Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws... Korzystny wyrok dla MIIWŚ w sprawie zmian na wystawie głównej » 15 października 2020 r. zapadł wyrok w sprawie wprowadzonych zmian i uzupełnień na wystawie głównej ...
Reklama
Gdańsk w strefie czerwonej
piątek, 16 października 2020 15:17
Gdańsk w strefie czerwonej
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ergo Hestia nagrodzona

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 listopada 2009 21:08


Nagrodę w prestiżowym konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto” otrzymał ubezpieczyciel Ergo Hestia. Laur przypadł firmie w udziale w uznaniu za efektywną współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Nagroda została przyznana za wieloletnie współtworzenie projektu „Artystyczna Podróż Hestii” i promowanie jego laureatów na rynku sztuki. Artystyczna Podróż Hestii powstała w 2002 roku z inicjatywy Piotra Marii Śliwickiego, Prezesa Grupy Ergo Hestia. Dziś ma już charakter ogólnopolski i co roku przyciąga coraz większą liczbę studentów.
W konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto” wzięły udział 32 projekty firm z całej Polski. Siedmioosobowa kapituła oceniała je w pięciu kategoriach. Ergo Hestia wraz z ASP w Gdańsku zostały nagrodzone w kategorii „Partnerstwo Arts & Business”. Podczas uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim 26 listopada zwycięzcom wręczono statuetki autorstwa Marcina Radziejewskiego.
Wspieranie przez Ergo Hestię kultury i sztuki nie jest działaniem jednorazowym. Autorskimi pomysłami sopockiego ubezpieczyciela jest nie tylko konkurs „Artystyczna Podróż Hestii”, ale także „Artystyczny Indeks Hestii”, projekt dla uczniów szkół plastycznych. Ergo Hestia organizuje także wręczenie Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera. Tradycją stały się też występy polskich i zagranicznych gwiazd w nadmorskiej siedzibie ubezpieczyciela w ramach Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry” i urodzin Hestii.
Organizatorem konkursu „Sztuka cenniejsza niż złoto” jest Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business oraz Narodowy Bank Polski.
K.K.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież