W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Akapit wydawcy: Smak sopockiej staranności

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 czerwca 2016 08:48

altTylko spekulacja.


Co powinien dziennikarz, żeby "należyta staranność" była należyta?


Sędzia Urszula Malak, z powiatowego sądu w Sopocie, wytknęła Pawłowi Lisickiemu i Piotrowi Kubiakowi, że ich tekst o prezydencie Sopotu na łamach "Rzeczpospolitej" nie był "należycie staranny".


Czy to jednak oznacza, że był niestaranny? Co to ma właściwie w tym przypadku oznaczać? Że prezydent gaworząc był staranny, a żurnaliści przeciwnie?


Że mając nagranie rozmowy Sławomira Julke z prezydentem Jackiem Karnowskim  zlecają jego badanie ABW, CBA, policji? I czekają rok albo dwa na ekspertyzy?Czy to jest ideał należytej staranności obmyślany w głowie pani Malak?


Jak obywatel prosty ma zrozumieć, że z tekstu, który, zdaniem sędzi Malak, nie był należycie staranny, inne organy państwa badając działalność Jacka Karnowskiego dopatrzyły się poświadczenia nieprawdy a sąd, bez sędzi Malak, zaordynował prezydentowi, trzeba trafu, też 5 tys. zł ale do wpłaty!!!


Czy przypadkiem dla dobra demokracji, w tym demokracji sopockiej, niestaranność redaktorów Lisickiego i Kubiaka, nie była orzeźwiająca?
I jeszcze: czym jest staranność sędziów, których werdykty uchylają inni sędziowie? Jak rozumieć staranność b. prezesa Sądu Okręgowego, Wojciecha Andruszkiewicza, który władzom UG podpowiadał, że dzieci jego podwładnych mogą lepiej studiować prawo niż inne dzieci, których rodzice nie sądzą tylko na przykład sprzątają - co starannie/niestarannie opisał red. Wójcik.


Na łamach "GG" opisaliśmy też starannie, nie wiem czy należycie, że Jacek Karnowski sam się wydelegował do rady nadzorczej spółki Atom Trefl, której gmina przekazała 350 tys. zł, a prezydent dostał godziwe za nadzór wynagrodzenie, w sumie 12 proc. tej kwoty.


Na koniec: orzecznictwo europejskie w sprawie wrażliwości osobistej polityków staje po stronie dóbr demokratycznych czyli po stronie red. Lisickiego i Kubiaka.


Normy staranności stanowione w Sopocie mają smak lokalny.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież