Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Młodzi Twórcy Kultury 2009

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 listopada 2009 17:15


Pianistka Małgorzata Walentynowicz, grafik Maciej Salamon i poeta Grzegorz Kwiatkowski zostali laureatami Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2009. W plebiscycie publiczności zwyciężył muzyk Adam Darski.


Po raz dziesiąty przyznano Nagrody Miasta Gdańska Młodzi Twórcy Kultury. 
Laureatów wybrali członkowie Kapituły spośród 29 twórców i animatorów kultury. Wręczenie nagród odbyło się w piątek, 20 listopada w Klubie Żak. Laureatom wiceprezydent Miasta Gdańska Ewa Kamińska wręczyła: statuetki autorstwa Tomasza Radziewicza (laureat nagrody w 2001 r.), dyplomy oraz nagrodę pieniężną wysokości po 6 tys. zł.


Małgorzata Walentynowicz (ur. 1979) - absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Hochschule für Musik und Theater w Hannoverze oraz Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, pianistka. Od kilku lat jej zainteresowania koncentrują się na muzyce współczesnej. W 2005 roku wystąpiła na koncercie Michała Urbaniaka podczas Dni Muzyki Jazsowej w Teatrze Leśnym w Gdańsku i na Festiwalu Jazzowym w Bremen razem ze Sławkiem Jaskułke.


Maciej Salamon (ur. 1984) - absolwent gdańskiej ASP, grafiki, artysta wizualny, tworzy filmy animowane i teledyski. Członek grupy artystycznej Krecha. Otrzymał: nagrodę dla najlepszego filmu „The Wedding" na Northern Wave Film Festiwal (Islandia 2009), Sztorm Roku 2008 w dziedzinie sztuk plastycznych dla grupy Krecha, nagrodę dla filmu „The Scar" na festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje (Białystok, 2009), nagrodę publiczności dla filmu eksperymentalnego na Con-Can Festival (Tokyo, 2009).


Grzegorz Kwiatkowski (ur. 1984) absolwent Wydziału Filozofii UG, poeta, muzyk, działacz Amnesty International, laureat ogólnopolskich nagród poetyckich, m.in. im. Władysława Broniewskiego i Złotego Środka Poezji, nominowany do Sztormu Roku 2008. Wydał dwa tomiki poezji: „Przeprawa" (2008 - nominacja do Sztormu Roku 2008), „Eine Kleine Todesmusik" (2009) - bardzo wysoko oceniany przez uznanych krytyków.
Adam Darski zwyciężył w plebiscycie na stronie internetowej Gazety Wyborczej Trójmiasto. Lider death metalowego zespołu Behemoth trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyków.


To Behemoth i Nergal (pseudonim sceniczny Darskiego) są, obecnie jednym z najlepszych „towarów" eksportowych polskiej, szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Ostatnia płyta zespołu Behemoth „Evangelion" bije na Zachodzie rekordy sprzedaży.
K.K.
Na zdjęciu od lewej laureaci i odbierający nagrody rodzice:
Maciej Salamon, Małgorzata Walentynowicz (odbiera mama), Grzegorz Kwiatkowski, Adam Darski (odbiera ojciec). Na drugim planie Z-ca Prezydenta Gdańska Ewa Kamińska oraz Przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miasta Marek Bumblis
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.plNewer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież