Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskieg... » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zebrało blisko 3100 podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum... Udany III kwartał dla Grupy Energa. Dystrybucja motorem rozwoju » - Bardzo dobre wyniki trzeciego kwartału pokazują, że wykorzystaliśmy skutecznie wszystkie przewagi ... Krzysztof Piekarski: PiS ma plan skrojony nie na jedną kadencję » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Teorii Poli... Paweł Braun: Dobrze jak od czasu do czasu pewne epoki zamykamy i otwie... » Rozmowa z Pawłem Braunem, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conr... W TVP3 o konflikcie w Operze Bałtyckiej: trzeba szukać porozumienia i ... » TVP3 Gdańsk w programie „Pomorze Samorządowe” zajęła się palącym konfliktem w Operze Bałtyckiej. Pie... Gdyński magistrat broni się przed udostępnieniem nagrań obrad rajców » Dzień obrad rady miejskiej to każdego miesiąca w roku ważny dzień dla mieszkańców miast. Wtedy właśn... Dobra zmiana w dyskusji Instytutu Debaty Publicznej » Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się kolejna merytoryczna dyskusja, tym r... Młodzi dyskutowali o sztuce budowania wizerunku » Sztuka budowania wizerunku była myślą przewodnią Aeropagu Młodych, który odbył się w Zespole Szkół Ł... A. Jaworski wiceprezesem Polskiego Cukru » Andrzej Jaworski, b. członek zarządu PZU SA, został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Krajo... Dlaczego Dąbrowszczacy powinni zniknąć jako patroni ulicy w Gdańsku » Ze sfery publicznej powinny zniknąć nazwiska i pseudonimy osób oraz nazwy organizacji niosących za s...
Reklama

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 03 listopada 2014 14:03

Ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz po 35 latach kończy pracę jako proboszcz w Bazylice Mariackiej. Pochodzi ze Żwiryna na Wileńszczyźnie, studiował w seminarium w Gdańsku i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był m.in. wikariuszem w Pruszczu Gdańskim, referentem w kurii biskupiej i rektorem kościoła św. Andrzeja Boboli w Sopocie. Przez lata skutecznie zabiegał o zwrot zabytków sakralnych do bazyliki, wspierał go w tym zakresie m.in. b. marszałek Senatu RP, prof. Longin Pastusiak (SLD). Honorowy obywatel Gdańska, autor wielu książek i publikacji, także żwawo opowiadanych bajek dla dzieci. Bibliofil, turysta i sportowiec. Jego następcą zostanie ks. prałat Zbigniew Zieliński, proboszcz parafii katedralnej w Oliwie, który wykazał się wielkim talentem organizacyjno-finansowym i odnowił zabytkową świątynię. Jego miejsce z kolei zajmie ks. Henryk Lew Kiedrowski.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam