Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Profesor Przybylski
piątek, 15 stycznia 2021 13:18
Profesor Przybylski
Nie ma już Wojtka.
Nie wyprowadzi swojej drużyny na żaden
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski –
niedziela, 03 stycznia 2021 19:15
Ryszard Kowalewski –
Ryszard Kowalewski jest artystą malarzem, w środowisku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Klub "Atleta"

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 05 lutego 2011 18:16

altW hali sportowej przy ul. Opolskiej 6 ma swoja siedzibę Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Związków Sportowych "Atleta".


Dla dzieci i młodzieży z Przymorza klub organizuje zajęcia ogólnorozwojowe, aerobik, turnieje koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego i piłki nożnej. Podczas ferii przygotowano program, w którym codziennie uczestniczyło około czterdziestu osób. Były to gry, zabawy, wycieczki. Każdy uczestnik zajęć otrzymywał również posiłek - za wszystko płacił organizator.


- Utrzymujemy się z własnej działalności. Są to wpłaty od sponsorów oraz pieniądze z wynajmu sali i siłowni - mówi Mirosław Jarzębowski, kierownik klubu. - Przy organizowaniu imprez dla mieszkańców dzielnicy dobrze współpracuje nam się z klubem osiedlowym Maciuś.


Główną specjalnością klubu jest sekcja podnoszenia ciężarów i organizacja zawodów w tej dyscyplinie. W sekcji trenuje  około siedemdziesięciu zawodników, w tym kilka dziewcząt. Sztandarową imprezą jest organizowany na Przymorzu Memoriał w Podnoszeniu Ciężarów imienia Waldemara Malaka, tragicznie zmarłego brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992, W ubiegłym roku odbyła się XV edycja tych zawodów. Międzynarodowy Memoriał  przyciągnął wiele gwiazd rodzimego sportu. Waldemar Malak  był wychowankiem trenera Piotra Owczarskiego, który obecnie pracuje z młodzieżą w klubie.„Atleta”.

Anna Czajkowska

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież