Większe pieniądze dla placówek medycznych za wystawianie skierowań ele... » Narodowy Fundusz Zdrowia będzie premiował finansowo te placówki podstawowej opieki zdrowotnej oraz a... Kaszubi murem za Dudą » 30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich. Także na Pomorzu. Pł... Nie żyje Stanisław Michel » 1 lipca w wieku 93 lat zmarł Stanisław Michel, zasłużony architekt, budowniczy Gdańska. O jego śmier... MIIWŚ przygotowuje ekspozycję stałą Muzeum Mostów Tczewskich » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku od kliku miesięcy przygotowuje się do utworzenia ekspozycji stał... Prezydent Sopotu atakuje dziennikarza TVP Info: "Mało Adamowicza panu ... » Politykom z otoczenia Rafała Trzaskowskiego zaczynają puszczać nerwy. Po wiecu wyborczym kandydata K... Andrzej Duda w Kwidzynie i Starogardzie Gdańskim » Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Pomorze. Najpierw pojawił się w Kwidzynie, a później... PKW podała wyniki z prawie wszystkich obwodów głosowania: Duda powięks... » W poniedziałek 29 czerwca po godz. 10.00 Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z blisko 100 proc. o... W tygodniku „Sieci”: Kto naprawdę stoi za Trzaskowskim » W najnowszym numerze „Sieci” wszystko o Rafale Trzaskowskim, który przez lata był wiernym żołnierzem... Sztuka Solidarności » Solidarność ma kilka pomników, legendarnych postaci, a w 40 rocznicę Sierpnia '80 będzie miała swoje... Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich » Andrzej Duda wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich - tak wynika z pierwszych sondażowych wynikó...
Reklama
Kaszubi murem za Dudą
środa, 01 lipca 2020 16:54
Kaszubi murem za Dudą
30 czerwca we wtorek PKW podała ostateczne wyniki I tury wyborów pre ...
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
piątek, 26 czerwca 2020 18:16
Arka nie pomogła sobie w walce o utrzymanie
Raków Częstochowa zdominował Arkę Gdynia w pierwszej połowie. W d ...
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
niedziela, 28 czerwca 2020 16:17
Wejście Zwolińskiego na wagę trzech punktów
Po raz kolejny w tym sezonie Lechia musiała gonić wynik. Od początk ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
poniedziałek, 22 czerwca 2020 09:34
Antoni Kierpal – malarz polskiego Wybrzeża
Na malowane przez siebie płótna przenosił przede wszystkim trudną ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wielki festyn w Piastusiu

PDF
Drukuj
Email


altWielki festyn w Piastusiu
Na terenie ogródka Jordanowskiego przy klubie Piastuś odbył się festyn rodzinny. Imprezą towarzyszącą była zbiórka krwi. Jedną z wielu atrakcji były konkursy i zabawy przygotowane przez organizatorów. Harleyowcy ze stowarzyszenia Lotor i Moto3miasto.pl, którzy pojawili się na festynie przyciągnęli sporo milusińskich.
Festyn rodzinny zorganizowany przez klub osiedlowy Piastuś i Fundację Mam Marzenie , przyciągnął do ogródka wielu mieszkańców Przymorza. Całe rodziny przychodząc, spotkały się z wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Organizując festyn przygotowano zarówno stoiska tematyczne dla dorosłych, jak i również ciekawostki dla maluchów, pragnących dobrej zabawy. Na stoiskach poruszano m.in. zagadnienia o tematyce medycznej.
- Porad udzielali lekarze, w tym psycholog, który zajmuje się pomocą w przypadkach związanych z wykrywaniem chorób nowotworowych u dzieci. Poza tym przygotowano także broszury tematyczne i można było zmierzyć ciśnienie - mówi Ewa Abramowska, kierownik klubu.
Najważniejszym elementem akcji była jednak zbiórka krwi. Osiągnięty wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Akcja, pozwoliła zebrać 7 litrów krwi. W trakcie imprezy sporo niespodzianek czekało także na najmłodszych. Dmuchane place zabaw, aktorzy teatru Pinezka, przejazdy "Ciuchcią". Zainteresowaniem cieszyło się również pokazy iluzjonisty, na którym zapewniano moc atrakcji dla najmłodszych. Konkursy wywoływały uśmiech dzieci i radość w ich oczach, a nagrody były ukoronowaniem ich wzmagań. Spore emocje wzbudziły również pokaz psów służbowego, prowadzonych przez strażników granicznych.
A Cz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież