Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dok kultury na Morenie - oferta dla każdego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 05 lutego 2011 18:21

altDom kultury na gdańskiej Morenie słynie w całym Trójmieście z osiągnięć z pracy z młodzieżą i organizacji imprez kulturalnych.


Od lat spełnia swoją podstawową funkcję – koordynatora i inspiratora działalności społeczno-wychowawczej, jest również miejscem, w którym rodzą się nowe pomysły. Każdy niezależnie od wieku i wykształcenia może dla siebie coś znaleźć. Organizowane są tutaj kursy językowe, zajęcia plastyczne, muzyczne i spotkania seniorów. Dom tętni życiem od rana do wieczora. Przed południami spotykają się seniorzy. Zawsze raźniej spotkać się w miłym gronie, niż samotnie przesiadywać w pustym domu. Taka wizyta to na przykład okazja, aby podzielić się swoimi troskami i radościami z przyjaciółmi.
Popołudniami odbywają się zajęcia w sekcjach Działa ich tutaj kilkanaście między innymi, plastyczna, studio piosenki, modelarska i komputerowa.


alt


Najbardziej oblegana jest sekcja komputerowa, która ma tylko cztery stanowiska z nie najlepszym sprzętem - jak mówi jej szef, który ma wiele pomysłów jak zainteresować Internetem, nie tylko najmłodszych mieszkańców osiedla.
- Chciałbym, żeby osoby bezrobotne również mogły korzystać z Internetu, i tą drogą znaleźć pracę. Niestety stare komputery i ciasne pomieszczenie całkowicie to uniemożliwiają.
A chętnych, aby skorzystać z darmowego Internetu jest dużo, dlatego wyznaczane są godziny, by każdy bez pośpiechu mógł pobuszować, po Internecie. Lub w inny sposób doskonalić swoje informatyczne umiejętności.


alt


W czasie wakacji letnich i ferii zimowych Dom kultury organizuje wypoczynek dzieciom, które nigdzie nie wyjeżdżają.


Przy Domu Kultury działa  także biblioteka, w której można znaleźć wiele ciekawych książek. Księgozbiór jest systematycznie wzbogacany nowościami wydawniczymi, wznowieniami klasyki, lekturami szkolnymi, literaturą dziecięcą i. młodzieżową. Jest również wiele książek popularnonaukowych z dziedziny medycyny naturalnej, polityki, socjologii, historii, ekonomii i modnego ostatnio działu ekologii. Wszystkie książki pochodzą z darów od mieszkańców. Biblioteka czynna jest codziennie oprócz sobót i niedziel w godzinach pracy klubu


Dom Kultury w istotny sposób integruje dzielnicową społeczność współpracując z tutejszymi szkołami i klubami sportowymi.
Anna Czajkowska

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież