Kacper Płażyński podziękował wyborcom » W wyborach do Sejmu Kacper Płażyński uzyskał najlepszy wynik w okręgu nr 25 - 89 384 głosy. We wtore... Znamy posłów z Gdańska i Gdyni oraz senatorów z Pomorza » Koalicja Obywatelska w Gdańsku zdobyła sześć miejsc w Sejmie, Prawo i Sprawiedliwość 4, a po jednym ... Wybory 2019: PiS kontynuacja. Polacy zdecydowali » Przy wysokiej frekwencji PiS utrzymuje stan posiadania. Do Sejmu wraca lewica. Senat może okazać się... Wybory 2019: Gdyńska Lewica liczy na dwa mandaty » Z pierwszych informacji po zamknięciu lokali wyborczych wynika, że wybory parlamentarne 2019 wygrało... Dulkiewicz w Lipsku za... żelazna kurtyną » Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, udała się do Lipska, którego władze zgrabnie i za niewygór... Wicemarszałek na skraju ciszy wyborczej - tylko kajaki czy... ? » Podczas sobotniej ciszy wyborczej Ryszard Świlski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na senatora w okr... 50 000 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz » 19 i 26 października nastąpi wielki finał akcji „Do nasadzenia”, której inicjatorem jest firma Torus... Horała: Popularność Lewicy to nieudolność kampanii PO » Kilkanaście godzin przed ciszą wyborczą z mediami spotkał się lider słupsko-gdyńskiej list PiS do Se... Lewica spakowała walizki i wraca do Sejmu » W Gdyni dzień przed ciszą wyborczą odbył się happening miejscowej Lewicy. Kandydaci na posłów mówili... Co ukrywa senator Kleina? 4,5 mln zł korekty i rozliczenia z Łebą » Kandydat PO do senatu, b. burmistrz Łeby, senator Kazimierz Kleina, do dziś nie odpowiedział na pyta...
Reklama
czwartek, 10 października 2019 17:33
Odnalazł się zlikwidowany w kwietniu 2005 roku znany gdański dzienn ...
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
wtorek, 15 października 2019 19:14
Lotos PKH nie przerwał serii porażek
Czwarty mecz z rzędu przegrali hokeiści Lotos PKH. Gdańszczanie prz ...
Lechia zasiadła na fotelu lidera
sobota, 28 września 2019 20:14
Lechia zasiadła na fotelu lidera
Czwarte z rzędu zwycięstwo w PKO Ekstraklasie odniosła Lechia. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
wtorek, 08 października 2019 20:34
Boguchwała Bramińska – ostatnia gdyńska kolorystka
W ubiegłym tygodniu w wieku 97 lat zmarła Boguchwała Bramińska ost ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
sobota, 14 września 2019 17:56
Odnowiony Stadion Miejski w Rumi oficjalnie otwarty
W piątek 13 września br. władze samorządowe Rumi i działacze spor ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Lechia testuje

W Lechii trwa przegląd piłkarzy, którzy w przerwie zimowej mają szansę zasilić biało-zielonych. W gdańskim klubie rozpoczęła się w środę druga tura testów, w której ponownie bierze udział czterech zawodników. W tym gronie znaleźli się dwaj obcokrajowcy -Białorusin Nikolaj Osipowicz i Czech Tomas Jursa oraz Polacy Paweł Kaczmarek i Krzysztof Świątek.


- Nie ulega wątpliwości, że numerem jeden na naszej liście życzeń są boczni obrońcy, ale nie pogardzimy żadnym wartościowym piłkarzem - zapewnia trener Tomasz Kafarski.


Z tego kwartetu piłkarzom Lechii najbardziej znany jest Osipowicz, który był już na testach w Gdańsku w sierpniu tego roku. - Wtedy zaprezentował się korzystnie, ale jako lewy obrońca. Teraz szukamy defensorów na prawą stronę, ale Białorusin może także grać na tej pozycji. Konkurować będzie z Jursą – tłumaczy gdański szkoleniowiec. - Dwaj pozostali to zawodnicy ofensywni. Z Pawłem Kaczmarkiem ze Znicza Pruszków miałem już przyjemność współpracować przez 1,5 roku w Kaszubii Kościerzyna i wiem, że z powodzeniem może on grać na obu bokach pomocy.

 

Z kolei Świątek to ofensywny pomocnik, który z dorobkiem14 bramek jest liderem strzelców jednej z grup III ligi w barwach Hutnika Kraków.
Najpoważniejszy sprawdzian testowana czwórka przejdzie w piątek, kiedy zaplanowano gierkę wewnętrzną. - Po niej podejmiemy decyzję, którego z nich będziemy chcieli zakontraktować - dodaje trener Kafarski.


Szkoleniowiec Lechii będzie musiał również wziąć pod uwagę wcześniej sprawdzanych piłkarzy. Warto przypomnieć, że z biało-zielonymi mieli już okazję trenować Łotysze Olegs Laizans, Raivis Hszanovics i Igors Kozlovs oraz Litwin Tomas Mikuckis. 
DOM

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież