Radni PiS złożyli chcą bezpłatnej komunikacji dla niepełnosprawnych i ... » Gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały o bezpłatnej komunikacji miejskiej dla... Zgromadził majątek w Brukseli, skąpi na pensje rodaków » 1286 złotych to nie jest niska płaca minimalna, obwieścił w maju 2015 roku Janusz Lewandowski, polit... Wielka Zbiórka Książek 2019 dla ZACZYTANYCH BIBLIOTEK » Po raz V Fundacja Zaczytani jest organizatorem Wielkiej Zbiórki Książek dla Dużych i Małych pacjentó... Apel radnych PiS w sprawie klasyfikacji maturzystów » We wtorek, 23 kwietnia, Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska wystosował do ... Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ...
Reklama
Zgromadził majątek w Brukseli, skąpi na pensje rodaków
środa, 24 kwietnia 2019 19:32
Zgromadził majątek w Brukseli, skąpi na pensje rodaków
1286 złotych to nie jest niska płaca minimalna, obwieścił w maju 2 ...
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
środa, 24 kwietnia 2019 17:39
Z Miedzią o być albo nie być w ekstraklasie
Zaledwie cztery punkty tej wiosny w rozgrywkach Ekstraklasy zdobyli pi ...
Lechia wygrywa szalony mecz w Szczecinie i jest w grze o tytuł
środa, 24 kwietnia 2019 18:33
Lechia wygrywa szalony mecz w Szczecinie i jest w grze o tytuł
Tak szalonego meczu, a konkretnie ostatnich 20 minut, już dawno w pol ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
poniedziałek, 15 kwietnia 2019 11:03
Kolekcjonerska pasja i wystawa malarstwa Hildebrandta
Wernisaż malarstwa Eduarda Hildebrandta w Nadbałtyckim Centrum Kultu ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Oblicza sportu: Wiosna,wiosna, ach to ty?

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
wtorek, 15 stycznia 2019 16:37

altGłośniej i coraz więcej. Z dnia na dzień piłka znów lideruje w mediach. Coraz bardziej zastępuje zimę wiosną. Transferowe „dokładki”, uzupełnienia w składach, no i... do roboty. Ferie wyjątkowo krótkie, wypoczynku jak na lekarstwo. Dwa, trzy tygodnie. Nawet prezes Boniek – a kto jak to, ale „Zibi” futbol trochę przecież zna i czuje – wyraża wątpliwości. Czy nie przesada?

No właśnie. Czy nie przesada z tym terminarzem? Wiosna w połowie zimy? Niesamowite. Murawy można podgrzać, ale kto podgrzeje kibiców? Co, mecze bez szumu, bez oklasków, bez życia trybun? Dobrze, że ta zima taka nieco w kratkę; nie wszędzie zimowa. Ale ta próba sił wiosny z zimą może być dla piłkarzy dokuczliwa. Może także i piłce na zdrowie nie wyjść. Poczekajmy, zobaczymy.

Transfery, treningi, wyjazdy na zgrupowania. Ba, jak gdzieś słyszałem, arkowcy i lechiści jednym samolotem polecą do Turcji. Ruch, ruchu coraz więcej. Ale są i kłopoty, te w Krakowie choćby. Od dłuższego czasu pytajnik goni tam pytajnik i wciąż do końca nie wiadomo czy jedna z legend polskiej piłki w tej piłce o wiele szczebli niżej nie wypadnie. No i oby ta lawina gdzieś jeszcze w Polskę nie ruszyła, żeby trzęsawiska... Stop! Nie zapeszajmy.

Z naszymi lepiej. Alarmów nie słychać. Raczej mówi się o pracy, o budowaniu formy i o... nadziejach. Lechia ma swoje plany, swoje przymiarki; Arka swoje. I tak trzymać! Na łamach jeszcze „dogrywki” przeróżnych plebiscytów 2018, ale i o „wiośnie” zimą – jako się rzekło – coraz więcej. Nadzieje podsyca ta tabela... Dawno takiej nie było! I już nic więcej o tym. Przypomnijmy tylko, że to rok trochę w historię wpisany. No może nie trochę nawet. Siedemdziesiąt lat temu po raz pierwszy ekstraklasa na nasz grunt trafiła. Radość była kilka miesięcy wcześniej, a teraz już przyszło w niej grywać.

Bywało różnie. Raz wyżej, raz niżej. Teraz, co przypominamy, 27. sezon biało-zielonych w ekstraklasie. A gdyby tak jeszcze... No nie, znów ten stop potrzebny. Wystarczy jak kciuki ściskać będziemy. No i najpierw czekać do 21 marca. To też 70. rocznica. 21 marca 1949 i Traugutta 29. Wiadomo, gdański adres, stadion z Lechią przez lata. I tu właśnie odbył się wtedy pierwszy mecz ekstraklasy w Gdańsku, pierwszy w regionie. Sensacyjny wynik. Lechia wygrywa z chorzowskim Ruchem 5:3, a to przecież wielokrotny już przedtem mistrz Polski. Wrócimy do tego o czasie. Na razie wiosna w środku zimy. Więc może coś od Grechuty: wiosna, wiosna, ach to ty?

Albert Gochniewski


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież