Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Betonowanie i wycinka - czyli renaturaliacja rzeki Kaczej „po gdyńsku”

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 12 marca 2021 16:43

Co najmniej zdziwienie gdyńskich społeczników wzbudził kolejny wpis tuby propagandowej Wojciecha Szczurka i jego ekipy. Tym razem – co podlegają komentatorzy – wycinanie, betonowanie i wykładanie faszyną brzegów rzeki Kaczej urzędnicy nazwali „renaturalizacją”.


Gdyńscy urzędnicy trzymają wysoki poziom swego samozadowolenia. W jednym z wpisów w serwisie bezrefleksyjnie promującym działania sterowanego przez Wojciecha Szczurka magistratu można przeczytać kolejne peany na cześć włodarzy miasta z morza i marzeń:
„Gdynia na przestrzeni ostatnich lat zrealizowała już szereg proekologicznych projektów, które pozytywnie wpływają na jakość środowiska. Wśród nich warto wymienić chociażby duże inwestycje związane z retencją w mieście (renaturalizacja rzeki Kaczej i odtwarzanie Potoku Wiczlińskiego”.

alt


Gdyńscy społecznicy, czytając takie treści, zapewne złapali się za głowy…
- Naprawdę? Renaturalizowaliście rzekę Kaczą? W którym konkretnie miejscu? Dajcie tam więcej betonu, faszyny, wyprostujcie bieg Kaczej jeszcze bardziej, wytnijcie jeszcze więcej drzew i krzewów wzdłuż rzeki, tak żeby Kacza mogła nabrać prędkości, to na pewno nie będzie zniszczeń po kolejnej ulewie. Na 100 procent nie będzie – ironizuje Sławomir Januszewski na facebookowym profilu gdyńskiego Stowarzyszenia Bryza, które powstało powstała, aby połączyć różne organizacje działające na terenie Gdyni we wspólnym celu – poprawy jakości życia mieszkańców oraz usprawnieniu funkcjonowania miasta.


Sprawa wywołała komentarze:
- Wadze Gdyni od kilku lat realizują politykę proekologiczną. Ale robią to tylko pod czyjeś dyktando, kogoś co ma własną wizję, który uważa że miasto to ja. Czy jest to Szczurek? Nie wiem, ale jestem przekonany że wiele z tych wspaniałych osiągnięć zamienia Gdynię raczej w skansen niż nowoczesne miasto. Zamykanie parkingów nie dając nic w zamian, brukowanie czegoś co jest niepraktyczne, brak wyeksponowania światłem perełek architektury, upieraniu się np. przy archaicznym Skwerze Kościuszki zamiast nowoczesnego miejsca spacerowego, budowanie parku centralnego za kupę kasy itd, itd. Panie Szczurek, Gdynia to nowoczesne miasto a nie kaszubska wioska z początków XX wieku. Więcej nowoczesności na jaką to miasto zasługuje – napisał jeden z internautów.

- Mało który samorządowiec rozumie prawa rządzące przyrodą, ale władze Gdyni są wyjątkowo bezczelne, aroganckie i pełne hipokryzji w tym względzie. Rzeka Kacza, przypuszczam, to wielka zakała dla gdyńskich inwestorów - wtórował kolejny.

fot. FB/Bryza - zdjęcie Aga Piasecka zrobione na początku marca 2021 roku w Orłowie.

Related news items:
Newer news items:
Older news items: