Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?! » Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu European Jamboree, które się... nie odb... 3. urodziny Muzeum II Wojny Światowej » 6 kwietnia 2020 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku świętuje swoje 3. Urodziny.Z tej okazji Muzeu... W tygodniku „Sieci”: Zwycięzca śmierci, piekła i szatana » W najnowszym świątecznym wydaniu „Sieci”: Jeżeli Pan Bóg przemawia przez wydarzenia, to trudno o bar... Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szp... » Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecn... Zakaz wstępu do lasów - RDLP odpowiada na najczęściej zadawane pytania » W związku z wprowadzeniem w dniu 03 kwietnia 2020 r. tymczasowego zakazu wstępu do lasów, Regionalna... Milionerzy z pomorskiego SLD » Co prawda SLD na Pomorzu pod przywództwem Jerzego Śniega, b. I sekretarza PZPR w gminie Kwidzyn, to ... Daniel Obajtek: Fuzje potrzebne są właśnie na złe czasy » Czy kryzys wywołany pandemią koronawirusa to dobry moment na połączenia spółek? Co dla Pomorza oznac... Groźna niefrasobliwość marszałka Struka » Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk jest zarażony koronawirusem. Nie poddał się kwara... Jerzy Barzowski: Struk miał świadomość niebezpieczeństwa i ryzyka » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Komunikat Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej » Komunikat dr Karola Nawrockiego Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dotyczący sprawy sądo...
Reklama
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:12
Gdańsk płaci szczodrze - i żebrze o wsparcie dla uczniów?!
Władze Gdańska przekazały 190 000 zł na obsługę wolontariatu Eur ...
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
środa, 18 marca 2020 17:36
Przedwczesne zakończenie sezonu to dla Arki katastrofa
Nadal nie wiadomo, czy rozgrywki Ekstraklasy zostaną dokończone. Je ...
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
wtorek, 07 kwietnia 2020 11:20
Arkadiusz Bruliński nowym rzecznikiem prasowym Lechii
Arkadiusz Bruliński, który ostatnio był szefem Biura PR i Nowych Me ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
niedziela, 29 marca 2020 13:52
XIX wiek w sentymentalnym naturalizmie gdańskich malarzy
Malarska sztuka XIX wieku wstrząsnęła posadami Europy. Stare poglą ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Ferie na półmetku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 24 stycznia 2011 15:47

altPierwszy tydzień ferii zimowych już za nami, a wraz z nim dni wypełnione zabawą. Jeszcze przed feriami zamieściliśmy harmonogram zajęć w klubach osiedlowych i w zaspiańskiej bibliotece w czasie zimowej przerwy.

Dużą popularnością, podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, cieszą się zajęcia w klubie osiedlowym "Kolejarz". Uczęszcza na nie około 25 dzieci. Dzieci na tego typu zajęciach oglądają bajki, filmy, czytają książki, bawią się, a także rozwijają swoje zdolności manualne i artystyczne. Jedną z uczestniczek zajęć jest ośmioletnia Ola.
- Lubię rysować. Już w przedszkolu brałam udział w konkursach plastycznych. Z powodzeniem – wyjaśnia poważnie ośmiolatka.
W Szkole podstawowej nr 80 w pierwszym tygodniu codziennie od rana prowadzone były zajęcia sportowe (gry w piłkę na hali, basen), zajęcia na świetlicy, a także w bibliotece, gdzie uczniowie korzystali z internetowej czytelni multimedialnej.

alt

W filii nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na gdańskiej Zaspie każdy dzień mijał pod innym hasłem. Poniedziałek – "slalom miedzy wierszami”, wtorek - „przyjaciele Myszki Miki”, środa - „czy w zamczysku mieszka smok”, czwartek - „na tropach Yeti” oraz piątek - „sercem malowane”. Dzieci na zajęciach tworzyły m.in. prace malarskie, rzeźby, rysunki, a także brały udział w przeróżnych zabawach.
- Zapraszamy wszystkie dzieci  z Zaspy do spędzenia miłych chwil z książką, przy wspólnej zabawie – mówi Małgorzata Lulla, kierownik filii.
Zajęcia w  bibliotece  odbywają się dwie godziny dziennie. od poniedziałku do piątku w godzinach 12–14.
- Przygotowaliśmy różnorodną tematykę zajęć. Są zajęcia wierszowane, obrazkowe, zgadywanki, bajkowe mini inscenizacje, zabawy pantomimiczne, literackie i plastyczne oraz gry planszowe. Każde spotkanie rozpoczyna się od głośnego czytania bajki, a jej treść jest inspiracją do zajęć. Na zakończenie ferii zapraszamy na spektakl teatralny „Cudowna Kraina Bajek Juliana Tuwima” w wykonaniu Wandy Neumann i Wiesława Nowickiego. Mam nadzieję, że spotkania u nas będą stanowiły świetną zabawę, która pozwoliła dzieciom twórczo i aktywnie spędzić wolny czas – dodaje pani kierownik.
- Najbardziej podoba mi się w Dolinie Muminków - mówi siedmioletni Bartek. - Lubię tu przychodzić, bo jest dużo dzieci i panie są miłe.
Anna Czajkowska


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież