Gdańskie ulice 2019 - mniej wypadków i rannych, więcej kolizji » O ponad 70 zmalała liczba wypadków drogowych na ulicach Gdańska w 2019 roku w stosunku do 2018. Mnie... Zaproszenie na wykład "Gedania to więcej niż klub sportowy" » W poniedziałek, 27 stycznia, o godz. 19.00 w klubie parafialnym „Fides” we Wrzeszczu przy Al. Legion... Polska Lewica o uchwale SN: Błędna społecznie i konstytucyjnie » Polska Lewica z zaniepokojeniem przyjmuje podjętą niejednogłośnie uchwałę Sądu Najwyższego w odpowie... Jerzy Barzowski: Jak Struk sprawdzi Bonnę? » Z Jerzym Barzowskim, radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego, członkiem Komisji Zdrowia, Polityki Spo... Polska Gedania » Rozmowa z paniami Barbarą Janczukowicz i Rosvitą Stern rwie się, temat gorący, pasjonujący, zarazem ... Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał » Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Europejskiej, nie zwalnia Magdalen... Radni PiS i poseł Płażyński chcą poszerzenia Parku im. Ronalda Reagana » Procedowany plan zagospodarowania terenów zielonych na wschód od mola w Brzeźnie zakłada budowę 19-,... W tygodniku „Sieci”: Jak sędziowie chronią eSBeków » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące ustalenia: seria wyroków lekceważących konstytucję i ust... Krzysztof Piekarski: Polityczny fresk mieszczański - od Strasburga do ... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, wykładowcą w Zakładzie Teorii Polityki Instytutu Politologii UG rozmaw... Radio Gdańsk ujawnia: kontrola w fundacji Palium i relacje rodzinne » Do 30 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ma przeprowadzić kontrolę wydatkowania pie...
Reklama
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
środa, 22 stycznia 2020 15:55
Upadła wersja o walizce dziadka. Mit pozostał
Mandat Parlamentu Europejskiego, zdobyty w ub.r. z listy Koalicji Euro ...
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
niedziela, 26 stycznia 2020 19:22
LOTOS PKH wygrał zacięte derby Północy
Po raz piąty w tym sezonie LOTOS PKH zmierzył się z KH Energą Toru ...
Przemeblowanie w Lechii
czwartek, 23 stycznia 2020 19:29
Przemeblowanie w Lechii
Dobry rok 2019 Lechia zakończyła niespodziewanie źle. Bilans dwóch ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerzy
czwartek, 16 stycznia 2020 16:45
Kolekcjonerzy
Poprzedni felieton dotyczył nowych impulsów na rynkach sztuki, końc ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
poniedziałek, 13 stycznia 2020 15:37
Magdalena Łobacz: Angażujemy się w pomoc każdemu kto do nas trafia
Rozmowa z Magdaleną Łobacz, z założycielką Pomorskiej Kliniki Ter ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Człowiek renesansu w Sopocie

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
piątek, 08 listopada 2019 17:54

altPrezydent Sopotu Jacek Karnowski po mianowaniu bez konkursu swojej bezkonkurencyjnej zastępczyni Joanny Cichockiej Guli, odpowiedzialnej za sprawy kultury na dyrektorkę Art Inkubatora sam osobiście postanowił zająć się kulturą w naszym mieście. "Magda Jachim (...) będzie zajmowała się oświatą, pomocą społeczną, promocją i turystyką oraz nadzorowała Operę Leśną i Ergo Arenę. Natomiast kulturą na razie będę zajmował się ja" powiedział w wywiadzie dla trójmiejskiej Gazety Wyborczej prezydent Karnowski. Równie dobrze Karnowski mógłby twierdzić, że będzie się zajmować opieką zdrowotną czy leśnictwem. Albo połowami dorsza. Nikogo to już w Sopocie by nie zdziwiło ponieważ przez ćwierćwiecze swoich rządów prezydent pokazał, że wiele potrafi. Na przykład wymyśleć, że można zbudować marinę, która spowoduje, że co roku trzeba będzie wydawać setki tysięcy złotych na wywożenie błota z dna morskiego. Dotąd nie porzucił planów budowy wyspy na Bałtyku, która widnieje nadal na wizualizacjach dołączonych do planów przyszłego zagospodarowania miasta. Potrafił wmówić mieszkańcom, że należy przenieść schronisko dla zwierząt w okolice cmentarza, a działkę obok dawnego schroniska wydzierżawić za niewielką kwotę pod budowę hali sportowej, która nigdy miała nie powstać. Zbudował w centrum uroczego kurortu betonowy plac przypominający lądowisko dla UFO, a zamiast dworca postawił wielkie centrum handlowe, w którym prawie nikt nie chce handlować. Za to stary plac targowy sprzedał bez żadnych konsultacji z sopocianami tak dawno, że nawet najstarsi mieszkańcy już zapomnieli, że zamiast dojeżdżać autobusem na rynek na obrzeża miasta, mogli kiedyś robić zakupy na placu targowym położonym w jego centrum. Dzięki fantazji prezydenta zamiast dawnego targowiska mamy pusty budynek po Billi, która zmieniła się okresie ćwierćwiecza rządów Karnowskiego w Eleę i Almę po to tylko, by teraz podobnie jak centrum handlowe powstałe w miejscu dworca, straszyć pustkami. Więc dziwić się teraz, że prezydent Sopotu zajmie się kulturą oznacza brak zrozumienia dla kunsztu naszego włodarza. On nie tylko zajmuje się kulturą ale śmiało można powiedzieć, że wykazał iż to co robi, to prawdziwa sztuka.

alt


Czy się to komuś podoba czy nie, tworzymy w Sopocie jeden organizm społeczny i godząc się na szaleństwa władzy w jakimś sensie również ponosimy za nie odpowiedzialność, nie wspominając o konsekwencjach. Tak jak w przypadku roweru miejskiego MEVO, który w naszym imieniu zamówił prezydent nie przejmując się, że firma Nextbike, która zarządzała MEVO przedstawiła projekt według ekspertów niemożliwy do zrealizowania. Rower był, a teraz go nie ma i też jest dobrze. Według słów prezydenta jacyś krzykacze pokrzyczą, a potem się uspokoją i wszystko wróci do normy.

alt


Czy ktoś z mieszkańców zastanowił się już nad tym czy faktycznie prezydent zna się na wszystkim i jego działania powinny być pozbawione społecznej kontroli? Bez odrobienia przez sopocian i sopocianek lekcji z WOSu (Wiedzy o Społeczeństwie) nasz sopocki człowiek renesansu zdecyduje o budowie w Sopocie bazy kosmicznej, a mieszkańcy grzecznie przyklasną jego planom bo przecież skoro jest prezydentem to widać zna się na wszystkim.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież