Zmarła Krystyna Chojnowska-Liskiewicz » W nocy z 12 na 13 czerwca w wieku 84 lat zmarła Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – najwybitniejsza pol... W tygodniku „Sieci”: Plan zemsty » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” o nowej rzeczywistości w Polsce, którą planuje urządzić opozy... Jerzy Barzowski: Wotum zaufania nie będzie » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Nagrody I Forum Morskiego Radia Gdańsk » Podczas czwartkowej gali Forum Morskiego Radia Gdańsk ogłoszono wyniki konkursu Statek Roku. Nagroda... Komendant strażników wart 20 tys. zł miesięcznie! » Dyrektorzy podległych Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku instytucji mimo roku pandemii nie mają powodów... Finał I Forum Morskiego Radia Gdańsk » Głównymi tematami Forum Morskiego, którego finał odbędzie się 10 i 11 czerwca, będą: morska energety... Umowa partnerstwa prywatno-publicznego dla Dolnego Miasta odtajniona » Miasto i deweloper, który w ramach umowy partnerstwa prywatno-publicznego ma zabudować Dolne Miasto ... Radni PiS: instytucje miejskie utrudniają nam wykonywanie mandatu radn... » Andrzej Skiba i Przemysław Majewski, Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, uważają,... W tygodniku „Sieci”: Koperty Grodzkiego » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” szokujące zeznania świadków w śledztwie dotyczącym korupcyjny... PKN ORLEN największym mecenasem polskiego sportu i kultury » PKN ORLEN jako pierwszy w Polsce opublikował raport roczny za 2020 r. poświęcony działalności sponso...
Reklama
Komendant strażników wart 20 tys. zł miesięcznie!
czwartek, 10 czerwca 2021 17:07
Komendant strażników wart 20 tys. zł miesięcznie!
Dyrektorzy podległych Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku instytucji
Zdunek Wybrzeże zdobyło tor lidera!
poniedziałek, 14 czerwca 2021 20:33
Zdunek Wybrzeże zdobyło tor lidera!
Niespodziankę, ale bardzo miłą dla swoich kibiców, sprawili
Lechia nie wykorzystała szansy na Puchary
niedziela, 16 maja 2021 18:32
Lechia nie wykorzystała szansy na Puchary
Korzystne wyniki na innych stadionach na nic zdały się Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Odszedł Andrzej Socha
piątek, 11 czerwca 2021 16:49
Odszedł Andrzej Socha
W wieku 71 lat odszedł od nas Andrzej Socha, wyjątkowy artysta

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Srebrne Drzewka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 listopada 2009 17:23

Podnieść prestiż pracownika socjalnego. 
Jacek Wilczewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku został jednym z pięciorga laureatów nagrody „Srebrne Drzewka 2009”. Jest to wyróżnienie Marszałka Województwa Pomorskiego dla najlepszych pracowników pomocy społecznej z województwa pomorskiego. Nagroda ma charakter indywidualny i jest przyznawana w formie pieniężnej. Laureaci odebrali także honorowe wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek „Srebrnego Drzewka”.
Nagrody wręczono w czwartek, 26 listopada, w Hotelu Radisson Blue podczas II Seminarium pt.: ”Sprawny lider – skuteczne zarządzanie kompetencjami. W jakim kierunku zmierza praca socjalna”.
W bieżącej edycji konkursu wpłynęło łącznie 15 wniosków z terenu województwa. Kapituła po przeanalizowaniu złożonych wniosków, na podstawie kryteriów określonych w regulaminie przyznawania Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej zdecydowała jednogłośnie o udzieleniu rekomendacji do nagrody następującym kandydatom:
* Bożena Adamczyk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Somoninie – za wdrażanie projektu „Jesteśmy sztuką dla świata” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rybakach, za działania szeroko wykraczające poza obowiązki Kierownika GOPS, w tym za plenerowe spotkanie osób niepełnosprawnych – „Ostrzyckie wędkowanie”.
* Marek Król – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Machowinku – za wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w dziedzinie pomocy społecznej, w tym za readaptację społeczną skazanych projektem „Cztery Pory Roku” oraz zatrudnienie społeczne skazanych.
* Katarzyna Wirkus – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie – za pionierskie wdrażanie innowacyjnej metody pracy Konferencja Grupy Rodzinnej w Powiecie Bytowskim, ponadto za bardzo duże zaangażowanie w pomoc osobom w kryzysie oraz wysoki poziom merytoryczny udzielanej pomocy.
* Jacek Wilczewski – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku – za całokształt pracy na rzecz pomocy społecznej, tworzenie i realizowanie planów strategicznych rozwoju pomocy społecznej, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w zakresie rozwiązywania problemów klientów pomocy społecznej, w tym za tworzenie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną.
* Gabriela Brządkowska – Kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy w Tczewie – za innowacyjne działania ukierunkowane na wzmocnienie społecznego wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz chorych psychicznie poprzez szeroko rozumianą promocję ich aktywności w środowisku lokalnym.
Celem Nagrody Srebrne Drzewka jest podniesienie prestiżu zawodu pracownika socjalnego. Jest także dużym wsparciem w tworzeniu pozytywnego wizerunku całej grupy zawodowej.
K.K.

 

 

Laureaci po uroczystości, w środku – Jacek Wilczewski, fot. Sławomir Lewandowski/UMWP

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież