Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre... ORLEN ogłosił wezwanie na akcje Grupy ENERGA » ​PKN ORLEN ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji Grupy ENERGA. Planowana transakcja wpisuje się w obow... ”W Gdańsku staliśmy tak jak mur” » Do dziś ostateczna liczba obrońców placówki na Westerplatte we wrześniu1939 roku jest nieznana. Przy... G. Pellowski: nie dla parkingu - umowy z gminą jawne » Czy parking podziemny w obrębie Starego Miasta może zagrozić gdańskim zabytkom? To pytanie wymaga ry... Kolejny dar serca dla Oddziału Hematologii Dziecięcej » Osiem elektrycznie sterowanych łóżek Eleganza 2 Premium i jedno Tom 2 dla małych pacjentów otrzymał ... Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna! » Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie oszukujmy się, o to chodzi, żeby g... O ofiarach stanu wojennego w Radiu Gdańsk » Pieśni poety i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego, który od lat 70 (od wykonania „Obławy”) miał wielki w... W tygodniku „Sieci”: Nie będzie miękkiej gry w walce o wolność słowa » W najnowszym numerze „Sieci” mocny wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim: Nie będzie miękkiej gry w... Foto "Kwiatki": Szklane domy » Ludzkie mrowiska w szklanych biurowcach, czy o takich pisał Żeromski? Drastyczne podwyżki za wywóz śmieci, większy czynsz » W czwartek, 28 listopada, Rada Miasta Gdańska przegłosowała podwyżkę cen wywozu śmieci o 100 % oraz ...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
sobota, 07 grudnia 2019 10:22
LOTOS PKH z kłopotami kadrowymi, ale zwycięski
Bez siedmiu graczy przystąpili do meczu z GKS Tychy hokeiści LOTOS P ...
Lechia to Gdańsk…
sobota, 07 grudnia 2019 10:27
Lechia to Gdańsk…
Przed II wojną światową nazwa Lechia była znana we Lwowie. Wprawdz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sentymentalny Gdańsk w grafice
poniedziałek, 25 listopada 2019 20:01
Sentymentalny Gdańsk w grafice
Przede mną na biurku leży spory zbiór czarno-białych kart pocztowy ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Człowiek renesansu w Sopocie

Ocena użytkowników: / 27
SłabyŚwietny 
piątek, 08 listopada 2019 17:54

altPrezydent Sopotu Jacek Karnowski po mianowaniu bez konkursu swojej bezkonkurencyjnej zastępczyni Joanny Cichockiej Guli, odpowiedzialnej za sprawy kultury na dyrektorkę Art Inkubatora sam osobiście postanowił zająć się kulturą w naszym mieście. "Magda Jachim (...) będzie zajmowała się oświatą, pomocą społeczną, promocją i turystyką oraz nadzorowała Operę Leśną i Ergo Arenę. Natomiast kulturą na razie będę zajmował się ja" powiedział w wywiadzie dla trójmiejskiej Gazety Wyborczej prezydent Karnowski. Równie dobrze Karnowski mógłby twierdzić, że będzie się zajmować opieką zdrowotną czy leśnictwem. Albo połowami dorsza. Nikogo to już w Sopocie by nie zdziwiło ponieważ przez ćwierćwiecze swoich rządów prezydent pokazał, że wiele potrafi. Na przykład wymyśleć, że można zbudować marinę, która spowoduje, że co roku trzeba będzie wydawać setki tysięcy złotych na wywożenie błota z dna morskiego. Dotąd nie porzucił planów budowy wyspy na Bałtyku, która widnieje nadal na wizualizacjach dołączonych do planów przyszłego zagospodarowania miasta. Potrafił wmówić mieszkańcom, że należy przenieść schronisko dla zwierząt w okolice cmentarza, a działkę obok dawnego schroniska wydzierżawić za niewielką kwotę pod budowę hali sportowej, która nigdy miała nie powstać. Zbudował w centrum uroczego kurortu betonowy plac przypominający lądowisko dla UFO, a zamiast dworca postawił wielkie centrum handlowe, w którym prawie nikt nie chce handlować. Za to stary plac targowy sprzedał bez żadnych konsultacji z sopocianami tak dawno, że nawet najstarsi mieszkańcy już zapomnieli, że zamiast dojeżdżać autobusem na rynek na obrzeża miasta, mogli kiedyś robić zakupy na placu targowym położonym w jego centrum. Dzięki fantazji prezydenta zamiast dawnego targowiska mamy pusty budynek po Billi, która zmieniła się okresie ćwierćwiecza rządów Karnowskiego w Eleę i Almę po to tylko, by teraz podobnie jak centrum handlowe powstałe w miejscu dworca, straszyć pustkami. Więc dziwić się teraz, że prezydent Sopotu zajmie się kulturą oznacza brak zrozumienia dla kunsztu naszego włodarza. On nie tylko zajmuje się kulturą ale śmiało można powiedzieć, że wykazał iż to co robi, to prawdziwa sztuka.

alt


Czy się to komuś podoba czy nie, tworzymy w Sopocie jeden organizm społeczny i godząc się na szaleństwa władzy w jakimś sensie również ponosimy za nie odpowiedzialność, nie wspominając o konsekwencjach. Tak jak w przypadku roweru miejskiego MEVO, który w naszym imieniu zamówił prezydent nie przejmując się, że firma Nextbike, która zarządzała MEVO przedstawiła projekt według ekspertów niemożliwy do zrealizowania. Rower był, a teraz go nie ma i też jest dobrze. Według słów prezydenta jacyś krzykacze pokrzyczą, a potem się uspokoją i wszystko wróci do normy.

alt


Czy ktoś z mieszkańców zastanowił się już nad tym czy faktycznie prezydent zna się na wszystkim i jego działania powinny być pozbawione społecznej kontroli? Bez odrobienia przez sopocian i sopocianek lekcji z WOSu (Wiedzy o Społeczeństwie) nasz sopocki człowiek renesansu zdecyduje o budowie w Sopocie bazy kosmicznej, a mieszkańcy grzecznie przyklasną jego planom bo przecież skoro jest prezydentem to widać zna się na wszystkim.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież