Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Deweloperska inwestycja zagrozi budowie kolei na północ Gdyni?

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 stycznia 2021 09:53

altWiele wskazuje na to, że jeden z deweloperów, by uzyskać kosztem gdynian profity dla siebie, usiłuje wpłynąć na miejscowych urzędników z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele. Tym razem mieszkańcy obawiają się, że kolejny betonowy koszmar stanie w rejonie Obłuża i Pogórza. Co gorsze, budowla może utrudnić budowę linii kolejowej do północnych dzielnic Gdyni.


Mieszkańcy budynków przy ulicach Boisko i Kuśnierskiej w Gdyni pod koniec zeszłego roku otrzymali informację, iż urząd miasta wszczął na wniosek inwestora postępowanie o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla budowy budynku wielorodzinnego z parkingiem podziemnym przy ulicy Kwiatkowskiego. Jak stwierdził gdyński radny Ireneusz Trojanowicz, gdynianie z tego rejonu miasta nie zgadzają się na realizację tej inwestycji.
- Dwa lata temu radni podjęli decyzję o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części dzielnic Obłuże i Pogórze. Można odnieść wrażenie, że inwestor składając wniosek chce wpłynąć, przynajmniej zasugerować, przeznaczenie tego terenu na pracę wydziału planowania przestrzennego obecnie tworzonego planu zagospodarowania dla tego miejsca. Wydanie decyzji umożliwiającej realizację tej inwestycji jest również sprzeczne w zakresie terenów, obiektów i urządzeń komunikacji studium, które przewiduje na tym terenie możliwość tworzenia infrastruktury dla linii kolejowej i przystanku PKM Obłuże Centrum - podkreślił radny.


I zaapelował, by prezydent Szczurek powstrzymał się z wydaniem pozytywnej opinii dla inwestora do czasu stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego, który będzie uwzględniał plany infrastruktury dla Kolei Aglomeracyjnej.


Odpowiedź gdyńskiego magistratu, jak to często bywa, jest enigmatyczna:
"Czy inwestycja spełnia warunki sprawdza się dokonując analizy stanu faktycznego i prawnego terenu, a także warunków i zasad jego zagospodarowania, po wyznaczeniu obszaru analizowanego zgodnie z zasadami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2003 r.
w sprawie sposobu ustalania wymaga dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. O przeprowadzeniu analizy i wnioskach z niej wypływających strony będą informowane w toku postępowania, które nie zostało jeszcze zakończone" - napisał Michał Guć, zastępca prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: