Energa wspiera walkę z koronawirusem na Pomorzu » System TETRA, który sprawdził się w różnych sytuacjach kryzysowych, jest przydatny także do działań ... Krzysztof Piekarski: Niemrawa lewica liże rany » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, komentatorem, wykładowcą Zakładu Teorii Polityki Instytut... Ludzie prezydent Gdańska zarabiają lepiej niż... prezydent RP » Praca na rzecz gdańskiego Urzędu Miejskiego, czyli jego jednostek organizacyjnych i spółek z udziałe... 98 rocznica powstania Gedanii » Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji złożyła kwiaty i wieńce pod pomnikiem ... Śledczy ujawnili nieznany gigantyczny majątek byłego polityka PO Sławo... » Gotówka poukrywana w specjalnych skrytkach, przygotowanych do składowania pieniędzy, luksusowy samoc... Na Westerplatte odnaleziono 500 kg bombę lotniczą z okresu II wojny św... » 14 września 2020 r. na terenie pola bitwy na Westerplatte w trakcie prac saperskich prowadzonych na ... Zawody wędkarskie dla dzieci z dzielnicy Suchanino » W sobotę, 12 września, Koło wędkarskie PZW Nr 4 Gdańsk-Portowa wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Suc... Co można w gdańskim sądzie? Żarty z ministra czy kpina z... » "Ziobro! Zakaz lotów nad sądami". Polityczny plakat tej treści przyozdabiał wejście do budynku Sądu ... Tadeusz Cymański: Życzyłbym sobie mądrej opozycji » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), byłym eurodeputowanym, byłym działaczem NSZZ „Solid... W Mińsku Piotr Duda, lider „Solidarności”, a w środę w Warszawie lider... » Na zaproszenie związkowców z Białoruskiego Kongresu Demokratycznych Związków Zawodowych do Mińska po...
Reklama
98 rocznica powstania Gedanii
wtorek, 15 września 2020 13:30
98 rocznica powstania Gedanii
Bodaj po raz pierwszy od wielu lat tak liczna ilość delegacji
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
niedziela, 20 września 2020 19:13
Błędy pogrążyły Stoczniowiec w trzeciej tercji
Hokeiści Stoczniowca do 49 minuty grali niezły mecz z Tauronem
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
sobota, 19 września 2020 16:24
Ofensywna Lechia pokonała beniaminka z Mielca
Taką Lechię kibice chcieliby oglądać częściej. Po dwóch

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rewa 2020
poniedziałek, 07 września 2020 15:41
Rewa 2020
W pierwszych dniach września postanowiłem odpocząć. Wybrałem

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Klątwa Neumanna

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
piątek, 11 października 2019 12:10

altOddolne organizacje lokalne przygotowując się do wyborów samorządowych w 2018 roku nie wiedziały, że ich los był już przesądzony. Miały przegrać z kretesem starcie ze starymi wyjadaczami partyjnymi i partyjnym betonem. A wszystko dlatego, że Przewodniczący sejmowego Klubu Platformy Obywatelskiej, poseł Sławomir Neumann zdecydował, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się ku*wa liczyło w tej grze".


"Król wielki, samowładnik świata połowicy. Zmarszczył brwi, - i tysiące kibitek wnet leci; Podpisał, - tysiąc matek opłakuje dzieci; Skinął, - padają knuty od Niemna do Chiwy. Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy!" mogliby krzyknąć społecznicy, działacze i aktywiści i poddać się zawczasu gdyby wiedzieli co się szykuje. Jednak dowiedzieli się poniewczasie.


Zresztą nawet gdyby wiedzieli, że Sławomir Neumann, w jakimś peowskim gabinecie w Tczewie wypowiada słowa, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się liczyło w tej grze", to nie przyszłoby im do głowy, że będą one miały sprawcze znaczenie.

alt


Tymczasem lider Platformy stwierdził: "Będziemy mówić wszystkim: nie głosujcie na jakieś małe g*wna" i o dziwo, ludzie posłusznie nie zagłosowali. Czy ktoś by uwierzył, że Neumann steruje masami mieszkańców polskich gmin, którzy zdecydują się wbrew własnym interesom poprzeć w wyborach każdego, byle nie pochodził z lokalnej organizacji? Dlaczego mieliby zachować się tak nieracjonalnie? Bo tak kazał jakiś partyjny strateg z Platformy Obywatelskiej? Okazało się, że tak.


Okazało się, że ludzie bezkrytycznie podporządkowali się politycznemu geniuszowi posła z Tczewa. Osobie na której ciążą prokuratorskie zarzuty oraz istnieją wątpliwości co do prawidłowego wydawania pieniędzy na poselskie biuro. W konsekwencji, na skutek jego strategii w wyborach samorządowych 2018 liczyły się głównie partie, a lokalni działacze razem ze swoimi mrzonkami o partycypacyjnej demokracji zostali przeznaczeni do odstrzału.


Tak więc na marne poszły wszystkie postulaty na temat gminnych budżetów, informacje o braku gospodarności lokalnych kacyków czy wycince drzew i truciu rzek. Transparentność samorządów, wieloletnie szkodliwe układy w gminach przestały zaprzątać mieszkańców bo wielki guru Platformy, w Tczewie, razem z partyjnymi kolegami wyznaczył nowy trend. Na "małe gó*wna mieszkańcy nie mieli głosować w wyborach 2018 roku bo to było nie w smak Neumannowi i partii. I nie zagłosowali. "Bronili Polski przed PiSem" bo wybory samorządowe miały być pokazem siły PO. Jak to się odbiło na polskiej samorządności nikogo nie obeszło.

alt


Właściwie w całej Polsce "małe gó*wna" zrzeszone w Kongresie Ruchów Miejskich czy też działające indywidualnie przegrały z kretesem. Aż się same zdziwiły, że postulaty które przez ostatnie lata mieszkańcom się podobały i wydawały się ważne nagle poszły w odstawkę. Bo działacze nie wiedzieli, że klamka zapadła już wcześniej. W Tczewie. Tam Neumann zadecydował jak mają ludzie głosować, a przyzwyczajony do karności lud peowski się podporządkował, przywoływany do porządku przez edukatorów z KODu.


Przed wyborami nie pytano już kandydatów do rad miasta o pomysły na lokalne inwestycje, o ekologię czy budżet obywatelski. Było jedno pytanie: Pan/Pani za PO czy za PiS?


W ten sposób został zmarnowany ciężko wypracowany dorobek organizacji obywatelskich. W ten sposób cofnięto w rozwoju kiełkującą oddolną demokracji jednocześnie pokazując jaka jest ona słaba i jak bezsilni są mieszkańcy wobec partyjnej machiny. I jak niska jest kultura polityczna skoro tak wiele osób uległo prostackiej manipulacji Neumanna.


Jako przedstawicielka małej organizacji pozarządowej, którą szef klubu parlamentarnego PO Neumann nazwał "małym gównem" stwierdzając, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się ku*wa liczyło w tej grze" myślę, że koniecznie musimy 13 października iść na wybory żeby nie wybrano tych, którzy traktują ludzi z taką pogardą z jaką my zostaliśmy potraktowani.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież