Projekt uchwały radnych PiS w sprawie 80. rocznicy wybuchu II Światowe... » W czwartek radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do Biura Rady Miasta Gdańska projekt uchwały w spra... O złowrogim pakcie Ribbentrop – Mołotow w Muzeum II Wojny Światowej » 23 i 24 sierpnia 2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa przy... Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Wiosna,wiosna, ach to ty?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 stycznia 2019 16:37

altGłośniej i coraz więcej. Z dnia na dzień piłka znów lideruje w mediach. Coraz bardziej zastępuje zimę wiosną. Transferowe „dokładki”, uzupełnienia w składach, no i... do roboty. Ferie wyjątkowo krótkie, wypoczynku jak na lekarstwo. Dwa, trzy tygodnie. Nawet prezes Boniek – a kto jak to, ale „Zibi” futbol trochę przecież zna i czuje – wyraża wątpliwości. Czy nie przesada?

No właśnie. Czy nie przesada z tym terminarzem? Wiosna w połowie zimy? Niesamowite. Murawy można podgrzać, ale kto podgrzeje kibiców? Co, mecze bez szumu, bez oklasków, bez życia trybun? Dobrze, że ta zima taka nieco w kratkę; nie wszędzie zimowa. Ale ta próba sił wiosny z zimą może być dla piłkarzy dokuczliwa. Może także i piłce na zdrowie nie wyjść. Poczekajmy, zobaczymy.

Transfery, treningi, wyjazdy na zgrupowania. Ba, jak gdzieś słyszałem, arkowcy i lechiści jednym samolotem polecą do Turcji. Ruch, ruchu coraz więcej. Ale są i kłopoty, te w Krakowie choćby. Od dłuższego czasu pytajnik goni tam pytajnik i wciąż do końca nie wiadomo czy jedna z legend polskiej piłki w tej piłce o wiele szczebli niżej nie wypadnie. No i oby ta lawina gdzieś jeszcze w Polskę nie ruszyła, żeby trzęsawiska... Stop! Nie zapeszajmy.

Z naszymi lepiej. Alarmów nie słychać. Raczej mówi się o pracy, o budowaniu formy i o... nadziejach. Lechia ma swoje plany, swoje przymiarki; Arka swoje. I tak trzymać! Na łamach jeszcze „dogrywki” przeróżnych plebiscytów 2018, ale i o „wiośnie” zimą – jako się rzekło – coraz więcej. Nadzieje podsyca ta tabela... Dawno takiej nie było! I już nic więcej o tym. Przypomnijmy tylko, że to rok trochę w historię wpisany. No może nie trochę nawet. Siedemdziesiąt lat temu po raz pierwszy ekstraklasa na nasz grunt trafiła. Radość była kilka miesięcy wcześniej, a teraz już przyszło w niej grywać.

Bywało różnie. Raz wyżej, raz niżej. Teraz, co przypominamy, 27. sezon biało-zielonych w ekstraklasie. A gdyby tak jeszcze... No nie, znów ten stop potrzebny. Wystarczy jak kciuki ściskać będziemy. No i najpierw czekać do 21 marca. To też 70. rocznica. 21 marca 1949 i Traugutta 29. Wiadomo, gdański adres, stadion z Lechią przez lata. I tu właśnie odbył się wtedy pierwszy mecz ekstraklasy w Gdańsku, pierwszy w regionie. Sensacyjny wynik. Lechia wygrywa z chorzowskim Ruchem 5:3, a to przecież wielokrotny już przedtem mistrz Polski. Wrócimy do tego o czasie. Na razie wiosna w środku zimy. Więc może coś od Grechuty: wiosna, wiosna, ach to ty?

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież