W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
sobota, 17 kwietnia 2021 16:23
Lechia i Piast rozdawały prezenty i podzieliły się punktami
Błędy obu drużyn spowodowały, że Lechia i Piast Gliwice w meczu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Latarką w półmrok: Adamowicz chroni Adamowicza

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 lipca 2016 18:05

altPod rozwagę lokalnym zwolennikom obrony demokracji.


Organ podatkowy, Paweł Adamowicz, po rozpatrzeniu wniosku dziennikarza "Gazety Gdańskiej", odmówił udostępnienia informacji publicznej w sprawie podatku od nieruchomości obywatela... Pawła Adamowicza.


Tym razem prezydentowi nie pomieszała się gotówka na 36 kontach, na jasność jego umysłu nie wpłynęła też trauma smoleńska, nie wystąpiło też zatarcie pamięci wynikające z ciąży żony. Tym razem prezydent przytacza przepis, że indywidualne dane zawarte w deklaracji oraz innych dokumentach składanych przez podatników - zatem przez Adamowicza do Adamowicza - objęte są tajemnicą skarbową. Jawność dokumentów składanych przez podatnika Pawła Adamowicza organowi podatkowemu Pawłowi Adamowiczowi jest prawnie niejawna, wyjaśniono.


Ale...


Dyr. Jolanta Ostaszewska z wydziału budżetu i podatków oświeca publiczność gdańską uwagą, że "skoro przedmiotem żądania udostępnienia były indywidualne dane dotyczące liczby metrów kwadratowych mieszkań, działek gruntu oraz dopłacenie należności, to korzystają one z wyłączenia jawności".


Przesłanki pytania wynikały z potrzeby miłosierdzia. Myląc się licznie w sprawach majątkowych, w tym "wSieci" własnych mieszkań, pozostawał Paweł Adamowicz w relacjach podatkowych z zarządzaną gminą, swoim pracodawcą. Ustalenie, jaki płacił podatek od nieruchomości - wedle błędnych oświadczeń majątkowych, czy  według informacji w sprawie posiadanych metrów kwadratowych, czy oba te dokumenty były identyczne, czy różne, czy błąd tkwił tylko w pierwszych, czy w obu- oświetli prawdomówność prezydenta.


Skrywając tę prawdę podpisem dyr. Ostaszewskiej, Paweł Adamowicz ukrywa już niewiele. Z jawnych oświadczeń i wydobytych z akt sprawy przez dziennikarzy "wSieci" detali dochodzenia oraz z uchwał rady miasta w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości wynika, że stawką może być kilkadziesiąt złotych podatku rocznie.


Tyle kosztuje ochrona przed prokuratorem oficjalnego roztrzepania prezydenta, które było sensem jego linii obrony. Płacąc podatek rzetelnie nie mógł prezydent rzetelnie zeznawać w sprawie nierzetelnych oświadczeń majątkowych. Mając lepszy węch prokurator Golec może wyczuć łatwiej niż prokurator Feist, czy nie jest to łgarstwo. Co zresztą oskarżonemu, zwłaszcza z "pozytywną prognozą kryminologiczną" prawnie przystoi.


Politykowi już mniej.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież