Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre... ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
sobota, 07 grudnia 2019 10:22
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
Bez siedmiu graczy przystąpili do meczu z GKS Tychy hokeiści LOTOS P ...
Lechia to Gdańsk…
sobota, 07 grudnia 2019 10:27
Lechia to Gdańsk…
Przed II wojną światową nazwa Lechia była znana we Lwowie. Wprawdz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wybory minęły, niesmak pozostał

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
sobota, 19 października 2019 19:49

altStało się. Po czterech latach nieustannych sporów i wzajemnych ataków zwolenników dwóch głównych ugrupowań politycznych, wybory do Sejmu RP ponownie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Strach pomyśleć co będzie się teraz działo gdy obumierająca Platforma Obywatelska będzie ostatkiem sił, jak ranny zwierz, kąsać na prawo i lewo swoich przeciwników. Podczas gdy cała Polska może już właściwie świętować wolność od aroganckich polityków tej partii, my w jej mateczniku, gdzie 50 procent biorących w głosowaniu mieszkańców poparło PO, będziemy poddani szczególnej presji miotającego się resztką sił ugrupowania.


Obawiam się, że Sopot i Gdańsk będą jak oblężone twierdze Platformy Obywatelskiej bronić się do ostatniej kropli krwi, a zwolennicy tej partii nadal histerycznie znieważać i opluwać w mediach społecznościowych osoby, które ośmielą się nie podzielać ich uwielbienia dla posłanki Jachiry, pomysłów Karnowskiego o likwidacji kadencyjności prezydentów miast, czy sposobu wypowiadania się Neumanna z Tczewa, który jak się okazało Tczewem „rzygał”.


Zabawne, że ludzie, którzy w imię demokracji gotowi są wyzywać przeciwników politycznych od „gnid”, życzyć im rychłej śmierci lub przynajmniej ciężkiej choroby nie mogą zrozumieć i zaakceptować faktu, że to właśnie demokracja spowodowała, że w skali kraju wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Dalszy brak refleksji nad sobą i samozadowolenie PO bez zastanowienia nad faktycznymi przyczynami porażki będzie skutkowało tylko dalszą destrukcją i rozpadem już i tak beznadziejnie słabych relacji między mieszkańcami miast takich jak Sopot czy Gdańsk.


Tak, przyznaję się, cieszę się z porażki Platformy Obywatelskiej ponieważ miałam kłopot z akceptowaniem ich działań. Różnych „Czajek”, czyścicieli kamienic w Warszawie, wycinania drzew w takich miastach jak Sopot, gdzie decyzje o wycince należały wyłącznie do lokalnych władz, niszczenia zabytków, betonowania miast, podporządkowywania się dyktatowi deweloperów, czy zarządzania miastami jakby były korporacjami, a nie miejscami gdzie powinno się dobrze żyć zwykłym ludziom.

alt


Miałam dosyć nazywania „małymi g..nami” oddolnych organizacji, które próbują zrobić coś dla lokalnej społeczności. A także lekceważenia oddolnej aktywności w Sopocie ponieważ na zasadzie „wszystkie ręce na pokład” głosowanie w wyborach samorządowych miało być według liderów PO walka z PiSem, a nie działaniem na rzecz lepszego zarządzania lokalnym budżetem czy na stworzenia fajnej szkoły. Miałam dość instrumentalnego traktowania praw kobiet czy okaleczonych w czasie wojny sierot z Aleppo. Gdybym nie mieszkała w mateczniku PO to może nie widziałabym tak jasno, że lekceważący i arogancki sposób traktowania ludzi przez tę partię nie może być dłużej akceptowany. Na koniec mam apel do mieszkańców peowskiej ostoi i gawry czyli Gdańska i Sopotu. W następnych wyborach samorządowych nie dajcie się już namówić na to żeby nie patrzeć na programy i konkretne plany polityków, którzy będą zarządzać Waszymi miastami przez cztery lata. Ważniejsze dla Was lokalnie jest wyremontowanie chodnika czy mieszkania komunalne niż ogólnopolskie ambicje prezydentów Waszych miast, które w dodatku się nie spełniły. Wasze podatki przeznaczone na lokalne wydatki nie mają zapewnić prezydentowi możliwości uczestnictwa w ogólnopolskiej walce politycznej, ale opłacić jego pracę i troskę o gminę. Nie dajcie się nikomu nakłonić do wzajemnego obrażania się i wyzywania, bo powinniśmy wspólnie decydować o naszych miastach, a nie stać się ofiarami zasady „dziel i rządź”.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież