Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiści... » Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego dnia od południa Główne Miasto zamien... Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku...
Reklama
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
sobota, 19 stycznia 2019 21:32
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego d ...
MH Automatyka rozgromiła Polonię Bytom przy pustych trybunach
piątek, 18 stycznia 2019 21:03
MH Automatyka rozgromiła Polonię Bytom przy pustych trybunach
W rozegranym w hali Olivia bez udziału publiczności i oprawy muzyczn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Czwórka od Mazurka

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 grudnia 2018 20:50

altTrochę bieli, trochę błota; idzie zima, idą święta. Mikołajów i choinek pora. Ale i rozliczeń, oceń, podsumowań czas. Bilanse zysków, bilanse strat. Nie inaczej w sporcie. Czy to był rok nasz? No właśnie, nasz? Bez letnich igrzysk, ale kilka liczących się imprez. Piłka na minusie, „królowa” czy siatkówka na plusie.


Nie „Lewy” więc, ale niezmiennie złota Anita. Oceny wysokie, w plebiscytach wysoko. To też Bartosz. To też i Piotr, gdański Trefl i gdańska plebiscytowa jedynka 2018. No i Kamil, stały niemal zimowy akcent w ostatnich latach, od pożegnania z Małyszem w zasadzie. Anita Włodarczyk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Kamil Stoch. Moja czwórka, czwórka od Mazurka mijającego roku. Najlepsi w Polsce, najlepszy w Gdańsku.


Emocje i radość, flaga i tenże Mazurek. Na zawołanie prawie! Inaczej z kopaną. Wykopani z mundialu, wykopani z Ligi Narodów, wykopani gdzie się dało. Na aucie! Piłka nasza to dziś kilka nazwisk zaledwie w znanych firmach pogrywających. A nasza liga? No, ekstraklasa dzisiaj. Też niewiele znaczy. Trudno do tej sprzed lat, do tej sprzed pół wieku ją porównywać. Kiedy to Lubański czy Deyna, kiedy to Szarmach czy Lato, kiedy Smolarek-senior jeszcze. Było, oj było.


A jeśli o kopanej, to i lider z Gdańska, tak nas tu cieszący. Pozycja raduje, gra nie zawsze. Więcej lub mniej w niej brakuje. Uwidocznił to ostatni wyjazd, do Legnicy. Czekała na zdobycie, skończyło się na stracie. Więc było już pięć punktów nad Legią, są trzy. I oby w tym pożegnaniu jesienno-zimowej „wiosny” (22 grudnia), na naszym „Bursztyniaku”, Górnikowi nic nie oddać. Bo może wtedy stare powiedziadło znów zafunkcjonuje. Że niby wszyscy kopią, a mistrzem tylko Legia zazwyczaj bywa. Więc Mikołaja może poprośmy, żeby wcześniej z workiem goli u nas zawitał. Konieczne!


Emocje, radość, czasami wpadka. Sportu blaski, sportu cienie. No i oni, moi idole 2018. najlepsi, najpopularniejsi. Czwórka od Mazurka.

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież