.


Jakub Wawrzyniak (3,5) - W defensywie porządny, jak pozostali jego koledzy z bloku. Szkoda tylko już trzeciej żółtej kartki. Starał się także podłączać do akcji ofensywnych, gdzie momentami bardzo dobrze współpracował ze Sławkiem Peszko.


Michał Chrapek (3,5) - Osamotniony jako defensywny pomocnik musiał wykonać ogromną pracę, aby załatać środek pola. Na plus przede wszystkim wyłączenie z gry Rioto Morioki, dzięki czemu Śląsk był praktycznie bezbronny. Irytowały jedynie niedokładne podania, których miał kilka w meczu.


Sławomir Peszko (3) - Gdyby jego jedyną fantastyczną akcję wykończył Marco Paixao, miałby kolejną asystę w sezonie. A tak... No nie było źle, ale widzieliśmy już lepszego Peszkę w tym sezonie. Na plus na pewno praca w obronie.


Flavio Paixao (2,5) - Po rewelacyjnym meczu z Wisłą wydawało się, że teraz nic go nie zatrzyma. A jednak. Powrót do Wrocławia okrasił grą bez pomysłu, do tego niewiele mu wychodziło.


Milos Krasić (3,5) - Ależ się napracował w defensywie. Wykonał kawał roboty, czasem nawet bawiąc się w stopera. W ataku, niestety, zabrakło błysku, ale z drugiej strony nie miał za bardzo z kim pograć. Jedynie na początku meczu mógł pokazać swój ofensywny kunszt, ale im dalej w mecz, tym gorzej grała cała drużyna, przez co i on zaliczył słabszy występ.


Rafał Wolski (2) - Po raz enty: OGARNIJ SIĘ, CHŁOPIE! Ile można czekać. Co takiego się stało w czasie transferu do Gdańska, że znowu oglądamy Wolskiego, który nie potrafi dobrze dośrodkować. Kiedy przyspieszy, widać jego ogromne umiejętności. Ale dlaczego robi to tylko dwa razy w meczu!? Może ławka mu pomoże? Sebastian Mila już przebiera nogami, aby zająć jego miejsce.


Grzegorz Kuświk (3) - W swoim stylu. Dobrze grał ciałem, zastawiał się, szukał rozegrania, ale tym razem koledzy z drużyny postanowili, że lepiej się nie bawić, tylko stać jak słupy soli. Szkoda jego sytuacji z początku drugiej połowy, kiedy mógł głową dać prowadzenie Lechii.


Marco Paixao (2,5) - Oj, oj... No daleki jest jeszcze od optymalnej formy. Najlepiej pokazuje to sytuacja, którą powinien wykończyć z zamkniętymi oczami, a trafił prosto w nogę bramkarza. Wciąż czuje się niepewnie, co widać w jego poruszaniu się po boisku. Jakby bał się wejść w pole karne. Mimo już dwóch bramek w lidze, wciąż wiele do poprawy.


Rezerwowi:

Paweł Stolarski (+) - Dał niezłą zmianę, jednak w kluczowej sytuacji się nie popisał. To on miał na nodze ostatnią piłkę w meczu, wiedział, że to może być okazja dająca trzy punkty. Jednak nie wykorzystał dziury, jaką zrobili obrońcy i zamiast technicznie uderzyć na bramkę Pawełka, huknął z całej siły obok słupka.


Grzegorz Wojtkowiak, Bartłomiej Pawłowski - grali zbyt krótko, ale na pewno znowu irytuje fakt, że Pawłowski nie wykorzystuje swoich umiejętności i raczej tylko statystuje na boisku.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież