Arwid Żebrowski otrzymał poparcie Andrzeja Jaworskiego » W piątek 20 września Arwid Żebrowski, kandydat na posła Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości otr... Andrzej Kobylarz: Obywatel jest jak ciuch w wirówce » Z posłem Andrzejem Kobylarzem, z Klubu parlamentarnego Kukiz 15, kandydatem PSL-Koalicji Polskiej do... Energa z nagrodą na Energatab 2019 » Należąca do Grupy Energa spółka Energa Invest została uhonorowana Pucharem Prezesa Polskiego Towarzy... Dzień Seniora w Stacji Orunia GAK » Stacja Orunia GAK i Teatr GAK serdecznie zapraszają na Dzień Seniora. W niedzielę 29 września od god... Zakończenie sezonu spławikowego Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa » Zawody zakończenia sezonu spławikowego w Koła PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa rozegrane zostały w sobotę 14 ... Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej pre... » Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej b. prezydenta Gdańska. Śledczy n... Województwo pomorskie zyska 11 karetek pogotowia ratunkowego » 16 września Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski podpisał umowy o dofinansowa... Senackie duety na Pomorzu - powtórki z 2015 bez SLD » Tylko 14 osób będzie ubiegać się o mandat senatora w 6 pomorskich okręgach wyborczych. Miejsce w sen... Kobylarz - Szadółki trują, Kowalczuk - rezygnacja z węgla » „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” to temat debaty przedwyborczej zorganizowanej... Odsłonięto pomnik rotmistrza Pileckiego » Przed Muzeum II Wojny Światowej odsłonięto pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystości wzię...
Reklama
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
środa, 18 września 2019 20:04
Co było w kuferku pradziadka - prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska
Prokuratura Krajowa postawiła kolejne zarzuty Janinie A., teściowej ...
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
sobota, 21 września 2019 16:31
MRKS uczcił 50-lecie na boisku
Mecz MRKS z Drużyną Przyjaciół MRKS-u uczcił jubileusz 50-lecia M ...
Lechia dobiła do czołówki
sobota, 21 września 2019 17:45
Lechia dobiła do czołówki
Lechia wygrała trzeci mecz z rzędu i dobiła do czołówki ligi. Pod ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
sobota, 31 sierpnia 2019 18:29
Artysta z pienińskiej wsi Sromowce Niżne
Wysiłkiem wielu życzliwych osób po wielu latach odkryto raz jeszcze ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

GKŻ Wybrzeże: Zawodnicy się zastanawiają

Matej Kus jako pierwszy zawodnik podpisał umowę z gdańskim klubem. W sobotę wypożyczenie Czecha z Ubinaxu stało się faktem.
Czech ostatni sezon będzie juniorem. W Gdańsku, po niezłym sezonie, zwłaszcza w drugiej części, w Toruniu będzie miałzastąpić Martina Vaculika. Prezes Polny zapowiedział, że w razie potrzeby Matej będzie mógl startować jako senior. Akurat ta informacja może trochę niepokoić, bo nie jako wskazuje, że kadra seniorska może nie być zbyt mocna.


Według infomacji podawanych przez klub dograne są szczegóły kontratków Magnusa Zetterstroema i Renata Gafurowa. Dodając do tego Tobiasa Kronera i Damiana Sperza, którzy mają ważne umowy i Mateusza Lampkowskiego, który ma zostać wypożyczony z Unibaxu to kadra Wybrzeża nie wygląda zbyt imponująco.


Bogdan Sawarski, odpowiedzialny za transfery w Polonii, przyznał, że gdańszczanie zwrócili się z prośbą o wypożyczenie Jonasa Davidssona. Gdyby Szwed trafił do Wybrzeża móglby być jednym z liderów. W tym zestawieniu brakuje ważnegom elementu. Polskich zawodników. Jak na razie jest tylko Sperz. Drugim może być Lampkowski. A gdzie seniorzy? Nazwiska pojawiają się w spekulacjach kibiców, ale z każdym dniem jest ich coraz mniej.


Miśkowiak: decyzja do końca tygodnia
Gdańscy kibice chętni widzieliby w składzie Wybrzeża Roberta Miśkowiaka, który przyznał, że będzie wybierał między Gdańskiem i Poznaniem. - Na razie nic nie jest jeszcze przesądzone – powiedział wybrzeze24.pl "Misiek". - Decyzja nie jest łatwa. Muszę wziąć pod uwagę wiele aspektów. Obie oferty są dobre. Argumentem za Poznaniem jest bliskość domu. Na pewno istotna będzie kondycja finnasowa klubu. Jego wypłacalność. Wiadomo, że kluby chciałyby jak najszybciej zakończyć kompletowanie skłasów. Do końca tygodnia chcialbym podjąć decyzję w jakim klubie będę jeździł – wyznał zawodnik, w tym sezonie jeżdżący w Ostrowie.


Ząbik: czeka
Kolejnym zawodnikiem, którego fani Wybrzeża chętnie widzieliby w gdańskiej drużynie jest Karol Ząbik. Były mistrz świata juniorów od dwóch lat notuje słabsze występy, ale na pewno ma spory potencjał. - Karol dostał propozycje z wielu klubów, z Gdańska również – przyznał Jan Ząbik, ojciec zawodnika. - Jeszcze nie zdecydował w jakim klubie będzie jeździł. Nie śpieszy się z decyzją. Czeka na rozwój sytuacji.
Ta dwójka w zasadzie zamyka listę zawodników, którzy byliby mocnymi punktami Wybrzeża. Jest jeszcze kilkunastu żużlowców, którzy nie mają podpisanej umowy, ani nie są dogadani z żadnym klubem, ale przynajmniej teoretycznie wydają się być słabsi od wyżej wymienionej dwójki.
W przypadku gdyby Miśkowiak i Ząbik trafili do Gdańska, powodzeniem zakończyłyby się rozmowy z Polonią w sprawie Davidssona to powstałby skład, który stać było, przynajmniej teoretycznie na walkę o pierwszą czwórkę.


Rywale się zbroją
Już dziś w lidze mogłyby jechać ekipy Startu Gniezno, GTŻ Grudziądz i RKM Rybnik. Gnieźnianie jako jedni z pierwszych zaprezentowali skład. Do Krzysztofa i Mirosława Jabłońskich oraz Petera Ljunga dołączyli Matej Ferjan, Mateusz Szczepaniak, Adrian Gomólski i Daniel Pytel.
Kilka dni później zaprezentowani zostali nowi zawodnicy w Grudziądzu. Nowymi twarzami w grudziądzkiej drużynie będą Tomasz Chrzanowski, Krzysztof Buczkowski, Davey Watt. Już wcześniej kontrakty przedłużyli: Rory Schlein, Edward Kenneth, Oliver Allen i Kevin Woellbert. Kolejny sezon dla Grudziądza jeździć będą również Artur Mroczka i Kamil Brzozowski. Grudziądzanie powinni być jednym faworytów ligi.
Daniel Nermark i Joonas Kylmaekorpi to nowe twarze w Rybniku. Skład seniorski uzuepłenią Mariusz Węgrzyk, Roni Jamroży i Andriej Karpow.
Do Daugavpils przeniósł się Charlei Gjedde. Duńczyk będzie raczej jedynym wzmconieniem łotewskiej ekipy, która najprawdopodobniej wystartuje w prawie identycznym jak tegoroczny. Konrakt przedłużył Roman Poważnyj.
O składach pozostałych trzech ekip nie można napisać nie pewnego. Wiele jest spekulacji i życzeń kibiców. W najbliższym czasie na niektóre z pytań poznamy odpowiedzi. Marma Hadykówka Rzeszów, która zgłasza najgłośniej ambicje awansu, ma przedstawić skład 17 grudnia. Na poznanie skąłdów drużyn z Poznania i Miskolca, i niestety chyba Gdańska, jeszcze trochę poczekamy.


Tomasz Łunkiewicz

 

 

 


Karol Ząbik dostał ofertę z Gdańska... i wielu innych klubów. Foto Tomasz Łunkiewicz


Related news items:
- Jak odebrałeś wynik pierwszego meczu barażowego…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Tomasz Chrzanowski: Jak zobaczyłem końcowy wynik to się zdziwiłem
 • 12/07/2017 14:28 - Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł
 • 02/06/2017 12:21 - forBET partnerem strategicznym gdańskich żużlowców
 • Newer news items:
  Older news items:
   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież