Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ... Krzysztof Gawkowski: Wiosna liberalnego socjalizmu » Z Krzysztofem Gawkowskim, sekretarzem zarządu partii Wiosna, w latach 2012-2018 Sekretarzem Generaln...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
sobota, 16 lutego 2019 22:22
Lechia może czuć niedosyt po remisie w Kielcach
Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Lechii z Koroną w Kielcach ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Wiosna,wiosna, ach to ty?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 stycznia 2019 16:37

altGłośniej i coraz więcej. Z dnia na dzień piłka znów lideruje w mediach. Coraz bardziej zastępuje zimę wiosną. Transferowe „dokładki”, uzupełnienia w składach, no i... do roboty. Ferie wyjątkowo krótkie, wypoczynku jak na lekarstwo. Dwa, trzy tygodnie. Nawet prezes Boniek – a kto jak to, ale „Zibi” futbol trochę przecież zna i czuje – wyraża wątpliwości. Czy nie przesada?

No właśnie. Czy nie przesada z tym terminarzem? Wiosna w połowie zimy? Niesamowite. Murawy można podgrzać, ale kto podgrzeje kibiców? Co, mecze bez szumu, bez oklasków, bez życia trybun? Dobrze, że ta zima taka nieco w kratkę; nie wszędzie zimowa. Ale ta próba sił wiosny z zimą może być dla piłkarzy dokuczliwa. Może także i piłce na zdrowie nie wyjść. Poczekajmy, zobaczymy.

Transfery, treningi, wyjazdy na zgrupowania. Ba, jak gdzieś słyszałem, arkowcy i lechiści jednym samolotem polecą do Turcji. Ruch, ruchu coraz więcej. Ale są i kłopoty, te w Krakowie choćby. Od dłuższego czasu pytajnik goni tam pytajnik i wciąż do końca nie wiadomo czy jedna z legend polskiej piłki w tej piłce o wiele szczebli niżej nie wypadnie. No i oby ta lawina gdzieś jeszcze w Polskę nie ruszyła, żeby trzęsawiska... Stop! Nie zapeszajmy.

Z naszymi lepiej. Alarmów nie słychać. Raczej mówi się o pracy, o budowaniu formy i o... nadziejach. Lechia ma swoje plany, swoje przymiarki; Arka swoje. I tak trzymać! Na łamach jeszcze „dogrywki” przeróżnych plebiscytów 2018, ale i o „wiośnie” zimą – jako się rzekło – coraz więcej. Nadzieje podsyca ta tabela... Dawno takiej nie było! I już nic więcej o tym. Przypomnijmy tylko, że to rok trochę w historię wpisany. No może nie trochę nawet. Siedemdziesiąt lat temu po raz pierwszy ekstraklasa na nasz grunt trafiła. Radość była kilka miesięcy wcześniej, a teraz już przyszło w niej grywać.

Bywało różnie. Raz wyżej, raz niżej. Teraz, co przypominamy, 27. sezon biało-zielonych w ekstraklasie. A gdyby tak jeszcze... No nie, znów ten stop potrzebny. Wystarczy jak kciuki ściskać będziemy. No i najpierw czekać do 21 marca. To też 70. rocznica. 21 marca 1949 i Traugutta 29. Wiadomo, gdański adres, stadion z Lechią przez lata. I tu właśnie odbył się wtedy pierwszy mecz ekstraklasy w Gdańsku, pierwszy w regionie. Sensacyjny wynik. Lechia wygrywa z chorzowskim Ruchem 5:3, a to przecież wielokrotny już przedtem mistrz Polski. Wrócimy do tego o czasie. Na razie wiosna w środku zimy. Więc może coś od Grechuty: wiosna, wiosna, ach to ty?

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież