Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Mecz Północ - Południe inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
poniedziałek, 06 lipca 2020 08:03
Mecz Północ - Południe inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
W poniedziałek, 06 lipca 2020 r. o godzinie 18.45, na stadionie im. Z ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Z tańcem przez życiem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
sobota, 12 lutego 2011 11:53

altKarnawał to czas największych szaleństw na parkietach. Warto nauczyć się tej sztuki aby zrobić wrażenie na partnerze, albo dla  większej pewności siebie. Coraz więcej klubów i restauracji wymyśla preteksty do zorganizowania tanecznych imprez a to walentynki, ostatki, Dzień Kobiet, Dzień Wiosny i co kto sobie życzy.


- To trochę, tak jakby również nie potrafić elegancko posługiwać się nożem i widelcem. Umiejętność tańczenia należy do dobrego tonu - deklarują  seniorzy z Domu Kultury na Morenie
W każdy wtorek tuż przed 12.30,  stawiają się w sali Domu Kultury i zaczynają pracować nad nowymi krokami. A śmiechu i doskonałej zabawy przy tym jest co nie miara!
 

– Jak się czujecie? Dobrze? – pyta co chwila seniorów instruktor Tomasz Bień, prowadzący zajęcia. – Dobrze, dobrze – pada chóralna odpowiedź i seniorzy bez mrugnięcia okiem wykonują kolejne polecenia instruktorki. – To już nie na moje lata. Muszę trochę odsapnąć, bo te wywijasy nogami i rękami trochę mnie wymęczyły. Ale zaraz znowu dołączę do innych – pani Irena zapewnia solennie. Być może, już od marca, zaraz po przejściu na emeryturę dołączy tu jej własny mąż. - A co przed telewizorem ma tylko siedzieć? – dodaje twardo.


alt


Podstawowy kurs nauki trwa od 2 do 4 miesięcy, a zajęcia odbywają się  raz w tygodniu od 1,5 do 2 godzin. Na początkowym kursie uczestnicy uczą się podstawowych kroków: tanga, swinga, walca, samby, czaczy, rock and rolla. Kolejne miesiące to doskonalenie figur. Każdy stopień to kolejne kilka miesięcy nauki. Zdaniem instruktorka z domu kultury na Morenie, można zaobserwować nowa tendencję, według której w złym stylu jest nie umieć tańczyć. Aby zapisać się na zajęcia, nie trzeba mieć koniecznie pary. Zawsze w grupie jest taka sama liczba pań, jak, i panów, każdy może sobie dobrać partnera do nauki. Nie istnieją szczególne wymagania dotyczące ubioru osoby uczącej się tańczyć poza tym, że powinien być w miarę luźny i pozwolić na wykonanie swobodnych ruchów. Bardzo ważne jest obuwie. Należy zakładać takie, w którym zwykle tańczymy i w którym czujemy się swobodnie, a przede wszystkim takie, które się nie ślizga po parkiecie i pozwala na wykonanie obrotów. Kazdy taniec jest inny, każdy ma  jakiś własny nastrój, który udziela się tańczącym i patrzącym. Walc jest płynny, spokojny i elegancki, a może być przy tym wesoły, albo smutny, zabawny, albo poważny. Taniec ma w sobie coś odświętnego. Wymaga dodatkowej oprawy, która odróżniłoby go  od innych zajęć ruchowych.


Program kursu na Morenie obejmuje  tańce standardowe i latynoamerykańskie. Dobra wiadomość, dla tych którym słoń nadepnął na ucho. Pan Tomasz zapewnia, że tańczyć może się nauczyć każdy. Każdy, ale żeby to robić naprawdę dobrze, nie wystarczy umieć kilka podstawowych kroków. Poczucie rytmu i odrobina słuchu muzycznego są konieczne, aby świetnie tańczyć.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież