Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap...
Reklama
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
czwartek, 02 kwietnia 2020 15:27
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połąc ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Dok kultury na Morenie - oferta dla każdego

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 05 lutego 2011 18:21

altDom kultury na gdańskiej Morenie słynie w całym Trójmieście z osiągnięć z pracy z młodzieżą i organizacji imprez kulturalnych.


Od lat spełnia swoją podstawową funkcję – koordynatora i inspiratora działalności społeczno-wychowawczej, jest również miejscem, w którym rodzą się nowe pomysły. Każdy niezależnie od wieku i wykształcenia może dla siebie coś znaleźć. Organizowane są tutaj kursy językowe, zajęcia plastyczne, muzyczne i spotkania seniorów. Dom tętni życiem od rana do wieczora. Przed południami spotykają się seniorzy. Zawsze raźniej spotkać się w miłym gronie, niż samotnie przesiadywać w pustym domu. Taka wizyta to na przykład okazja, aby podzielić się swoimi troskami i radościami z przyjaciółmi.
Popołudniami odbywają się zajęcia w sekcjach Działa ich tutaj kilkanaście między innymi, plastyczna, studio piosenki, modelarska i komputerowa.


alt


Najbardziej oblegana jest sekcja komputerowa, która ma tylko cztery stanowiska z nie najlepszym sprzętem - jak mówi jej szef, który ma wiele pomysłów jak zainteresować Internetem, nie tylko najmłodszych mieszkańców osiedla.
- Chciałbym, żeby osoby bezrobotne również mogły korzystać z Internetu, i tą drogą znaleźć pracę. Niestety stare komputery i ciasne pomieszczenie całkowicie to uniemożliwiają.
A chętnych, aby skorzystać z darmowego Internetu jest dużo, dlatego wyznaczane są godziny, by każdy bez pośpiechu mógł pobuszować, po Internecie. Lub w inny sposób doskonalić swoje informatyczne umiejętności.


alt


W czasie wakacji letnich i ferii zimowych Dom kultury organizuje wypoczynek dzieciom, które nigdzie nie wyjeżdżają.


Przy Domu Kultury działa  także biblioteka, w której można znaleźć wiele ciekawych książek. Księgozbiór jest systematycznie wzbogacany nowościami wydawniczymi, wznowieniami klasyki, lekturami szkolnymi, literaturą dziecięcą i. młodzieżową. Jest również wiele książek popularnonaukowych z dziedziny medycyny naturalnej, polityki, socjologii, historii, ekonomii i modnego ostatnio działu ekologii. Wszystkie książki pochodzą z darów od mieszkańców. Biblioteka czynna jest codziennie oprócz sobót i niedziel w godzinach pracy klubu


Dom Kultury w istotny sposób integruje dzielnicową społeczność współpracując z tutejszymi szkołami i klubami sportowymi.
Anna Czajkowska

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież