Donald Tusk: "Autonomia dla Pomorza" » "Autonomia dla Pomorza" to tekst własny - i zgrabnie napisany - który wiosną 1990 roku, przed wybora... Tajemnica podróży marszałka Struka » Wyzdrowiał zakażony koronawirusem marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Wrócił w środę... Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » Oświadczenie Muzeum II Wojny Światowej, będące odpowiedzią na informacje zawarte w tekście Estery Fl... Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Tarociści, seniorzy i...

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 lutego 2011 19:37

altMieszkańcy SM Chełm mogą liczyć na szeroki wachlarz propozycji Klubu Alf i Ośrodka Sportu i Rekreacji.


W Klubie osiedlowym Alf przy ul. Dragana można się uczyć angielskiego i niemieckiego. Jest gimnastyka rehabilitacyjna dla osób starszych, odchudzająca dla pań i panów oraz rytmika dla dzieci. Jest gabinet masażu, nauka gry na gitarze, działa. Klubowe przedszkole. Dwa razy w miesiącu w Klubie Seniora spotykają się jego stali członkowie organizując różnego rodzaju, przyjęcia, wycieczki i imprezy. W każdy piątek można dołączyć do sympatyków Tarota. Dla miłośników brydża i rozwiązywania szarad powstały sekcja brydżowa i szaradzistów. Ogólnodostępne spotkania dla miłośników tych rozrywek odbywają się w każdy poniedziałek od godziny szesnastej.

Przy Alfie działa także sekcja komputerowa, Klub Kobiety Kobietom, sekcja plastyczna, Koło Wędkarskie.


Kilka razy w roku pracownicy klubu przygotowują duże imprezy dla całej dzielnicy. Latem zazwyczaj organizowane są półkolonie dla najmłodszych mieszkańców Chełma. Zajęcia odbywały się od 9 do 16. Dzieci miały zapewnioną opiekę, słodki poczęstunek, niezliczoną ilość konkursów, zabaw, gier, spacerów po okolicy, do muzeum i wycieczek po mieście.

- To jak bawiono się w tym roku na półkoloniach można zobaczyć na zdjęciach, które dokumentują naszą całą działalność – mówi Andrzej Klimkowski, Kierownik Działu Społeczno-Wychowawczego SM Chełm.


alt


Poza stałymi zajęciami klub organizuje uroczystości okolicznościowe. I wynajmuje sale, na przyjęcia urodzinowe rodzinne, czy też w maju, na przyjęcia komunijne.


Przy SM Chełm działa również Ośrodek Sportu i Rekreacji, który organizuje zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych. m.in. turnieje koszykówki, siatkówki czy tenisa ziemnego.

- Sport to najlepsza organizacja czasu wolnego dla młodzieży. Nie trzeba ich do takiego działania namawiać sami się garną – mówi Andrzej Klimkowski.


Jednak sztandarowa specjalnością OSIRU są spółdzielcze festyny. - Jest to bardzo dobry sposób na integrację osiedlowej społeczności – dodaje pan Andrzej. – W tym roku udało nam się zorganizować kilka takich imprez. Program artystyczny wykonują nasze dzieci, często ujawniając w ten sposób niezwykłe talenty. Przy takich okazjach bawią się młodzi i starzy.

Festyny takie jak Majówka, Dzień Dziecka, przyciągnęły tłumy. A udział w konkursach nie wymagał specjalnych przygotowań.

Anna Czajkowska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież