Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze... Kontrahenci gminy klientami Adamowiczów » W poniedziałek, 22 lutego, przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe powinien rozpocząć się proces euro... Dodatkowe wyjazdowe punkty szczepień zorganizowane przez NFZ » Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą ... Daniel Obajtek - Człowiek Wolności tygodnika Sieci » Uroczysta gala – finał plebiscytu Człowiek Wolności tygodnika Sieci odbyła się 16 lutego i jak co ro...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
poniedziałek, 15 lutego 2021 10:32
Alfred Pawlowski – Pasjonat Gdańska
Nazwisko malarza realistycznych widoków Gdańska Alfreda

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

GKŻ Wybrzeże: Zawodnicy się zastanawiają

Matej Kus jako pierwszy zawodnik podpisał umowę z gdańskim klubem. W sobotę wypożyczenie Czecha z Ubinaxu stało się faktem.
Czech ostatni sezon będzie juniorem. W Gdańsku, po niezłym sezonie, zwłaszcza w drugiej części, w Toruniu będzie miałzastąpić Martina Vaculika. Prezes Polny zapowiedział, że w razie potrzeby Matej będzie mógl startować jako senior. Akurat ta informacja może trochę niepokoić, bo nie jako wskazuje, że kadra seniorska może nie być zbyt mocna.


Według infomacji podawanych przez klub dograne są szczegóły kontratków Magnusa Zetterstroema i Renata Gafurowa. Dodając do tego Tobiasa Kronera i Damiana Sperza, którzy mają ważne umowy i Mateusza Lampkowskiego, który ma zostać wypożyczony z Unibaxu to kadra Wybrzeża nie wygląda zbyt imponująco.


Bogdan Sawarski, odpowiedzialny za transfery w Polonii, przyznał, że gdańszczanie zwrócili się z prośbą o wypożyczenie Jonasa Davidssona. Gdyby Szwed trafił do Wybrzeża móglby być jednym z liderów. W tym zestawieniu brakuje ważnegom elementu. Polskich zawodników. Jak na razie jest tylko Sperz. Drugim może być Lampkowski. A gdzie seniorzy? Nazwiska pojawiają się w spekulacjach kibiców, ale z każdym dniem jest ich coraz mniej.


Miśkowiak: decyzja do końca tygodnia
Gdańscy kibice chętni widzieliby w składzie Wybrzeża Roberta Miśkowiaka, który przyznał, że będzie wybierał między Gdańskiem i Poznaniem. - Na razie nic nie jest jeszcze przesądzone – powiedział wybrzeze24.pl "Misiek". - Decyzja nie jest łatwa. Muszę wziąć pod uwagę wiele aspektów. Obie oferty są dobre. Argumentem za Poznaniem jest bliskość domu. Na pewno istotna będzie kondycja finnasowa klubu. Jego wypłacalność. Wiadomo, że kluby chciałyby jak najszybciej zakończyć kompletowanie skłasów. Do końca tygodnia chcialbym podjąć decyzję w jakim klubie będę jeździł – wyznał zawodnik, w tym sezonie jeżdżący w Ostrowie.


Ząbik: czeka
Kolejnym zawodnikiem, którego fani Wybrzeża chętnie widzieliby w gdańskiej drużynie jest Karol Ząbik. Były mistrz świata juniorów od dwóch lat notuje słabsze występy, ale na pewno ma spory potencjał. - Karol dostał propozycje z wielu klubów, z Gdańska również – przyznał Jan Ząbik, ojciec zawodnika. - Jeszcze nie zdecydował w jakim klubie będzie jeździł. Nie śpieszy się z decyzją. Czeka na rozwój sytuacji.
Ta dwójka w zasadzie zamyka listę zawodników, którzy byliby mocnymi punktami Wybrzeża. Jest jeszcze kilkunastu żużlowców, którzy nie mają podpisanej umowy, ani nie są dogadani z żadnym klubem, ale przynajmniej teoretycznie wydają się być słabsi od wyżej wymienionej dwójki.
W przypadku gdyby Miśkowiak i Ząbik trafili do Gdańska, powodzeniem zakończyłyby się rozmowy z Polonią w sprawie Davidssona to powstałby skład, który stać było, przynajmniej teoretycznie na walkę o pierwszą czwórkę.


Rywale się zbroją
Już dziś w lidze mogłyby jechać ekipy Startu Gniezno, GTŻ Grudziądz i RKM Rybnik. Gnieźnianie jako jedni z pierwszych zaprezentowali skład. Do Krzysztofa i Mirosława Jabłońskich oraz Petera Ljunga dołączyli Matej Ferjan, Mateusz Szczepaniak, Adrian Gomólski i Daniel Pytel.
Kilka dni później zaprezentowani zostali nowi zawodnicy w Grudziądzu. Nowymi twarzami w grudziądzkiej drużynie będą Tomasz Chrzanowski, Krzysztof Buczkowski, Davey Watt. Już wcześniej kontrakty przedłużyli: Rory Schlein, Edward Kenneth, Oliver Allen i Kevin Woellbert. Kolejny sezon dla Grudziądza jeździć będą również Artur Mroczka i Kamil Brzozowski. Grudziądzanie powinni być jednym faworytów ligi.
Daniel Nermark i Joonas Kylmaekorpi to nowe twarze w Rybniku. Skład seniorski uzuepłenią Mariusz Węgrzyk, Roni Jamroży i Andriej Karpow.
Do Daugavpils przeniósł się Charlei Gjedde. Duńczyk będzie raczej jedynym wzmconieniem łotewskiej ekipy, która najprawdopodobniej wystartuje w prawie identycznym jak tegoroczny. Konrakt przedłużył Roman Poważnyj.
O składach pozostałych trzech ekip nie można napisać nie pewnego. Wiele jest spekulacji i życzeń kibiców. W najbliższym czasie na niektóre z pytań poznamy odpowiedzi. Marma Hadykówka Rzeszów, która zgłasza najgłośniej ambicje awansu, ma przedstawić skład 17 grudnia. Na poznanie skąłdów drużyn z Poznania i Miskolca, i niestety chyba Gdańska, jeszcze trochę poczekamy.


Tomasz Łunkiewicz

 

 

 


Karol Ząbik dostał ofertę z Gdańska... i wielu innych klubów. Foto Tomasz Łunkiewicz


- Jak odebrałeś wynik pierwszego meczu barażowego…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Tomasz Chrzanowski: Jak zobaczyłem końcowy wynik to się zdziwiłem
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież