Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto...
Lechia skromnie pokonała na Polsat Plus Arena Polonię Warszawa 1:0

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

altLechia Gdańsk - Legia Warszawa relacja LIVE

Lechia: Paweł Kapsa, Krzysztof Bąk, Hubert Wołąkiewicz, Sergejs Kožans, Arkadiusz Mysona (82 Zabłocki), Paweł Nowak, Łukasz Surma, Olegs Laizāns, Piotr Wiśniewski (66 Pietrowski), Tomasz Dawidowski (46 Marcin Kaczmarek), Ivans Lukjanovs.

Legia: Mucha, Kiełbowicz, Astiz, Kumbev, Rzeźniczak,  Jarzębowski (64 Giza), Iwański, Borysiuk, Rybus, Grzelak, Szałachowski (69 Mięciel).

Na trybunach około 12 tys. kibiców.

Pierwsza minuta i gol dla Lechii!! Bramkę po zaledwie 28  sekundach gry zdobył Paweł Nowak. Dośrodkowywał Olegs Laizans.

10 minuta i 2:0 dla Lechii!!! Gola z rzutu karnego zdobył Hubert Wołąkiewicz. Jedenastka została podyktowana za faul na Dawidowskim.

Pierwszy kwadrans wymarzony dla fanów biało-zielonych. Pierwsza akcja i bramka, później kontrola gry. Legia próbuje atakować, ale dość nieudolnie. W 10 minucie kontra gdańszczan, faul na Dawidowskim i pewnie wykorzystany rzut karny. Chyba nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się tak udanego początku podopiecznych Tomasza Kafarskiego. Scenariusz spotkania bardzo podobny do spotkania pucharowego w Krakowie.

30 minuta. Wynik nie uległ zmianie. Gra toczy się teraz głównie w środkowej części boiska. Legia próbuje zmienic losy meczu, ale jej próby powstrzymywane są przez obronę gdańszczan, albo na posterunku jest Kapsa. Trzeba jednak przyznać, że nie musiał się wysilać.

32 minuta. Gol kontaktowy dla Legii. Dośrodkowanie Rzeźniczaka wykorzystał Rybus.

Do przerwy 2:1 dla Lechii. Po zdobyciu kontaktowej bramki Legia osiągnęła zdecydowaną przewagę. Biało-zieloni cofnęli się do do zbyt głębokiej defensywy. Goście byli bliscy wyrównania. Piłka po strzale Iwańskiego trafiła w poprzeczkę. Jeśli w drugiej połowie gdańszczanie nadal będą skupieni tylko na obronie wyniku to pomimo rewelacyjnego początku mogą nie zdobyć kompletu punktów.

Początek drugiej połowy. W Lechii jedna zmiana - za Dawidowskiego na boisku zameldował się Marcin Kaczmarek.

54 minuta. Na Traugutta już remis. Z prawej strony pola karnego Legia wykonywała rzut wolny. Piłkę uderzał Tomasz Kiełbowicz. Błąd popełnił Kapsa i piłka wtoczyła się do gdańskiej bramki.

67 minuta. Legia częściej przy piłce i pod bramką Lechii. Zmiana wstołecznej drużynie. Za Jarzębowskiego wszedł Giza. W Lechii za Wiśniewskiego na boisku pojawił się Pietrowski.

69 Kolejna zmiana w Legii za Szałachowskiego wszedł Marcin Mięciel.

78 minuta. Niestety przewaga Legii w posiadaniu piłki przełożyła się na gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Astiz.

82 minuta. Ostatnia zmiana w Lechii za Mysonę wchodzi napastnik Zabłocki.

90 minuta. Ostatnia zmiana w Legii. Za Grzelaka wszedł Radović. Sędzia doliczył 3 minuty.

Koniec meczu. Lechia mimo znakomitego początku przegrała z Legią 2:3.