Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo... 4 kwietnia wyjątkowy koncert i premiera płyty w Radiu Gdańsk. Pamiętam... » Koncert fortepianowy polskiego wirtuoza młodego pokolenia Szymona Nehringa oraz promocja płyty #Pami... PKN ORLEN bliżej przejęcia Grupy ENERGA » PKN ORLEN otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy ENERGA.To kolejny krok... PKN Orlen wstrzymał dostawy odkażacza nieuczciwym supermarketom » PKN Orlen zdecydował o wstrzymaniu dostaw płynu do dezynfekcji rąk do supermarketów, które łamią zap...
Reklama
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
czwartek, 02 kwietnia 2020 15:27
Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy
Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połąc ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
poniedziałek, 30 marca 2020 09:27
Zarząd Lechii Gdańsk rezygnuje z połowy wynagrodzenia
Zarząd Lechii Gdańsk obniżył swoje wynagrodzenie o połowę. To pi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
poniedziałek, 16 marca 2020 14:45
Nie zwykły Sopot Moniki Knoblauch-Kwapińskiej
Wystawa malarska w Dworku Sierakowskich sopockiej artystki i architekt ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Fitness po pięćdziesiątce

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 03 lutego 2011 19:25

altZajęcia fitness dla mieszkańców Przymorza to trafiony pomysł. - To lepsze niż siedzenie w domu, w bamboszach i w fotelu przed telewizorem. Bardzo sobie cenię zajęcia rytmiczne i relaksujące – wylicza pani Maria, uczestniczka.


Zajęcia gimnastyczne 50+ odbywają się w trzech klubach osiedlowych na Przymorzu i w Domu Kultury Młyniec na Zaspie. Uczestnicy zajęć spotykają się raz w tygodniu, by pod kierunkiem uprawnionego instruktora ćwiczyć. Poćwiczyć w strojach sportowych przychodzą mieszkańcy w różnym wieku - od osób w średnim wieku po seniorów. Program 50+ jest całościowym systemem ćwiczeń opartych na elementach pilatesu, jogi, tai-chi, aerobiku, tańca i gimnastyki ogólnorozwojowej. Ćwiczenia mają na celu pogłębić odprężenie, zapewnić lepsze samopoczucie oraz polepszyć sprawność i witalność. W salach znajduje się specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji m.in. urządzenia do korekcji wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Grupy często wyruszają w teren. Tam również ćwiczą pod okiem instruktora. Pomiędzy uczestnikami zawiązują się przyjaźnie. Ludzie mają podobne problemy i wzajemnie sobie doradzają.


- Nasze zajęcia trwają czterdzieści pięć minut. Ćwiczenia są przede wszystkim bezpieczne i bezurazowe, co jest bardzo istotne w przypadku osób po pięćdziesiątym roku życia. Odbywają się zawsze przy muzyce z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Często wprowadzam do zestawu ćwiczeń nowe elementy. Każda grupa liczy po około trzydzieści osób. Kondycja osób przychodzących na ćwiczenia jest różna. Najważniejsze, że wszyscy są bardzo zaangażowani i robią duże postępy - mówi instruktor Piotr Paszkowski.


alt


Pan Kazimierz ćwiczy dwa lata, pani Agata trzy. Mówi, że widzi wyraźną poprawę samopoczucia. - W trakcie ćwiczeń schodzi ze mnie całotygodniowy stres. Czuje się naładowana energią na cały kolejny tydzień pracy - przyznaje pani Agata.


Pani Helena jest najstarszą uczestniczka zajęć . Najwięcej też przeszła. Przez dwa lata choroba nie pozwoliła jej chodzić. Dziś zapomina nawet o lasce. Podobnie jak reszta uczestników jest młoda duchem. To, że coś boli, nie przeszkadza jej w nadrabianiu tego, na co kiedyś nie było czasu. Najbardziej tez lubi tańce. – Na dancingu bawimy się lepiej, bo przychodzi tam więcej chłopaków – śmieje się. – Mnie do tańca proszą sami młodzi. Nic dziwnego. Na zajęciach uczymy się też tańca i mogę pokazać małolatom, jak powinno się poruszać na parkiecie.


Zajęcia odbywają się w godzinach rannych i po południowych. Osoby zainteresowane mogą uzyskać informację pod numerem telefonu: 504 275 838.

Anna CzajkowskaInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież