Program wydarzeń z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych » Patriotyzm, odwaga, niezłomność, tymi cechami odznaczali się żołnierze polskiego powojennego podziem... Robyg triumfuje – Gedania przegrywa » Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prokuratorii Generalnej Skarbu Państw... Radio Gdańsk: 7 osób z zarzutami w sprawie finału WOŚP, podczas któreg... » 7 osób usłyszało zarzuty w związku z nieprawidłowościami podczas organizacji finału Wielkiej Orkiest... Stanowisko Kluby Radnych Prawa i Sprawiedliwości Sejmiku Województwa P... » Stanowisko Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Pomorskim odnośnie wydarzeń podczas 100-nej... Kazimierz Koralewski wspomina Dawida Krupeja: Był nad wiek dojrzały » W piątek nagle zmarł Dawid Krupej, radny Rady Miasta Gdańska, współpracownik ministra Jarosława Sell... „Pracodawcy Przyjaźni Pracownikom” budują nowoczesną polską gospodarkę » Finaliści konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to zakłady, które święcą sukcesy na rynku, są ... Oliwa na podstawie Rainholda Bahla » Z Oliwy nie da się już zrobić nowoczesnej dzielnicy. Jej tożsamość została zapisana już przed wiekam... Zmarł Dawid Krupej, gdański radny, współpracownik ministra Sellina » W piątek zmarł gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. Miał 29 lat. Dawid Krupej był mag... Prokuratura i KWP zabezpieczają dokumenty SM Ujeścisko » Po wtorkowym wejściu komornika w asyście policji, w piątek rano do siedziby Spółdzielni Mieszkaniowe... Prezes Obajtek w "Sieci": Potrzebujemy odwagi, by inwestować w przyszł... » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen SA, o wynikach oraz inwestycjach Polskiego Koncernu Naftowe...
Reklama
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
środa, 26 lutego 2020 12:42
Robyg triumfuje – Gedania przegrywa
Po płomiennym wystąpieniu mecenas Sylwii Hajnrych, pełnomocnik Prok ...
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
wtorek, 25 lutego 2020 22:10
LOTOS PKH wygrał hokejową bitwę i nadal liczy się w walce o półfinał play off
Hokeiści LOTOS-u PKH wykorzystali atut własnego lodu i w trzecim mec ...
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
poniedziałek, 24 lutego 2020 13:34
Lechia potępia zachowanie kibiców w Poznaniu
Lechia Gdańsk wydała komunikat odnośnie wydarzeń, do których dosz ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarstwo z ekfrazą
środa, 19 lutego 2020 19:40
Malarstwo z ekfrazą
Kolejne spotkanie malarstwa z poezją organizowane przy współpracy z ...

Foto "Kwiatki"

Foto
niedziela, 12 stycznia 2020 18:34
Foto
Bursztynowy ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
poniedziałek, 24 lutego 2020 09:27
GAROU już 25 i 27 lutego wystąpi w Polsce! Dzwonnik z Notre Dame zaśpiewa w ERGO Arenie
Garou nie trzeba chyba nikomu przestawiać! Mocny i pełen emocji gło ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Inauguracja kampanii samorządowej PiS

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 15 października 2010 07:10

altW gdańskim Domu Harcerza odbyła się inauguracja kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości. Główną częścią spotkania było oficjalne zaprezentowanie kandydata PiS na Prezydenta Miasta Gdańska - posła Andrzeja Jaworskiego. Przedstawione zostały także główne tezy programowe partii na nadchodzące wybory samorządowe.

PiS przystępuje do kampanii z hasłem „Więcej dla Gdańska”. Program partii opiera się na  naprawie błędnej zdaniem Andrzeja Jaworskiego, polityki ekonomicznej i przestrzennej obecnie urzędujących włodarzy. Działaczom PiS nie podobają się nieprzemyślane, gigantyczne inwestycje miasta budowane bez uprzednich konsultacji z mieszkańcami, takie hala widowiskowa na granicy Gdańska i Sopotu czy generujący olbrzymie koszty stadion piłkarki. Uważają, że aby takie przedsięwzięcia miały sens należy je planować kompleksowo tak, aby zapewnić im ciągłość eksploatacji w najbliższych latach.


alt


alt


Na spotkaniu pojawili się parlamentarzyści Dorota Arciszewska-Mielewczyk i poseł Zbigniew Kozak, a także Kazimierz Koralewski oraz Hanna Foltyn-Kubicka. - Bardzo się cieszę, że mogłem się z państwem spotkać i za to ze tutaj przyszliście. Szczególnie witam stoczniowców ze Stoczni Gdańsk, którzy zrobili mi dzisiaj niespodziankę i także tutaj przyszli – mówił Andrzej Jaworski.


alt


alt


- Ważne jest żeby powiedzieć, że na pewno skończymy z polityką mitomanii obecnego prezydenta. Nie może być tak ,  że ze względu na to że jest Euro 2012 nie patrzy się na nic i buduje się stadion najdrożej jak to jest tylko możliwe, nie patrząc na to co będzie dalej się z tym obiektem działo. Nie może być tak , że miliony złotych pompuje się w Europejskie Centrum Solidarności, w momencie kiedy solidarność tak naprawdę nie ma z tą instytucją nic wspólnego. Musimy z tym skończyć – powiedział kandydat na prezydenta Gdańska.  


alt


alt


Jaworski zapowiadał, że w nadchodzących wyborach idzie po zwycięstwo. - Jeżeli będziemy razem chcieli dokonać zmian, to dokonamy tego co jest niemożliwe. Tak jak kiedyś mówiono, że stoczni nie można uratować, że ona będzie musiała kiedyś upaść, tak dzisiaj gdy ktoś mówi że prezydent Adamowicz po raz kolejny wygra, to ja mówię że to tylko od nas zależy. Razem możemy to zmienić, bo musimy i możemy żyć w mieście zarządzanym po gospodarsku, w mieście zarządzanym nowocześnie i w mieście otwartym na mieszkańców – mówił Andrzej Jaworski nie kryjąc, że obecnie urzędujący włodarz jest jego głównym rywalem w wyścigu prezydenckim. – Myślę, że tym właśnie różnię się od prezydenta Pawła Adamowicza, że ja się z mieszkańcami spotykam, chcę z nimi rozmawiać i chcę znać ich opinię. Obiecuję, że bez względu na wszystko, bez względu na to jaki będzie budżet, jaki stan kasy miejskiej zastaniemy i odkryjemy, to zawsze będę dążył do tego aby konsultacje z mieszkańcami były na każdym etapie każdej inwestycji która ma duże znaczenie dla budżetu – dodał.    


alt


alt


W ramach programu wyborczego partii znajduje się 10 podpunktów pt. „10 razy więcej”, a wśród nich takie postulaty jak ,więcej bezkolizyjnych skrzyżowań komunikacyjnych, więcej przedszkoli, więcej nowoczesnych technologii dla mienia komunalnego, więcej udziału w życiu miasta uczelni technicznych, humanistycznych i ekonomicznych, więcej możliwości kontaktu prezydenta z mieszkańcami, więcej bezpieczeństwa dla mieszkańców miasta, więcej korzyści z uporządkowanych odpadów komunalnych, więcej usprawnień dla ludzi starszych czy więcej atrakcyjnych wydarzeń kultury młodzieżowej. 


alt


alt


- Nie może być tak, że z jednej strony mówi się że nie ma pieniędzy dla najuboższych, że nie ma pieniędzy na poprawę podstawowych elementów naszego funkcjonowania, że trzeba podnosić cenę wody, cenę ogrzewania jednocześnie niebotycznie podnosząc wynagrodzenia dla osób które sprawują różnego rodzaju funkcje z kasy miejskiej. A z drugiej strony wydaje się olbrzymie pieniądze, miliony złotych na inwestycje, które wiemy że są nietrafione takie jak na przykład hala na granicy Gdańska i Sopotu - mówił Jaworski.


alt

   
Pytany przez dziennikarzy TVP Gdańsk Andrzej Jaworski zapewniał, że jeśli zwycięży wybory pierwszą z jego decyzji będzie dokładne sprawdzenie kasy miasta. Drugą natomiast - sprawdzenie słuszności wprowadzenia podwyżek czynszów komunalnych w mieście.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież