W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Powalczę do Londynu

altRozmowa z Sylwią Gruchałą, siódmą florecistą Dwór Artusa 2010 Grand Prix Pucharu Świata we florecie kobiet 


- Podobnie jak przed rokiem zakończyłaś udział w turnieju na ćwierćfinale. Z którego startu jesteś bardziej zadowolona z tegorocznego czy ubiegłorocznego?
Sylwia Gruchała: Przed tegorocznym startem obrałam sobie cel, żeby powtórzyć wynik z ubiegłego roku. Ciężko porównuj się starty. W tym roku dużo lepiej walczyłam. Wygrałam z Niemką Gołubicki, z którą na przestrzeni dwóch lat dwa razy przegrałam. Teraz udało się wygrać i jest to bardzo cenne. O wejście do szenastki pokonałam Rosjankę. Z tej walki też jestem zadowolona. Z Valentiną Vezzali było ciężko. Była dzisiaj znakomicie dysponowana, co potwierdziła wygrywając cały turniej. Na poprzednich zawodach Pucharu Świata w Salzburgu przegrałam z nią do 14. Dzisiaj do 8, ale przynajmniej wiem dlaczego przegrałam. Zmieniła taktykę. Inaczej walczyła w Salzburgu, inaczej dzisiaj. Poznałam jej filozofię i mam nadzieję, że następnym razem to ja będę górą. 


- Patrząc na twoją dyspozycję można żałować, że trafiłaś na Vezzali w ćwierćfinale. Była chyba szansa ma zajęcie lepszej lokaty niż siódma?
Sylwia Gruchała: Też mi się tak wydaje. Nie chciałam trafić na Valentinę tak wcześnie. Wolałabym walczyć z nią na późniejszym etapie. Tak wyszło z rozstawienia i spotkałyśmy się w ćwierćfinale. 


- Trzy tygodnie temu przed pierwszym startem w Puchrze Świata mówiłaś, że niestawiasz sobie żadnych celów, ze względu na kontuzję, która opóźniła twoje przygotowania do sezonu. Tymczasem wyniki masz bardzo dobre. Piąte miejsce w Belgradzie, drugie w Salzburgu i teraz siódme w Gdańsku.
Sylwia Gruchała: W zeszłym roku bardzo ciężko pracowałam co było widać na Puchrze Świata, bo były wyniki. Gorzej było na imprezach rangi mistrzowskiej. Myślę, że ta praca owocuje właśnie teraz. Z zupełnie innym nastawieniem rozpoczęłam sezon. Jestem dużo spokojniejsza, pewniejsza siebie. Stawiam na sport. Podjęłam decyzję o kontynuowaniu kariery do Londynu. Ta decyzja dała mi siły, aby postawić wszystko na jedną kartę. W tej chwili sport jest moim priorytetem w życiu.


- Jesteś zadowolona z dzisiejszego wyniku czy jednak jest niedosyt, że skończyłaś udział w turnieju na ćwierćfinale?
Sylwia Gruchała: Jestem bardzo zadowolona z mojej dzisiejszej postawy. To co jest dzisiaj trzeba już zapomnieć, bo jutro jest bardzo ważny dzień - turniej drużynowy. Chciałabym wspólnie z moimi koleżankami powalczyć jak najlepiej, dać swojej publice jak najwięcej pozytywnych emocji. 


- Jak widzisz wasze szanse w turnieju drużynowym? Twoim koleżankom nie poszło dziś zbyt dobrze,  szybko zakończyły udział w zawodach.
Sylwia Gruchała: W drużynie walczyć będzie Kasia Kryczało, Karolina Chlewińska, Hanna Łyczbińska i ja. Podczas turnieju indywidualnego wszystkie pokazałyśmy, że mamy zęba do walki. Karolina Chlewińska bardzo ładnie walczyła z mistrzynią świata przegrała tylko 15:13. Ta walka była w jej zasięgu i ona ma tego świadomość. Jest w bardzo dobrej formie. Kasia Kryczało przegrała też z Rosjankom jednym trafieniem. Obserwowałam jak walczy. Bije się doskonale. Hanna Łyczbińska z Koreanką Nam walczyła z wielką wiarą, że może pokonać wicemistrzynię olimpijską. Mam nadzieję, że jutro będziemy tworzyły dobrą atmosferę, fajny team i uda się nam daleko zajść. 


- Można powiedzieć, że twoje koleżanki nie miały zbytniego szczęścia w losowaniu. Trafiły od razu na bardzo dobre przeciwniczki i dlatego, mimo dobrych walk, szybko odpadły.

Sylwia Gruchała: Jeśli chce się być najlepszym to trzeba wygrywać z najlepszymi.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież