Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ... Zaktualizowana informacja o punktach poboru wymazów w województwie pom... » W związku z tym, że sytuacja jest dynamiczna, a liczba zakażeń w kraju i województwie pomorskim ciąg...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
niedziela, 18 października 2020 17:49
Mistrzynie zrewanżowały się hokeistkom Stoczniowca - GALERIA
W drugim spotkaniu Stoczniowca z Polonią mistrzynie Polski
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Inauguracja kampanii samorządowej PiS

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 15 października 2010 07:10

altW gdańskim Domu Harcerza odbyła się inauguracja kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości. Główną częścią spotkania było oficjalne zaprezentowanie kandydata PiS na Prezydenta Miasta Gdańska - posła Andrzeja Jaworskiego. Przedstawione zostały także główne tezy programowe partii na nadchodzące wybory samorządowe.

PiS przystępuje do kampanii z hasłem „Więcej dla Gdańska”. Program partii opiera się na  naprawie błędnej zdaniem Andrzeja Jaworskiego, polityki ekonomicznej i przestrzennej obecnie urzędujących włodarzy. Działaczom PiS nie podobają się nieprzemyślane, gigantyczne inwestycje miasta budowane bez uprzednich konsultacji z mieszkańcami, takie hala widowiskowa na granicy Gdańska i Sopotu czy generujący olbrzymie koszty stadion piłkarki. Uważają, że aby takie przedsięwzięcia miały sens należy je planować kompleksowo tak, aby zapewnić im ciągłość eksploatacji w najbliższych latach.


alt


alt


Na spotkaniu pojawili się parlamentarzyści Dorota Arciszewska-Mielewczyk i poseł Zbigniew Kozak, a także Kazimierz Koralewski oraz Hanna Foltyn-Kubicka. - Bardzo się cieszę, że mogłem się z państwem spotkać i za to ze tutaj przyszliście. Szczególnie witam stoczniowców ze Stoczni Gdańsk, którzy zrobili mi dzisiaj niespodziankę i także tutaj przyszli – mówił Andrzej Jaworski.


alt


alt


- Ważne jest żeby powiedzieć, że na pewno skończymy z polityką mitomanii obecnego prezydenta. Nie może być tak ,  że ze względu na to że jest Euro 2012 nie patrzy się na nic i buduje się stadion najdrożej jak to jest tylko możliwe, nie patrząc na to co będzie dalej się z tym obiektem działo. Nie może być tak , że miliony złotych pompuje się w Europejskie Centrum Solidarności, w momencie kiedy solidarność tak naprawdę nie ma z tą instytucją nic wspólnego. Musimy z tym skończyć – powiedział kandydat na prezydenta Gdańska.  


alt


alt


Jaworski zapowiadał, że w nadchodzących wyborach idzie po zwycięstwo. - Jeżeli będziemy razem chcieli dokonać zmian, to dokonamy tego co jest niemożliwe. Tak jak kiedyś mówiono, że stoczni nie można uratować, że ona będzie musiała kiedyś upaść, tak dzisiaj gdy ktoś mówi że prezydent Adamowicz po raz kolejny wygra, to ja mówię że to tylko od nas zależy. Razem możemy to zmienić, bo musimy i możemy żyć w mieście zarządzanym po gospodarsku, w mieście zarządzanym nowocześnie i w mieście otwartym na mieszkańców – mówił Andrzej Jaworski nie kryjąc, że obecnie urzędujący włodarz jest jego głównym rywalem w wyścigu prezydenckim. – Myślę, że tym właśnie różnię się od prezydenta Pawła Adamowicza, że ja się z mieszkańcami spotykam, chcę z nimi rozmawiać i chcę znać ich opinię. Obiecuję, że bez względu na wszystko, bez względu na to jaki będzie budżet, jaki stan kasy miejskiej zastaniemy i odkryjemy, to zawsze będę dążył do tego aby konsultacje z mieszkańcami były na każdym etapie każdej inwestycji która ma duże znaczenie dla budżetu – dodał.    


alt


alt


W ramach programu wyborczego partii znajduje się 10 podpunktów pt. „10 razy więcej”, a wśród nich takie postulaty jak ,więcej bezkolizyjnych skrzyżowań komunikacyjnych, więcej przedszkoli, więcej nowoczesnych technologii dla mienia komunalnego, więcej udziału w życiu miasta uczelni technicznych, humanistycznych i ekonomicznych, więcej możliwości kontaktu prezydenta z mieszkańcami, więcej bezpieczeństwa dla mieszkańców miasta, więcej korzyści z uporządkowanych odpadów komunalnych, więcej usprawnień dla ludzi starszych czy więcej atrakcyjnych wydarzeń kultury młodzieżowej. 


alt


alt


- Nie może być tak, że z jednej strony mówi się że nie ma pieniędzy dla najuboższych, że nie ma pieniędzy na poprawę podstawowych elementów naszego funkcjonowania, że trzeba podnosić cenę wody, cenę ogrzewania jednocześnie niebotycznie podnosząc wynagrodzenia dla osób które sprawują różnego rodzaju funkcje z kasy miejskiej. A z drugiej strony wydaje się olbrzymie pieniądze, miliony złotych na inwestycje, które wiemy że są nietrafione takie jak na przykład hala na granicy Gdańska i Sopotu - mówił Jaworski.


alt

   
Pytany przez dziennikarzy TVP Gdańsk Andrzej Jaworski zapewniał, że jeśli zwycięży wybory pierwszą z jego decyzji będzie dokładne sprawdzenie kasy miasta. Drugą natomiast - sprawdzenie słuszności wprowadzenia podwyżek czynszów komunalnych w mieście.
Rafał Szultk 

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież