Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł... Tomasz Jakubiak w Radiu Gdańsk » Podróże kulinarne z osobowością. Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Gospodarz popula... Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
środa, 08 lipca 2020 13:28
Składy na inaugurację eWinner 1. Ligi Żużlowej
Zdunek Wybrzeże i Unia Tarnów podały składy na inauguracyjny mecz ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ferie na półmetku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 stycznia 2011 15:47

altPierwszy tydzień ferii zimowych już za nami, a wraz z nim dni wypełnione zabawą. Jeszcze przed feriami zamieściliśmy harmonogram zajęć w klubach osiedlowych i w zaspiańskiej bibliotece w czasie zimowej przerwy.

Dużą popularnością, podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, cieszą się zajęcia w klubie osiedlowym "Kolejarz". Uczęszcza na nie około 25 dzieci. Dzieci na tego typu zajęciach oglądają bajki, filmy, czytają książki, bawią się, a także rozwijają swoje zdolności manualne i artystyczne. Jedną z uczestniczek zajęć jest ośmioletnia Ola.
- Lubię rysować. Już w przedszkolu brałam udział w konkursach plastycznych. Z powodzeniem – wyjaśnia poważnie ośmiolatka.
W Szkole podstawowej nr 80 w pierwszym tygodniu codziennie od rana prowadzone były zajęcia sportowe (gry w piłkę na hali, basen), zajęcia na świetlicy, a także w bibliotece, gdzie uczniowie korzystali z internetowej czytelni multimedialnej.

alt

W filii nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na gdańskiej Zaspie każdy dzień mijał pod innym hasłem. Poniedziałek – "slalom miedzy wierszami”, wtorek - „przyjaciele Myszki Miki”, środa - „czy w zamczysku mieszka smok”, czwartek - „na tropach Yeti” oraz piątek - „sercem malowane”. Dzieci na zajęciach tworzyły m.in. prace malarskie, rzeźby, rysunki, a także brały udział w przeróżnych zabawach.
- Zapraszamy wszystkie dzieci  z Zaspy do spędzenia miłych chwil z książką, przy wspólnej zabawie – mówi Małgorzata Lulla, kierownik filii.
Zajęcia w  bibliotece  odbywają się dwie godziny dziennie. od poniedziałku do piątku w godzinach 12–14.
- Przygotowaliśmy różnorodną tematykę zajęć. Są zajęcia wierszowane, obrazkowe, zgadywanki, bajkowe mini inscenizacje, zabawy pantomimiczne, literackie i plastyczne oraz gry planszowe. Każde spotkanie rozpoczyna się od głośnego czytania bajki, a jej treść jest inspiracją do zajęć. Na zakończenie ferii zapraszamy na spektakl teatralny „Cudowna Kraina Bajek Juliana Tuwima” w wykonaniu Wandy Neumann i Wiesława Nowickiego. Mam nadzieję, że spotkania u nas będą stanowiły świetną zabawę, która pozwoliła dzieciom twórczo i aktywnie spędzić wolny czas – dodaje pani kierownik.
- Najbardziej podoba mi się w Dolinie Muminków - mówi siedmioletni Bartek. - Lubię tu przychodzić, bo jest dużo dzieci i panie są miłe.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież