Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n... Taneczne „Pompowanie Radości" » W ramach akcji studentów UG „Pompujemy Radość" w piątek, 22 maja, dla małych podopiecznych Kliniki P... Tomasz Posadzki: Gdańsk usług wspólnych - prestiż i bezład » Z mec. Tomaszem Posadzkim, w latach 1994–2002 radnym miasta Gdańska, od 1994 do 1998 prezydentem Gda... 75 lat "Dziennika Bałtyckiego" - "co do napisania?" » "Dziennik Bałtycki" świętował 75 urodziny. Po raz pierwszy ukazał się PT Czytelnikom - 4 strony, 3 t... Płażynski pisze do prezesa Goldmana Sachsa - sprawa Gedanii to... » Poseł na Sejm RP Kacper Płażyński podejmuje dalsze działania na rzecz ratowania zabytkowego terenu K...
Reklama
Tarcza na Pomorzu -
czwartek, 14 maja 2020 07:20
Tarcza na Pomorzu -
Gdański ZUS wypłacił już pomorskim przedsiębiorcom w ramach tarcz ...
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
poniedziałek, 25 maja 2020 17:14
Ruben Schott odchodzi z Trefla Gdańsk
Po dwóch sezonach w Treflu Gdańsk z klubem żegna się przyjmujący ...
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
poniedziałek, 25 maja 2020 19:28
Lechia szykuje się do wznowienia rozgrywek
W najbliższy weekend wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstra ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Klątwa Neumanna

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
piątek, 11 października 2019 12:10

altOddolne organizacje lokalne przygotowując się do wyborów samorządowych w 2018 roku nie wiedziały, że ich los był już przesądzony. Miały przegrać z kretesem starcie ze starymi wyjadaczami partyjnymi i partyjnym betonem. A wszystko dlatego, że Przewodniczący sejmowego Klubu Platformy Obywatelskiej, poseł Sławomir Neumann zdecydował, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się ku*wa liczyło w tej grze".


"Król wielki, samowładnik świata połowicy. Zmarszczył brwi, - i tysiące kibitek wnet leci; Podpisał, - tysiąc matek opłakuje dzieci; Skinął, - padają knuty od Niemna do Chiwy. Mocarzu, jak Bóg silny, jak szatan złośliwy!" mogliby krzyknąć społecznicy, działacze i aktywiści i poddać się zawczasu gdyby wiedzieli co się szykuje. Jednak dowiedzieli się poniewczasie.


Zresztą nawet gdyby wiedzieli, że Sławomir Neumann, w jakimś peowskim gabinecie w Tczewie wypowiada słowa, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się liczyło w tej grze", to nie przyszłoby im do głowy, że będą one miały sprawcze znaczenie.

alt


Tymczasem lider Platformy stwierdził: "Będziemy mówić wszystkim: nie głosujcie na jakieś małe g*wna" i o dziwo, ludzie posłusznie nie zagłosowali. Czy ktoś by uwierzył, że Neumann steruje masami mieszkańców polskich gmin, którzy zdecydują się wbrew własnym interesom poprzeć w wyborach każdego, byle nie pochodził z lokalnej organizacji? Dlaczego mieliby zachować się tak nieracjonalnie? Bo tak kazał jakiś partyjny strateg z Platformy Obywatelskiej? Okazało się, że tak.


Okazało się, że ludzie bezkrytycznie podporządkowali się politycznemu geniuszowi posła z Tczewa. Osobie na której ciążą prokuratorskie zarzuty oraz istnieją wątpliwości co do prawidłowego wydawania pieniędzy na poselskie biuro. W konsekwencji, na skutek jego strategii w wyborach samorządowych 2018 liczyły się głównie partie, a lokalni działacze razem ze swoimi mrzonkami o partycypacyjnej demokracji zostali przeznaczeni do odstrzału.


Tak więc na marne poszły wszystkie postulaty na temat gminnych budżetów, informacje o braku gospodarności lokalnych kacyków czy wycince drzew i truciu rzek. Transparentność samorządów, wieloletnie szkodliwe układy w gminach przestały zaprzątać mieszkańców bo wielki guru Platformy, w Tczewie, razem z partyjnymi kolegami wyznaczył nowy trend. Na "małe gó*wna mieszkańcy nie mieli głosować w wyborach 2018 roku bo to było nie w smak Neumannowi i partii. I nie zagłosowali. "Bronili Polski przed PiSem" bo wybory samorządowe miały być pokazem siły PO. Jak to się odbiło na polskiej samorządności nikogo nie obeszło.

alt


Właściwie w całej Polsce "małe gó*wna" zrzeszone w Kongresie Ruchów Miejskich czy też działające indywidualnie przegrały z kretesem. Aż się same zdziwiły, że postulaty które przez ostatnie lata mieszkańcom się podobały i wydawały się ważne nagle poszły w odstawkę. Bo działacze nie wiedzieli, że klamka zapadła już wcześniej. W Tczewie. Tam Neumann zadecydował jak mają ludzie głosować, a przyzwyczajony do karności lud peowski się podporządkował, przywoływany do porządku przez edukatorów z KODu.


Przed wyborami nie pytano już kandydatów do rad miasta o pomysły na lokalne inwestycje, o ekologię czy budżet obywatelski. Było jedno pytanie: Pan/Pani za PO czy za PiS?


W ten sposób został zmarnowany ciężko wypracowany dorobek organizacji obywatelskich. W ten sposób cofnięto w rozwoju kiełkującą oddolną demokracji jednocześnie pokazując jaka jest ona słaba i jak bezsilni są mieszkańcy wobec partyjnej machiny. I jak niska jest kultura polityczna skoro tak wiele osób uległo prostackiej manipulacji Neumanna.


Jako przedstawicielka małej organizacji pozarządowej, którą szef klubu parlamentarnego PO Neumann nazwał "małym gównem" stwierdzając, że "żadne stowarzyszenie lokalne nie będzie się ku*wa liczyło w tej grze" myślę, że koniecznie musimy 13 października iść na wybory żeby nie wybrano tych, którzy traktują ludzi z taką pogardą z jaką my zostaliśmy potraktowani.

Małgorzata Tarasiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież