Karol Nawrocki odpowiada na zarzuty sformułowane przez radnych klubu "... » Karol Nawrocki, Dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, wydał oświadczenie odnosząc się do za... Zmarł Olgierd Pawłowski » W wieku 95 lat odszedł Olgierd Pawłowski. Legenda radiowego dziennikarstwa na Wybrzeżu.Spiker, lekto... „Środa z profilaktyką” - dyżur diabetyków » W środę 13 listopada, w kolejnej odsłonie akcji „Środa z profilaktyką”, w siedzibie Pomorskiego Oddz... Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska » Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdania zarządu spółki Gdańskie Centr... 17. Gdańska Parada Niepodległości » Tysiące gdańszczan, jako uczestnicy lub widzowie, wzięło udział w 17. Gdańskiej Paradzie Niepodległo... Moda kontra rak » Mali pacjenci Oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w sobot... „Solidarność” i biskupi. Konferencja w Sali BHP „Od godności człowieka... » Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” i Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, czyli ... Poseł Płażyński w sprawie redaktora Naskręta pisze do Prokuratora Kraj... » W związku z wezwaniem na policję dziennikarza Macieja Naskręta za upublicznienie nagrania z prezyden... Talenty Pokoleń 2019 » W ramach Gdańskich Dni Seniora 2019 w Centrum Rozwoju Talentów Gdańskiego Urzędu Pracy miała miejsce... Red. Naskręt podejrzany - cena wódki czy demokracji? » Maciej Naskręt, obecnie dziennikarz Radia Gdańsk, który pracując jeszcze w redakcji portalu Trójmias...
Reklama
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
wtorek, 12 listopada 2019 15:22
Portal strefy władzy - za miliony z kasy Gdańska
Dziennikarze "Gazety Gdańskiej" i Radia Gdańsk dotarli do sprawozdan ...
Trefl rozbił Asseco Resovię
środa, 13 listopada 2019 23:00
Trefl rozbił Asseco Resovię
Po bardzo dobrej grze siatkarze Trefla rozbili w ERGO Arena Asseco Res ...
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
niedziela, 10 listopada 2019 19:06
Pogoń ukarała nieskuteczną Lechię
W piątym spotkaniu z rzędu Lechia nie odniosła zwycięstwa. Biało- ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Moje góry
niedziela, 03 listopada 2019 16:08
Ryszard Kowalewski – Moje góry
„Góry sobie poradzą beze mnie, ja bez gór nie bardzo. Od lat kied ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Klątwa Neumanna

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
piątek, 11 października 2019 12:10

altOddolne organizacje lokalne przygotowując się do wyborów samorządowych w 2018 roku nie wiedziały, że ich los był już przesądzony. Miały przegrać z kretesem starcie ze starymi wyjadaczami partyjnymi i partyjnym betonem. A wszystko dlatego, że Przewodniczący sejmowego Klubu Platformy Obywatelskiej, poseł Sławomir Neumann zdecydował, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się ku*wa liczyło w tej grze".


"Król wielki, samowładnik świata połowicy. Zmarszczył brwi, - i tysiące kibitek wnet leci; Podpisał, - tysiąc matek opłakuje dzieci; Skinął, - padają knuty od Niemna do Chiwy. Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy!" mogliby krzyknąć społecznicy, działacze i aktywiści i poddać się zawczasu gdyby wiedzieli co się szykuje. Jednak dowiedzieli się poniewczasie.


Zresztą nawet gdyby wiedzieli, że Sławomir Neumann, w jakimś peowskim gabinecie w Tczewie wypowiada słowa, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się liczyło w tej grze", to nie przyszłoby im do głowy, że będą one miały sprawcze znaczenie.

alt


Tymczasem lider Platformy stwierdził: "Będziemy mówić wszystkim: nie głosujcie na jakieś małe g*wna" i o dziwo, ludzie posłusznie nie zagłosowali. Czy ktoś by uwierzył, że Neumann steruje masami mieszkańców polskich gmin, którzy zdecydują się wbrew własnym interesom poprzeć w wyborach każdego, byle nie pochodził z lokalnej organizacji? Dlaczego mieliby zachować się tak nieracjonalnie? Bo tak kazał jakiś partyjny strateg z Platformy Obywatelskiej? Okazało się, że tak.


Okazało się, że ludzie bezkrytycznie podporządkowali się politycznemu geniuszowi posła z Tczewa. Osobie na której ciążą prokuratorskie zarzuty oraz istnieją wątpliwości co do prawidłowego wydawania pieniędzy na poselskie biuro. W konsekwencji, na skutek jego strategii w wyborach samorządowych 2018 liczyły się głównie partie, a lokalni działacze razem ze swoimi mrzonkami o partycypacyjnej demokracji zostali przeznaczeni do odstrzału.


Tak więc na marne poszły wszystkie postulaty na temat gminnych budżetów, informacje o braku gospodarności lokalnych kacyków czy wycince drzew i truciu rzek. Transparentność samorządów, wieloletnie szkodliwe układy w gminach przestały zaprzątać mieszkańców bo wielki guru Platformy, w Tczewie, razem z partyjnymi kolegami wyznaczył nowy trend. Na "małe gó*wna mieszkańcy nie mieli głosować w wyborach 2018 roku bo to było nie w smak Neumannowi i partii. I nie zagłosowali. "Bronili Polski przed PiSem" bo wybory samorządowe miały być pokazem siły PO. Jak to się odbiło na polskiej samorządności nikogo nie obeszło.

alt


Właściwie w całej Polsce "małe gó*wna" zrzeszone w Kongresie Ruchów Miejskich czy też działające indywidualnie przegrały z kretesem. Aż się same zdziwiły, że postulaty które przez ostatnie lata mieszkańcom się podobały i wydawały się ważne nagle poszły w odstawkę. Bo działacze nie wiedzieli, że klamka zapadła już wcześniej. W Tczewie. Tam Neumann zadecydował jak mają ludzie głosować, a przyzwyczajony do karności lud peowski się podporządkował, przywoływany do porządku przez edukatorów z KODu.


Przed wyborami nie pytano już kandydatów do rad miasta o pomysły na lokalne inwestycje, o ekologię czy budżet obywatelski. Było jedno pytanie: Pan/Pani za PO czy za PiS?


W ten sposób został zmarnowany ciężko wypracowany dorobek organizacji obywatelskich. W ten sposób cofnięto w rozwoju kiełkującą oddolną demokracji jednocześnie pokazując jaka jest ona słaba i jak bezsilni są mieszkańcy wobec partyjnej machiny. I jak niska jest kultura polityczna skoro tak wiele osób uległo prostackiej manipulacji Neumanna.


Jako przedstawicielka małej organizacji pozarządowej, którą szef klubu parlamentarnego PO Neumann nazwał "małym gównem" stwierdzając, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się ku*wa liczyło w tej grze" myślę, że koniecznie musimy 13 października iść na wybory żeby nie wybrano tych, którzy traktują ludzi z taką pogardą z jaką my zostaliśmy potraktowani.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież