Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Mecz Północ - Południe inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
poniedziałek, 06 lipca 2020 08:03
Mecz Północ - Południe inauguruje sezon żużlowy w Gdańsku
W poniedziałek, 06 lipca 2020 r. o godzinie 18.45, na stadionie im. Z ...
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
sobota, 04 lipca 2020 20:44
Cracovia wypunktowała bezbarwną Lechię
Po słabej grze Lechia przegrała na Stadionie Energa z Cracovią 0:3 ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Fitness po pięćdziesiątce

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
czwartek, 03 lutego 2011 19:25

altZajęcia fitness dla mieszkańców Przymorza to trafiony pomysł. - To lepsze niż siedzenie w domu, w bamboszach i w fotelu przed telewizorem. Bardzo sobie cenię zajęcia rytmiczne i relaksujące – wylicza pani Maria, uczestniczka.


Zajęcia gimnastyczne 50+ odbywają się w trzech klubach osiedlowych na Przymorzu i w Domu Kultury Młyniec na Zaspie. Uczestnicy zajęć spotykają się raz w tygodniu, by pod kierunkiem uprawnionego instruktora ćwiczyć. Poćwiczyć w strojach sportowych przychodzą mieszkańcy w różnym wieku - od osób w średnim wieku po seniorów. Program 50+ jest całościowym systemem ćwiczeń opartych na elementach pilatesu, jogi, tai-chi, aerobiku, tańca i gimnastyki ogólnorozwojowej. Ćwiczenia mają na celu pogłębić odprężenie, zapewnić lepsze samopoczucie oraz polepszyć sprawność i witalność. W salach znajduje się specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji m.in. urządzenia do korekcji wad postawy i skrzywień kręgosłupa. Grupy często wyruszają w teren. Tam również ćwiczą pod okiem instruktora. Pomiędzy uczestnikami zawiązują się przyjaźnie. Ludzie mają podobne problemy i wzajemnie sobie doradzają.


- Nasze zajęcia trwają czterdzieści pięć minut. Ćwiczenia są przede wszystkim bezpieczne i bezurazowe, co jest bardzo istotne w przypadku osób po pięćdziesiątym roku życia. Odbywają się zawsze przy muzyce z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Często wprowadzam do zestawu ćwiczeń nowe elementy. Każda grupa liczy po około trzydzieści osób. Kondycja osób przychodzących na ćwiczenia jest różna. Najważniejsze, że wszyscy są bardzo zaangażowani i robią duże postępy - mówi instruktor Piotr Paszkowski.


alt


Pan Kazimierz ćwiczy dwa lata, pani Agata trzy. Mówi, że widzi wyraźną poprawę samopoczucia. - W trakcie ćwiczeń schodzi ze mnie całotygodniowy stres. Czuje się naładowana energią na cały kolejny tydzień pracy - przyznaje pani Agata.


Pani Helena jest najstarszą uczestniczka zajęć . Najwięcej też przeszła. Przez dwa lata choroba nie pozwoliła jej chodzić. Dziś zapomina nawet o lasce. Podobnie jak reszta uczestników jest młoda duchem. To, że coś boli, nie przeszkadza jej w nadrabianiu tego, na co kiedyś nie było czasu. Najbardziej tez lubi tańce. – Na dancingu bawimy się lepiej, bo przychodzi tam więcej chłopaków – śmieje się. – Mnie do tańca proszą sami młodzi. Nic dziwnego. Na zajęciach uczymy się też tańca i mogę pokazać małolatom, jak powinno się poruszać na parkiecie.


Zajęcia odbywają się w godzinach rannych i po południowych. Osoby zainteresowane mogą uzyskać informację pod numerem telefonu: 504 275 838.

Anna CzajkowskaInne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież