Andrzej Grubba patronem gdańskiego tramwaju » Andrzej Grubba został patronem jednego z jeżdżących po Gdańsku tramwajów. Uroczystość nadania imieni... Zmarł Jan Kilian » W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Jan Kilian, poseł na Sejm VIII kadencji i wieloletni szef PiS w Staro... Apel działaczy „Solidarności” w obronie pamięci o Janie Pawle II » My weterani opozycji antykomunistycznej i „Solidarności” piszemy ten list z sercem pękającym z żalu ... Śledztwo w sprawie pożaru w chojnickim hospicjum do wiosny przyszłego ... » Niebawem minie rok od tragicznego pożaru w chojnickim hospicjum. Śledztwo toczy się własnym rytmem i... Odszkodowanie za „Wilczy bilet” i pozbawienie pracy » Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzeknie wkrótce w precedensowej sprawie odszkodowania za zakaz pracy w sta... Niebezpieczne związki - ktoś zbije termometr? » W drugim kwartale br. zlikwidowano w Polsce ponad 93 tys. miejsc pracy, z czego blisko połowę w zwią... List do redakcji: Co teraz zrobią ptaki? » Z pozycji starego mieszkańca Oliwy chciałbym zwrócić uwagę na niebywałą rzeź oliwskiej zieleni. Na t... Piotr Gierszewski: Eksperyment kadrowy na delikatnej tkance miasta » Z Piotrem Gierszewskim, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Gdańska, radnym Gdańska od 1998 r., nauczyci... Bożena Brauer: Szkoła bez profanacji » Z Bożeną Brauer, przewodniczącą Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Soli... LOTOS walczy z pandemią i zorganizuje szpital tymczasowy » Spółki Skarbu Państwa we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych aktywnie walczą ze skutkami ...
Reklama
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
czwartek, 19 listopada 2020 17:49
Monika Chabior - gdański pedagog postępu?
Aktywny udział w Strajku Kobiet przy akompaniamencie wulgarnych
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
niedziela, 29 listopada 2020 10:18
Zenon Plech spoczął w Alei Zasłużonych
W sobotę, 28 listopada, na cmentarzu Srebrzysko odbył się pogrzeb
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
poniedziałek, 23 listopada 2020 20:37
Porażka z Piastem zakończyła meczowy maraton Lechii
Na zakończenie mini maratonu meczowego, w trakcie którego Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ci którzy odeszli są wśród nas”
wtorek, 10 listopada 2020 16:34
„Ci którzy odeszli są wśród nas”
Nawrót epidemii koronawirusa pokrzyżował plany prezentacji wystawy

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Srebrne Drzewka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 27 listopada 2009 17:23

Podnieść prestiż pracownika socjalnego. 
Jacek Wilczewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku został jednym z pięciorga laureatów nagrody „Srebrne Drzewka 2009”. Jest to wyróżnienie Marszałka Województwa Pomorskiego dla najlepszych pracowników pomocy społecznej z województwa pomorskiego. Nagroda ma charakter indywidualny i jest przyznawana w formie pieniężnej. Laureaci odebrali także honorowe wyróżnienia w postaci pamiątkowych statuetek „Srebrnego Drzewka”.
Nagrody wręczono w czwartek, 26 listopada, w Hotelu Radisson Blue podczas II Seminarium pt.: ”Sprawny lider – skuteczne zarządzanie kompetencjami. W jakim kierunku zmierza praca socjalna”.
W bieżącej edycji konkursu wpłynęło łącznie 15 wniosków z terenu województwa. Kapituła po przeanalizowaniu złożonych wniosków, na podstawie kryteriów określonych w regulaminie przyznawania Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne i nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej zdecydowała jednogłośnie o udzieleniu rekomendacji do nagrody następującym kandydatom:
* Bożena Adamczyk – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Somoninie – za wdrażanie projektu „Jesteśmy sztuką dla świata” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rybakach, za działania szeroko wykraczające poza obowiązki Kierownika GOPS, w tym za plenerowe spotkanie osób niepełnosprawnych – „Ostrzyckie wędkowanie”.
* Marek Król – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Machowinku – za wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w dziedzinie pomocy społecznej, w tym za readaptację społeczną skazanych projektem „Cztery Pory Roku” oraz zatrudnienie społeczne skazanych.
* Katarzyna Wirkus – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bytowie – za pionierskie wdrażanie innowacyjnej metody pracy Konferencja Grupy Rodzinnej w Powiecie Bytowskim, ponadto za bardzo duże zaangażowanie w pomoc osobom w kryzysie oraz wysoki poziom merytoryczny udzielanej pomocy.
* Jacek Wilczewski – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku – za całokształt pracy na rzecz pomocy społecznej, tworzenie i realizowanie planów strategicznych rozwoju pomocy społecznej, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań w zakresie rozwiązywania problemów klientów pomocy społecznej, w tym za tworzenie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną.
* Gabriela Brządkowska – Kierownik Środowiskowych Domów Samopomocy w Tczewie – za innowacyjne działania ukierunkowane na wzmocnienie społecznego wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz chorych psychicznie poprzez szeroko rozumianą promocję ich aktywności w środowisku lokalnym.
Celem Nagrody Srebrne Drzewka jest podniesienie prestiżu zawodu pracownika socjalnego. Jest także dużym wsparciem w tworzeniu pozytywnego wizerunku całej grupy zawodowej.
K.K.

 

 

Laureaci po uroczystości, w środku – Jacek Wilczewski, fot. Sławomir Lewandowski/UMWP

 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież