Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap...
Reklama
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
czwartek, 02 kwietnia 2020 15:27
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połąc ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Z tańcem przez życiem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 12 lutego 2011 11:53

altKarnawał to czas największych szaleństw na parkietach. Warto nauczyć się tej sztuki aby zrobić wrażenie na partnerze, albo dla  większej pewności siebie. Coraz więcej klubów i restauracji wymyśla preteksty do zorganizowania tanecznych imprez a to walentynki, ostatki, Dzień Kobiet, Dzień Wiosny i co kto sobie życzy.


- To trochę, tak jakby również nie potrafić elegancko posługiwać się nożem i widelcem. Umiejętność tańczenia należy do dobrego tonu - deklarują  seniorzy z Domu Kultury na Morenie
W każdy wtorek tuż przed 12.30,  stawiają się w sali Domu Kultury i zaczynają pracować nad nowymi krokami. A śmiechu i doskonałej zabawy przy tym jest co nie miara!
 

– Jak się czujecie? Dobrze? – pyta co chwila seniorów instruktor Tomasz Bień, prowadzący zajęcia. – Dobrze, dobrze – pada chóralna odpowiedź i seniorzy bez mrugnięcia okiem wykonują kolejne polecenia instruktorki. – To już nie na moje lata. Muszę trochę odsapnąć, bo te wywijasy nogami i rękami trochę mnie wymęczyły. Ale zaraz znowu dołączę do innych – pani Irena zapewnia solennie. Być może, już od marca, zaraz po przejściu na emeryturę dołączy tu jej własny mąż. - A co przed telewizorem ma tylko siedzieć? – dodaje twardo.


alt


Podstawowy kurs nauki trwa od 2 do 4 miesięcy, a zajęcia odbywają się  raz w tygodniu od 1,5 do 2 godzin. Na początkowym kursie uczestnicy uczą się podstawowych kroków: tanga, swinga, walca, samby, czaczy, rock and rolla. Kolejne miesiące to doskonalenie figur. Każdy stopień to kolejne kilka miesięcy nauki. Zdaniem instruktorka z domu kultury na Morenie, można zaobserwować nowa tendencję, według której w złym stylu jest nie umieć tańczyć. Aby zapisać się na zajęcia, nie trzeba mieć koniecznie pary. Zawsze w grupie jest taka sama liczba pań, jak, i panów, każdy może sobie dobrać partnera do nauki. Nie istnieją szczególne wymagania dotyczące ubioru osoby uczącej się tańczyć poza tym, że powinien być w miarę luźny i pozwolić na wykonanie swobodnych ruchów. Bardzo ważne jest obuwie. Należy zakładać takie, w którym zwykle tańczymy i w którym czujemy się swobodnie, a przede wszystkim takie, które się nie ślizga po parkiecie i pozwala na wykonanie obrotów. Kazdy taniec jest inny, każdy ma  jakiś własny nastrój, który udziela się tańczącym i patrzącym. Walc jest płynny, spokojny i elegancki, a może być przy tym wesoły, albo smutny, zabawny, albo poważny. Taniec ma w sobie coś odświętnego. Wymaga dodatkowej oprawy, która odróżniłoby go  od innych zajęć ruchowych.


Program kursu na Morenie obejmuje  tańce standardowe i latynoamerykańskie. Dobra wiadomość, dla tych którym słoń nadepnął na ucho. Pan Tomasz zapewnia, że tańczyć może się nauczyć każdy. Każdy, ale żeby to robić naprawdę dobrze, nie wystarczy umieć kilka podstawowych kroków. Poczucie rytmu i odrobina słuchu muzycznego są konieczne, aby świetnie tańczyć.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież