Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

GKŻ Wybrzeże: Zawodnicy się zastanawiają

Matej Kus jako pierwszy zawodnik podpisał umowę z gdańskim klubem. W sobotę wypożyczenie Czecha z Ubinaxu stało się faktem.
Czech ostatni sezon będzie juniorem. W Gdańsku, po niezłym sezonie, zwłaszcza w drugiej części, w Toruniu będzie miałzastąpić Martina Vaculika. Prezes Polny zapowiedział, że w razie potrzeby Matej będzie mógl startować jako senior. Akurat ta informacja może trochę niepokoić, bo nie jako wskazuje, że kadra seniorska może nie być zbyt mocna.


Według infomacji podawanych przez klub dograne są szczegóły kontratków Magnusa Zetterstroema i Renata Gafurowa. Dodając do tego Tobiasa Kronera i Damiana Sperza, którzy mają ważne umowy i Mateusza Lampkowskiego, który ma zostać wypożyczony z Unibaxu to kadra Wybrzeża nie wygląda zbyt imponująco.


Bogdan Sawarski, odpowiedzialny za transfery w Polonii, przyznał, że gdańszczanie zwrócili się z prośbą o wypożyczenie Jonasa Davidssona. Gdyby Szwed trafił do Wybrzeża móglby być jednym z liderów. W tym zestawieniu brakuje ważnegom elementu. Polskich zawodników. Jak na razie jest tylko Sperz. Drugim może być Lampkowski. A gdzie seniorzy? Nazwiska pojawiają się w spekulacjach kibiców, ale z każdym dniem jest ich coraz mniej.


Miśkowiak: decyzja do końca tygodnia
Gdańscy kibice chętni widzieliby w składzie Wybrzeża Roberta Miśkowiaka, który przyznał, że będzie wybierał między Gdańskiem i Poznaniem. - Na razie nic nie jest jeszcze przesądzone – powiedział wybrzeze24.pl "Misiek". - Decyzja nie jest łatwa. Muszę wziąć pod uwagę wiele aspektów. Obie oferty są dobre. Argumentem za Poznaniem jest bliskość domu. Na pewno istotna będzie kondycja finnasowa klubu. Jego wypłacalność. Wiadomo, że kluby chciałyby jak najszybciej zakończyć kompletowanie skłasów. Do końca tygodnia chcialbym podjąć decyzję w jakim klubie będę jeździł – wyznał zawodnik, w tym sezonie jeżdżący w Ostrowie.


Ząbik: czeka
Kolejnym zawodnikiem, którego fani Wybrzeża chętnie widzieliby w gdańskiej drużynie jest Karol Ząbik. Były mistrz świata juniorów od dwóch lat notuje słabsze występy, ale na pewno ma spory potencjał. - Karol dostał propozycje z wielu klubów, z Gdańska również – przyznał Jan Ząbik, ojciec zawodnika. - Jeszcze nie zdecydował w jakim klubie będzie jeździł. Nie śpieszy się z decyzją. Czeka na rozwój sytuacji.
Ta dwójka w zasadzie zamyka listę zawodników, którzy byliby mocnymi punktami Wybrzeża. Jest jeszcze kilkunastu żużlowców, którzy nie mają podpisanej umowy, ani nie są dogadani z żadnym klubem, ale przynajmniej teoretycznie wydają się być słabsi od wyżej wymienionej dwójki.
W przypadku gdyby Miśkowiak i Ząbik trafili do Gdańska, powodzeniem zakończyłyby się rozmowy z Polonią w sprawie Davidssona to powstałby skład, który stać było, przynajmniej teoretycznie na walkę o pierwszą czwórkę.


Rywale się zbroją
Już dziś w lidze mogłyby jechać ekipy Startu Gniezno, GTŻ Grudziądz i RKM Rybnik. Gnieźnianie jako jedni z pierwszych zaprezentowali skład. Do Krzysztofa i Mirosława Jabłońskich oraz Petera Ljunga dołączyli Matej Ferjan, Mateusz Szczepaniak, Adrian Gomólski i Daniel Pytel.
Kilka dni później zaprezentowani zostali nowi zawodnicy w Grudziądzu. Nowymi twarzami w grudziądzkiej drużynie będą Tomasz Chrzanowski, Krzysztof Buczkowski, Davey Watt. Już wcześniej kontrakty przedłużyli: Rory Schlein, Edward Kenneth, Oliver Allen i Kevin Woellbert. Kolejny sezon dla Grudziądza jeździć będą również Artur Mroczka i Kamil Brzozowski. Grudziądzanie powinni być jednym faworytów ligi.
Daniel Nermark i Joonas Kylmaekorpi to nowe twarze w Rybniku. Skład seniorski uzuepłenią Mariusz Węgrzyk, Roni Jamroży i Andriej Karpow.
Do Daugavpils przeniósł się Charlei Gjedde. Duńczyk będzie raczej jedynym wzmconieniem łotewskiej ekipy, która najprawdopodobniej wystartuje w prawie identycznym jak tegoroczny. Konrakt przedłużył Roman Poważnyj.
O składach pozostałych trzech ekip nie można napisać nie pewnego. Wiele jest spekulacji i życzeń kibiców. W najbliższym czasie na niektóre z pytań poznamy odpowiedzi. Marma Hadykówka Rzeszów, która zgłasza najgłośniej ambicje awansu, ma przedstawić skład 17 grudnia. Na poznanie skąłdów drużyn z Poznania i Miskolca, i niestety chyba Gdańska, jeszcze trochę poczekamy.


Tomasz Łunkiewicz

 

 

 


Karol Ząbik dostał ofertę z Gdańska... i wielu innych klubów. Foto Tomasz Łunkiewicz


Related news items:
- Jak odebrałeś wynik pierwszego meczu barażowego…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Tomasz Chrzanowski: Jak zobaczyłem końcowy wynik to się zdziwiłem
 • 12/07/2017 14:28 - Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł
 • 02/06/2017 12:21 - forBET partnerem strategicznym gdańskich żużlowców
 • Newer news items:
  Older news items:
   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież