Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskieg... » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zebrało blisko 3100 podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum... Udany III kwartał dla Grupy Energa. Dystrybucja motorem rozwoju » - Bardzo dobre wyniki trzeciego kwartału pokazują, że wykorzystaliśmy skutecznie wszystkie przewagi ... Krzysztof Piekarski: PiS ma plan skrojony nie na jedną kadencję » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Teorii Poli... Paweł Braun: Dobrze jak od czasu do czasu pewne epoki zamykamy i otwie... » Rozmowa z Pawłem Braunem, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conr... W TVP3 o konflikcie w Operze Bałtyckiej: trzeba szukać porozumienia i ... » TVP3 Gdańsk w programie „Pomorze Samorządowe” zajęła się palącym konfliktem w Operze Bałtyckiej. Pie... Gdyński magistrat broni się przed udostępnieniem nagrań obrad rajców » Dzień obrad rady miejskiej to każdego miesiąca w roku ważny dzień dla mieszkańców miast. Wtedy właśn... Dobra zmiana w dyskusji Instytutu Debaty Publicznej » Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się kolejna merytoryczna dyskusja, tym r... Młodzi dyskutowali o sztuce budowania wizerunku » Sztuka budowania wizerunku była myślą przewodnią Aeropagu Młodych, który odbył się w Zespole Szkół Ł... A. Jaworski wiceprezesem Polskiego Cukru » Andrzej Jaworski, b. członek zarządu PZU SA, został powołany na stanowisko wiceprezesa zarządu Krajo... Dlaczego Dąbrowszczacy powinni zniknąć jako patroni ulicy w Gdańsku » Ze sfery publicznej powinny zniknąć nazwiska i pseudonimy osób oraz nazwy organizacji niosących za s...
Reklama

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 11 listopada 2014 11:36

Zmarł prof. Witold Andruszkiewicz, autor koncepcji budowy oraz lokalizacji Portu Północnego w Gdańsku oraz portu w Świnoujściu, ekspert ONZ, doradca premiera Konga, b. prezes NOT w Gdańsku, ekonomista, transportowiec, nauczyciel akademicki. Ur. w 1917 roku w Omsku, potomek zesłańców, absolwent poznańskiej Akademii Handlowej, członek AK. W Gdańsku od 1946. Pracę rozpoczął w... "Społem", potem był m.in. w Hartwigu i zarządzie portu w Gdyni. Wykładał w WSE w Sopocie. WSM w Gdyni, Instytucie Morskim i Politechnice Gdańskiej. Laureat nagrody państwowej I stopnia, autor monografii "Polskie porty handlowe", studium "Dziś i jutro Portu Północnego". Na cmentarzu Srebrzysko Profesora żegnano w asyście kompanii honorowej. Były tłumy ludzi, jego wychowanków, współpracowników i współczesnych beneficjentów decyzji podejmowanych i realizowanych w Polsce lat 70. W sprawie tego pogrzebu min. T. Siemoniak nie wydał żadnego zakazu, a zmarły Profesor był generałem polskiej gospodarki.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam