Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ... Zimowa akcja konkursowa w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » Zimowe ferie pełne atrakcji? Taką możliwość oferuje dzieciom i młodzieży pomorskich placówek oświato... Tablica Adamowicza - Gdańsk jak z Barei » W dniu 6 września ub.r. poprosiłam Urząd Miejski w Gdańsku o dwie rzeczy dotyczące płyty pamiątkowej... W tygodniku „Sieci”: Układ elit i elitek » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o skandalu, który poruszył opinię publiczną w Polsce – sczepi... Sale Obsługi Klienta NFZ otwarte dla chętnych do założenia Internetowe... » W związku z planowanym na najbliższy piątek, 15 stycznia, rozpoczęciem rejestracji do szczepień prze...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Dobre wrażenie punktów nie daje
niedziela, 17 stycznia 2021 17:27
Dobre wrażenie punktów nie daje
Hokeiści Stoczniowca po raz kolejny pozostawili po sobie korzystne
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ergo Hestia nagrodzona

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 listopada 2009 21:08


Nagrodę w prestiżowym konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto” otrzymał ubezpieczyciel Ergo Hestia. Laur przypadł firmie w udziale w uznaniu za efektywną współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Nagroda została przyznana za wieloletnie współtworzenie projektu „Artystyczna Podróż Hestii” i promowanie jego laureatów na rynku sztuki. Artystyczna Podróż Hestii powstała w 2002 roku z inicjatywy Piotra Marii Śliwickiego, Prezesa Grupy Ergo Hestia. Dziś ma już charakter ogólnopolski i co roku przyciąga coraz większą liczbę studentów.
W konkursie „Sztuka cenniejsza niż złoto” wzięły udział 32 projekty firm z całej Polski. Siedmioosobowa kapituła oceniała je w pięciu kategoriach. Ergo Hestia wraz z ASP w Gdańsku zostały nagrodzone w kategorii „Partnerstwo Arts & Business”. Podczas uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim 26 listopada zwycięzcom wręczono statuetki autorstwa Marcina Radziejewskiego.
Wspieranie przez Ergo Hestię kultury i sztuki nie jest działaniem jednorazowym. Autorskimi pomysłami sopockiego ubezpieczyciela jest nie tylko konkurs „Artystyczna Podróż Hestii”, ale także „Artystyczny Indeks Hestii”, projekt dla uczniów szkół plastycznych. Ergo Hestia organizuje także wręczenie Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Tischnera. Tradycją stały się też występy polskich i zagranicznych gwiazd w nadmorskiej siedzibie ubezpieczyciela w ramach Festiwalu Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia „Dwa Teatry” i urodzin Hestii.
Organizatorem konkursu „Sztuka cenniejsza niż złoto” jest Fundacja COMMITMENT TO EUROPE arts & business oraz Narodowy Bank Polski.
K.K.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież