Barwy kampanii A. Dudy » Kampania prezydencka przed II turą wyborów zbliża się do końca. W Gdańsku akcję wywieszania banerów ... Pellowski - piekarz niepokorny » Przed I turą wyborów prezydenckich gdański piekarz Grzegorz Pellowski przyjął w siedzibie swojej fir... Idee Olechnowicza misją PKN Orlen - prezes Lotosu wieszczył fuzję... » "Gazeta Wyborcza" wieszczy dziś na podstawie źródeł nieznanych, że pomysł połączenia Orlenu z Lotose... Daniel Obajtek: Nasz kraj, nasz rynek, nasz kapitał » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen- Komisja Europejska zgadza się na przejęcie Grupy L... Pół roku elektronicznej recepty w Polsce » 8 stycznia wszedł w życie obowiązek wystawiania recept w postaci elektronicznej. Do dziś w Polsce wy... Igor Strzok: Miasto bez wizji? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Gdańsku- W Gdańsku jest wiele probl... Energa stawia na potencjał zielonej energii » Spółka Energa wchodząca w skład Grupy ORLEN uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce... Gdańsk szczodrością leży... Parkingi "800+" dla radnych - ciastko za 8... » W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrektywę administracji A. Dulkiewicz, ... Nitras i Karnowski - twarze Trzaskowskiego » Zanim obywatel Trzaskowski udoskonali demokrację eliminując zbędne pytania, towarzysz jego kampanii,... Zarząd Razem za... 0,8 mln zł » Liderzy socjalistycznej partii Razem zarobili... w zarządzie partii Razem w 2019 roku po 200 tys. zł...
Reklama
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
wtorek, 07 lipca 2020 17:49
Gdańsk szczodrością leży... Parkingi
W Gdańsku jak u Orwella. Decyzją 22 radnych PO, wykonujących dyrekt ...
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
sobota, 11 lipca 2020 09:52
Zdunek Wybrzeże - Unia LIVE: 44:46
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
środa, 08 lipca 2020 21:08
Lechia w finale Pucharu Polski! Biało-zieloni wygrali dreszczowiec w Poznaniu
Lechia stanie przed szansą obrony Pucharu Polski. Podopieczni Piotra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Eksperyment sopockiego Karaima
niedziela, 28 czerwca 2020 12:47
Eksperyment sopockiego Karaima
Jarek Nowicki należy do niewielkiej polskiej społeczności Karaimów ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Wybory minęły, niesmak pozostał

Ocena użytkowników: / 17
SłabyŚwietny 
sobota, 19 października 2019 19:49

altStało się. Po czterech latach nieustannych sporów i wzajemnych ataków zwolenników dwóch głównych ugrupowań politycznych, wybory do Sejmu RP ponownie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Strach pomyśleć co będzie się teraz działo gdy obumierająca Platforma Obywatelska będzie ostatkiem sił, jak ranny zwierz, kąsać na prawo i lewo swoich przeciwników. Podczas gdy cała Polska może już właściwie świętować wolność od aroganckich polityków tej partii, my w jej mateczniku, gdzie 50 procent biorących w głosowaniu mieszkańców poparło PO, będziemy poddani szczególnej presji miotającego się resztką sił ugrupowania.


Obawiam się, że Sopot i Gdańsk będą jak oblężone twierdze Platformy Obywatelskiej bronić się do ostatniej kropli krwi, a zwolennicy tej partii nadal histerycznie znieważać i opluwać w mediach społecznościowych osoby, które ośmielą się nie podzielać ich uwielbienia dla posłanki Jachiry, pomysłów Karnowskiego o likwidacji kadencyjności prezydentów miast, czy sposobu wypowiadania się Neumanna z Tczewa, który jak się okazało Tczewem „rzygał”.


Zabawne, że ludzie, którzy w imię demokracji gotowi są wyzywać przeciwników politycznych od „gnid”, życzyć im rychłej śmierci lub przynajmniej ciężkiej choroby nie mogą zrozumieć i zaakceptować faktu, że to właśnie demokracja spowodowała, że w skali kraju wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Dalszy brak refleksji nad sobą i samozadowolenie PO bez zastanowienia nad faktycznymi przyczynami porażki będzie skutkowało tylko dalszą destrukcją i rozpadem już i tak beznadziejnie słabych relacji między mieszkańcami miast takich jak Sopot czy Gdańsk.


Tak, przyznaję się, cieszę się z porażki Platformy Obywatelskiej ponieważ miałam kłopot z akceptowaniem ich działań. Różnych „Czajek”, czyścicieli kamienic w Warszawie, wycinania drzew w takich miastach jak Sopot, gdzie decyzje o wycince należały wyłącznie do lokalnych władz, niszczenia zabytków, betonowania miast, podporządkowywania się dyktatowi deweloperów, czy zarządzania miastami jakby były korporacjami, a nie miejscami gdzie powinno się dobrze żyć zwykłym ludziom.

alt


Miałam dosyć nazywania „małymi g..nami” oddolnych organizacji, które próbują zrobić coś dla lokalnej społeczności. A także lekceważenia oddolnej aktywności w Sopocie ponieważ na zasadzie „wszystkie ręce na pokład” głosowanie w wyborach samorządowych miało być według liderów PO walka z PiSem, a nie działaniem na rzecz lepszego zarządzania lokalnym budżetem czy na stworzenia fajnej szkoły. Miałam dość instrumentalnego traktowania praw kobiet czy okaleczonych w czasie wojny sierot z Aleppo. Gdybym nie mieszkała w mateczniku PO to może nie widziałabym tak jasno, że lekceważący i arogancki sposób traktowania ludzi przez tę partię nie może być dłużej akceptowany. Na koniec mam apel do mieszkańców peowskiej ostoi i gawry czyli Gdańska i Sopotu. W następnych wyborach samorządowych nie dajcie się już namówić na to żeby nie patrzeć na programy i konkretne plany polityków, którzy będą zarządzać Waszymi miastami przez cztery lata. Ważniejsze dla Was lokalnie jest wyremontowanie chodnika czy mieszkania komunalne niż ogólnopolskie ambicje prezydentów Waszych miast, które w dodatku się nie spełniły. Wasze podatki przeznaczone na lokalne wydatki nie mają zapewnić prezydentowi możliwości uczestnictwa w ogólnopolskiej walce politycznej, ale opłacić jego pracę i troskę o gminę. Nie dajcie się nikomu nakłonić do wzajemnego obrażania się i wyzywania, bo powinniśmy wspólnie decydować o naszych miastach, a nie stać się ofiarami zasady „dziel i rządź”.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież