Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie... Co z Gedanią? » Historyczny teren klubu sportowego KKS Gedania w Gdańsku wpisany do rejestru zabytków pod numerem 19... Burmistrz Żukowa w klinczu w sołectwie Nowy Świat » Od zeszłego roku trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez gminę Żukowo w celu wydania waru... Poseł i radny próbowali złożyć wniosek o odwołanie prezesa SM Ujeścisk... » Poseł Kacper Płażyński i radny Przemysław Majewski na spotkaniu z mediami przed siedzibą Spółdzielni... „Środa z profilaktyką” w NFZ: walka z otyłością » W środę 15 stycznia, w godzinach od 10 do 14 w siedzibie pomorskiego NFZ przy ulicy Podwale Staromie... W tygodniku „Sieci”: Potężny mafijny atak na Ziobrę » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” dziennikarze opisują, jak bezwzględna walka Zbigniewa Ziobry z prz... Otwarcie Alei Pawła Adamowicza » W poniedziałek 13 stycznia została otwarta Aleja Pawła Adamowicza, nowa trasa między Pieckami-Migowe... Sąd o przekopie Mierzei Wiślanej. "Działania Struka (PO) zbieżne ze st... » „Sąd oddalił powództwo marszałka (Mieczysława - red.) Struka z pomorskiej Platformy i potwierdził, ż... Janusz Szewczak: Przed nami wielkie wyzwania gospodarcze » Z Januszem Szewczakiem, ekonomistą i byłym posłem, analitykiem gospodarczym specjalizującym się w fi...
Reklama
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
poniedziałek, 23 grudnia 2019 22:02
Jadłodzielnia w gdańskim magistracie
Ponad 520 tys. złotych wydał gdański urząd miejski za "usługi res ...
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
piątek, 17 stycznia 2020 21:21
LOTOS PKH wygraną zakończył czwartą rundę PHL
Czwartą wygraną z rzędu zakończyli czwartą rundę zmagań w PHL h ...
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
czwartek, 16 stycznia 2020 22:21
Lechia przegrała sparing z Chojniczanka
Lechia w pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego do rundy w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
wtorek, 14 stycznia 2020 19:23
Nie żyje prof. Andrzej Dyakowski
W wieku 84 lat zmarł nagle prof. Andrzej Dyakowski (ur. 1936), artyst ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ferie na półmetku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 stycznia 2011 15:47

altPierwszy tydzień ferii zimowych już za nami, a wraz z nim dni wypełnione zabawą. Jeszcze przed feriami zamieściliśmy harmonogram zajęć w klubach osiedlowych i w zaspiańskiej bibliotece w czasie zimowej przerwy.

Dużą popularnością, podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, cieszą się zajęcia w klubie osiedlowym "Kolejarz". Uczęszcza na nie około 25 dzieci. Dzieci na tego typu zajęciach oglądają bajki, filmy, czytają książki, bawią się, a także rozwijają swoje zdolności manualne i artystyczne. Jedną z uczestniczek zajęć jest ośmioletnia Ola.
- Lubię rysować. Już w przedszkolu brałam udział w konkursach plastycznych. Z powodzeniem – wyjaśnia poważnie ośmiolatka.
W Szkole podstawowej nr 80 w pierwszym tygodniu codziennie od rana prowadzone były zajęcia sportowe (gry w piłkę na hali, basen), zajęcia na świetlicy, a także w bibliotece, gdzie uczniowie korzystali z internetowej czytelni multimedialnej.

alt

W filii nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na gdańskiej Zaspie każdy dzień mijał pod innym hasłem. Poniedziałek – "slalom miedzy wierszami”, wtorek - „przyjaciele Myszki Miki”, środa - „czy w zamczysku mieszka smok”, czwartek - „na tropach Yeti” oraz piątek - „sercem malowane”. Dzieci na zajęciach tworzyły m.in. prace malarskie, rzeźby, rysunki, a także brały udział w przeróżnych zabawach.
- Zapraszamy wszystkie dzieci  z Zaspy do spędzenia miłych chwil z książką, przy wspólnej zabawie – mówi Małgorzata Lulla, kierownik filii.
Zajęcia w  bibliotece  odbywają się dwie godziny dziennie. od poniedziałku do piątku w godzinach 12–14.
- Przygotowaliśmy różnorodną tematykę zajęć. Są zajęcia wierszowane, obrazkowe, zgadywanki, bajkowe mini inscenizacje, zabawy pantomimiczne, literackie i plastyczne oraz gry planszowe. Każde spotkanie rozpoczyna się od głośnego czytania bajki, a jej treść jest inspiracją do zajęć. Na zakończenie ferii zapraszamy na spektakl teatralny „Cudowna Kraina Bajek Juliana Tuwima” w wykonaniu Wandy Neumann i Wiesława Nowickiego. Mam nadzieję, że spotkania u nas będą stanowiły świetną zabawę, która pozwoliła dzieciom twórczo i aktywnie spędzić wolny czas – dodaje pani kierownik.
- Najbardziej podoba mi się w Dolinie Muminków - mówi siedmioletni Bartek. - Lubię tu przychodzić, bo jest dużo dzieci i panie są miłe.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież