Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska... Zahistoriowani » Grupą uczniów II Liceum Ogólnokształcących uwielbiających historię licealistów pragnie przez projekt... Czy koalicja roztopi lewicę? » Z prof. Longinem Pastusiakiem, liderem pomorskich list SLD-UP do Europarlamentu w 2009 i 2014 roku, ... Rajmund Rybiński: Gospodarka III RP czyli restauracja kapitalizmu na m... » W niniejszym wykładzie chciałbym pokazać choćby cząstkę tego, co prawicowa polityka historyczna wypa... Red. Żebrowski rzecznikiem prezydent? » Według nieoficjalnych informacji "GG", głównym kandydatem do objęcia funkcji spikera prezydent Gdańs... Ostatnie pożegnanie Floriana Staniewskiego » W środę na cmentarzu łostowickim pożegnano Floriana Staniewskiego (73. l), zmarłego kilka dni temu p... Bistro Gdańsk » Ponad 900 tys. złotych przeznaczył w ciągu ostatnich trzech miesięcy gdański urząd miasta na "zakup ...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl pokazał lwie serce, ale w Final Four zagra Zenit
wtorek, 19 marca 2019 19:42
Trefl pokazał lwie serce, ale w Final Four zagra Zenit
Siatkarze Trefl mieli cztery meczbole i piłkę w górze aby wygrać w ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Czwórka od Mazurka

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 grudnia 2018 20:50

altTrochę bieli, trochę błota; idzie zima, idą święta. Mikołajów i choinek pora. Ale i rozliczeń, oceń, podsumowań czas. Bilanse zysków, bilanse strat. Nie inaczej w sporcie. Czy to był rok nasz? No właśnie, nasz? Bez letnich igrzysk, ale kilka liczących się imprez. Piłka na minusie, „królowa” czy siatkówka na plusie.


Nie „Lewy” więc, ale niezmiennie złota Anita. Oceny wysokie, w plebiscytach wysoko. To też Bartosz. To też i Piotr, gdański Trefl i gdańska plebiscytowa jedynka 2018. No i Kamil, stały niemal zimowy akcent w ostatnich latach, od pożegnania z Małyszem w zasadzie. Anita Włodarczyk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Kamil Stoch. Moja czwórka, czwórka od Mazurka mijającego roku. Najlepsi w Polsce, najlepszy w Gdańsku.


Emocje i radość, flaga i tenże Mazurek. Na zawołanie prawie! Inaczej z kopaną. Wykopani z mundialu, wykopani z Ligi Narodów, wykopani gdzie się dało. Na aucie! Piłka nasza to dziś kilka nazwisk zaledwie w znanych firmach pogrywających. A nasza liga? No, ekstraklasa dzisiaj. Też niewiele znaczy. Trudno do tej sprzed lat, do tej sprzed pół wieku ją porównywać. Kiedy to Lubański czy Deyna, kiedy to Szarmach czy Lato, kiedy Smolarek-senior jeszcze. Było, oj było.


A jeśli o kopanej, to i lider z Gdańska, tak nas tu cieszący. Pozycja raduje, gra nie zawsze. Więcej lub mniej w niej brakuje. Uwidocznił to ostatni wyjazd, do Legnicy. Czekała na zdobycie, skończyło się na stracie. Więc było już pięć punktów nad Legią, są trzy. I oby w tym pożegnaniu jesienno-zimowej „wiosny” (22 grudnia), na naszym „Bursztyniaku”, Górnikowi nic nie oddać. Bo może wtedy stare powiedziadło znów zafunkcjonuje. Że niby wszyscy kopią, a mistrzem tylko Legia zazwyczaj bywa. Więc Mikołaja może poprośmy, żeby wcześniej z workiem goli u nas zawitał. Konieczne!


Emocje, radość, czasami wpadka. Sportu blaski, sportu cienie. No i oni, moi idole 2018. najlepsi, najpopularniejsi. Czwórka od Mazurka.

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież