WRDS o tworzeniu jednego krajowego koncernu paliwowego » Dzisiaj w Gdańsku odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zosta... Spotkanie prezydent Gdańska z wiceministrem kultury. Temat: Westerplat... » We wtorek 25 czerwca br. odbędzie się spotkanie prezydent Dulkiewicz z wiceministrem Sellinem. – W z... Andrzej Kobylarz: Na własny akwen nie wypływamy bez zgody Rosjan » Z Andrzejem Kobylarzem, posłem ruchu Kukiz’15, prezesem remontowej stoczni rzecznej, rozmawia Artur ... Kolejny bój o Westerplatte: Specustawa dla muzeum » Sejmowa Komisja Infrastruktury we wtorek 18 czerwca br. przyjęła projekt specustawy o Westerplatte, ... Westerplatte to nie jest własność tylko Gdańska » Stowarzyszenie Idee Solidarności wystosowało list otwarty do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz... Przy Wita Stwosza ma powstać Centrum Sportowe UG » Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza prowadzone są prace rozbiórkowe elementów d... Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
sobota, 22 czerwca 2019 19:12
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
Od zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zesp ...
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
sobota, 22 czerwca 2019 18:56
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
W pierwszym przedsezonowym sparingu Lechia Gdańsk zremisowała z I-li ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
środa, 19 czerwca 2019 16:07
Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
Erazm Wojciech Felcyn fotografuje już od blisko 60 lat. Jest członki ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

GKŻ Wybrzeże: Zawodnicy się zastanawiają

Matej Kus jako pierwszy zawodnik podpisał umowę z gdańskim klubem. W sobotę wypożyczenie Czecha z Ubinaxu stało się faktem.
Czech ostatni sezon będzie juniorem. W Gdańsku, po niezłym sezonie, zwłaszcza w drugiej części, w Toruniu będzie miałzastąpić Martina Vaculika. Prezes Polny zapowiedział, że w razie potrzeby Matej będzie mógl startować jako senior. Akurat ta informacja może trochę niepokoić, bo nie jako wskazuje, że kadra seniorska może nie być zbyt mocna.


Według infomacji podawanych przez klub dograne są szczegóły kontratków Magnusa Zetterstroema i Renata Gafurowa. Dodając do tego Tobiasa Kronera i Damiana Sperza, którzy mają ważne umowy i Mateusza Lampkowskiego, który ma zostać wypożyczony z Unibaxu to kadra Wybrzeża nie wygląda zbyt imponująco.


Bogdan Sawarski, odpowiedzialny za transfery w Polonii, przyznał, że gdańszczanie zwrócili się z prośbą o wypożyczenie Jonasa Davidssona. Gdyby Szwed trafił do Wybrzeża móglby być jednym z liderów. W tym zestawieniu brakuje ważnegom elementu. Polskich zawodników. Jak na razie jest tylko Sperz. Drugim może być Lampkowski. A gdzie seniorzy? Nazwiska pojawiają się w spekulacjach kibiców, ale z każdym dniem jest ich coraz mniej.


Miśkowiak: decyzja do końca tygodnia
Gdańscy kibice chętni widzieliby w składzie Wybrzeża Roberta Miśkowiaka, który przyznał, że będzie wybierał między Gdańskiem i Poznaniem. - Na razie nic nie jest jeszcze przesądzone – powiedział wybrzeze24.pl "Misiek". - Decyzja nie jest łatwa. Muszę wziąć pod uwagę wiele aspektów. Obie oferty są dobre. Argumentem za Poznaniem jest bliskość domu. Na pewno istotna będzie kondycja finnasowa klubu. Jego wypłacalność. Wiadomo, że kluby chciałyby jak najszybciej zakończyć kompletowanie skłasów. Do końca tygodnia chcialbym podjąć decyzję w jakim klubie będę jeździł – wyznał zawodnik, w tym sezonie jeżdżący w Ostrowie.


Ząbik: czeka
Kolejnym zawodnikiem, którego fani Wybrzeża chętnie widzieliby w gdańskiej drużynie jest Karol Ząbik. Były mistrz świata juniorów od dwóch lat notuje słabsze występy, ale na pewno ma spory potencjał. - Karol dostał propozycje z wielu klubów, z Gdańska również – przyznał Jan Ząbik, ojciec zawodnika. - Jeszcze nie zdecydował w jakim klubie będzie jeździł. Nie śpieszy się z decyzją. Czeka na rozwój sytuacji.
Ta dwójka w zasadzie zamyka listę zawodników, którzy byliby mocnymi punktami Wybrzeża. Jest jeszcze kilkunastu żużlowców, którzy nie mają podpisanej umowy, ani nie są dogadani z żadnym klubem, ale przynajmniej teoretycznie wydają się być słabsi od wyżej wymienionej dwójki.
W przypadku gdyby Miśkowiak i Ząbik trafili do Gdańska, powodzeniem zakończyłyby się rozmowy z Polonią w sprawie Davidssona to powstałby skład, który stać było, przynajmniej teoretycznie na walkę o pierwszą czwórkę.


Rywale się zbroją
Już dziś w lidze mogłyby jechać ekipy Startu Gniezno, GTŻ Grudziądz i RKM Rybnik. Gnieźnianie jako jedni z pierwszych zaprezentowali skład. Do Krzysztofa i Mirosława Jabłońskich oraz Petera Ljunga dołączyli Matej Ferjan, Mateusz Szczepaniak, Adrian Gomólski i Daniel Pytel.
Kilka dni później zaprezentowani zostali nowi zawodnicy w Grudziądzu. Nowymi twarzami w grudziądzkiej drużynie będą Tomasz Chrzanowski, Krzysztof Buczkowski, Davey Watt. Już wcześniej kontrakty przedłużyli: Rory Schlein, Edward Kenneth, Oliver Allen i Kevin Woellbert. Kolejny sezon dla Grudziądza jeździć będą również Artur Mroczka i Kamil Brzozowski. Grudziądzanie powinni być jednym faworytów ligi.
Daniel Nermark i Joonas Kylmaekorpi to nowe twarze w Rybniku. Skład seniorski uzuepłenią Mariusz Węgrzyk, Roni Jamroży i Andriej Karpow.
Do Daugavpils przeniósł się Charlei Gjedde. Duńczyk będzie raczej jedynym wzmconieniem łotewskiej ekipy, która najprawdopodobniej wystartuje w prawie identycznym jak tegoroczny. Konrakt przedłużył Roman Poważnyj.
O składach pozostałych trzech ekip nie można napisać nie pewnego. Wiele jest spekulacji i życzeń kibiców. W najbliższym czasie na niektóre z pytań poznamy odpowiedzi. Marma Hadykówka Rzeszów, która zgłasza najgłośniej ambicje awansu, ma przedstawić skład 17 grudnia. Na poznanie skąłdów drużyn z Poznania i Miskolca, i niestety chyba Gdańska, jeszcze trochę poczekamy.


Tomasz Łunkiewicz

 

 

 


Karol Ząbik dostał ofertę z Gdańska... i wielu innych klubów. Foto Tomasz Łunkiewicz


Related news items:
- Jak odebrałeś wynik pierwszego meczu barażowego…</div>', 270);" onmouseout="hidettip();">Tomasz Chrzanowski: Jak zobaczyłem końcowy wynik to się zdziwiłem
 • 12/07/2017 14:28 - Składy na mecz Zdunek Wybrzeże - Orzeł
 • 02/06/2017 12:21 - forBET partnerem strategicznym gdańskich żużlowców
 • Newer news items:
  Older news items:
   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież