Poseł Płażyński wnioskuje do wojewody w sprawie kontrowersyjnego planu... » Poseł Kacper Płażyński wystosował do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha pismo, w którym wnioskuj... Wraca sprawa obalenia pomnika prałata Jankowskiego » Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się po trzeciej próbie 1 marca br. proces ... W tygodniku „Sieci”: Kpina z Odszkodowań » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” wraca temat odszkodowań, który wywołał szef MSZ Niemiec oficj... Stanowisko Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku dot. rezol... » W związku z pojawiającymi się rezolucjami dotyczącymi ochrony lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazow... Wydarzenia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MIIW... » Z okazji nadchodzącego Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańs... Marek Markiewicz: Misją sędziego nie jest polityka » Z mec. Markiem Markiewiczem, delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, za... Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem » Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie przez kolejne 3 lata, choć kontrakt... Od piątku wzrost opłat za wodę i ścieki » Od piątku, 26 lutego, wzrośnie opłata za metr sześcienny wody i ścieków w Gdańsku. To pierwsza z pod... Europosłanka i wdowa po prezydencie Gdańska przed sądem » W poniedziałek 22 lutego przed Sądem Rejonowym w Gdańsku rozpoczął się proces Magdaleny Adamowicz (z... Akcja „Wieniec” - stop nieetycznym zbieraczom poroża! » Poszukiwanie zrzutów staje się coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic nagannego, o ile zbieracze...
Reklama
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
czwartek, 25 lutego 2021 06:37
Podwyżka cen wody poza termin kontraktu - płacowe kominy pod kranem
Od jutra istotnie drożeją woda i ścieki w Gdańsku - i tak będzie
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
sobota, 27 lutego 2021 08:53
Arkowcy udanie zainaugurowali wiosenną rundę I ligi
Po intensywnym okresie przygotowawczym odbytym na przełomie roku,
Lechia podtrzymała zwycięską passę
sobota, 27 lutego 2021 18:12
Lechia podtrzymała zwycięską passę
Lechia wygrała trzeci mecz ligowy z rzędu. Podopieczni Piotra

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia: Wietrzenie autobusów to za mało

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 31 stycznia 2021 14:22

altWłodarze Gdyni, z prezydentem Wojciechem Szczurkiem na czele, miasto, którym niepodzielnie rządzą nazywają jednym z najnowocześniejszych, jeśli nie w Europie, to w kraju. Tymczasem, mimo iż niebawem minie rok od rozpoczęcia epidemii, w autobusach nadal nie pojawiły się równie nowoczesne - jak wyobrażenia władz - urządzenia do walki z wirusami.


Gdy w Polsce wybuchła pandemia koronawirusa, i większość polskich miast zaczęła wprowadzać w autobusach komunikacji miejskiej różne rozwiązania związane z dezynfekcją pojazdów, władze Gdyni zadecydowały by.... wietrzyć autobusy i trolejbusy podczas postoju na przystankach.... Pisaliśmy o tym w tym artykule: http://wybrzeze24.pl/gdynia/koronawirus-atakuje-a-wladze-gdyni-jedynie-wietrza-autobusy.


Tymczasem w trakcie walki z Covid-19 wdrażano na całym świecie nowoczesne procedury związane dezynfekcją. Dlatego do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka zaapelował radny Marcin Bełbot.
- Jeden z ważniejszych obszarów, który podlega naszemu samorządowi, za którego dezynfekowanie w dobie pandemii jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni, to komunikacja miejska. Jestem przekonany, że w tym czasie musimy poszukiwać innowacyjnych rozwiązań, które mam nadzieję pozostaną z nami również po kryzysie - stwierdził opozycyjny radny.


I zaproponował, by wprowadzić na stałe na stałe do gdyńskich autobusów systemów nowoczesnych rozwiązań związanych z dezynfekcją i utrzymaniem oczyszczonego powietrza wewnątrz pojazdów. Jednocześnie zaproponował kilka rozwiązań, jak podkreślił, pro-ekologicznych, niewymagających użycia środków chemicznych. Zaapelował także o montaż urządzeń filtrujących powietrze.


Są też rozwiązania mniej nowoczesne rozwiązania, ale skuteczne, a których zabrakło w komunikacji publicznej - a przynajmniej nie ma ich we wszystkich pojazdach - podobno jednego z najnowocześniejszych miast nad Wisłą...
- Oczywiście stałym elementem w gdyńskiej komunikacji miejskiej powinny pozostawać dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk niezależnie od statusy i rozwoju pandemii - skwitował radny Bełbot.
raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: