Andrzej Kobylarz: Na własny akwen nie wypływamy bez zgody Rosjan » Z Andrzejem Kobylarzem, posłem ruchu Kukiz’15, prezesem remontowej stoczni rzecznej, rozmawia Artur ... Kolejny bój o Westerplatte: Specustawa dla muzeum » Sejmowa Komisja Infrastruktury we wtorek 18 czerwca br. przyjęła projekt specustawy o Westerplatte, ... Westerplatte to nie jest własność tylko Gdańska » Stowarzyszenie Idee Solidarności wystosowało list otwarty do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz... Przy Wita Stwosza ma powstać Centrum Sportowe UG » Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza prowadzone są prace rozbiórkowe elementów d... Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Skandynawscy rywale Lechii w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy
środa, 19 czerwca 2019 16:30
Skandynawscy rywale Lechii w II rundzie eliminacyjnej Ligi Europy
Lechia poznała potencjalnych rywali w II rundzie eliminacyjnej Ligi E ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Leonardo - Opera Omnia i K-Dron
wtorek, 11 czerwca 2019 20:10
Leonardo - Opera Omnia i K-Dron
Muzeum Narodowe w Warszawie wystawą wszystkich dzieł geniusza włosk ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Czwórka od Mazurka

Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 grudnia 2018 20:50

altTrochę bieli, trochę błota; idzie zima, idą święta. Mikołajów i choinek pora. Ale i rozliczeń, oceń, podsumowań czas. Bilanse zysków, bilanse strat. Nie inaczej w sporcie. Czy to był rok nasz? No właśnie, nasz? Bez letnich igrzysk, ale kilka liczących się imprez. Piłka na minusie, „królowa” czy siatkówka na plusie.


Nie „Lewy” więc, ale niezmiennie złota Anita. Oceny wysokie, w plebiscytach wysoko. To też Bartosz. To też i Piotr, gdański Trefl i gdańska plebiscytowa jedynka 2018. No i Kamil, stały niemal zimowy akcent w ostatnich latach, od pożegnania z Małyszem w zasadzie. Anita Włodarczyk, Bartosz Kurek, Piotr Nowakowski, Kamil Stoch. Moja czwórka, czwórka od Mazurka mijającego roku. Najlepsi w Polsce, najlepszy w Gdańsku.


Emocje i radość, flaga i tenże Mazurek. Na zawołanie prawie! Inaczej z kopaną. Wykopani z mundialu, wykopani z Ligi Narodów, wykopani gdzie się dało. Na aucie! Piłka nasza to dziś kilka nazwisk zaledwie w znanych firmach pogrywających. A nasza liga? No, ekstraklasa dzisiaj. Też niewiele znaczy. Trudno do tej sprzed lat, do tej sprzed pół wieku ją porównywać. Kiedy to Lubański czy Deyna, kiedy to Szarmach czy Lato, kiedy Smolarek-senior jeszcze. Było, oj było.


A jeśli o kopanej, to i lider z Gdańska, tak nas tu cieszący. Pozycja raduje, gra nie zawsze. Więcej lub mniej w niej brakuje. Uwidocznił to ostatni wyjazd, do Legnicy. Czekała na zdobycie, skończyło się na stracie. Więc było już pięć punktów nad Legią, są trzy. I oby w tym pożegnaniu jesienno-zimowej „wiosny” (22 grudnia), na naszym „Bursztyniaku”, Górnikowi nic nie oddać. Bo może wtedy stare powiedziadło znów zafunkcjonuje. Że niby wszyscy kopią, a mistrzem tylko Legia zazwyczaj bywa. Więc Mikołaja może poprośmy, żeby wcześniej z workiem goli u nas zawitał. Konieczne!


Emocje, radość, czasami wpadka. Sportu blaski, sportu cienie. No i oni, moi idole 2018. najlepsi, najpopularniejsi. Czwórka od Mazurka.

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież