Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko... » W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na Facebooku Rolanda Haua, przewodniczące... Stutthof - wolność w III Rzeszy » 2 września 1939 roku pierwszym transportem przywieziono do obozu koncentracyjnego Stutthoff przedsta... Włodzimierz Gut: Wirus jest martwy - to my go roznosimy » Rozmowa z wirusologiem, profesorem Włodzimierzem Gutem- Przed chwilą powiedział Pan naszej realizato... MIIWŚ udostępniło parking podziemny na rzecz centrum testowego COVID-1... » Od środy 21 października na parkingu podziemnym (poziom G2) Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku funk... Jacek Zdrojewski: Uzurpatorzy na Lewicy » Z Jackiem Zdrojewskim, od 1999 do 2002 r. wiceprezydentem Warszawy, posłem na Sejm IV kadencji, prze... Pożegnanie redaktora Włodzimierza Amerskiego » Na cmentarzu Srebrzysko we wtorek pochowano red. Włodzimierza Amerskiego, absolwenta AWF w Poznaniu... Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie...
Reklama
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
poniedziałek, 26 października 2020 19:18
Polska bez Gdańska - Słowo Herr Haua przeciwko...
W czasie społecznego rozedrgania nastrojów ukazał się wpis na
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
niedziela, 25 października 2020 19:42
Stoczniowiec bez szans z Cracovią
Osłabieni hokeiści Stoczniowca nie mieli szans w spotkaniu z
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
piątek, 23 października 2020 21:10
Nieskuteczna Lechia tylko zremisowała w Lubinie
Tylko swojej nieskuteczności piłkarze Lechii mogą zawdzięczać,

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
poniedziałek, 19 października 2020 16:26
Polskie Malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku cz. II
W ubiegłym tygodniu pisałem o pierwszych polskich wystawach w

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Likwidacja przychodni

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 listopada 2009 11:35

Koralewski, Esden-Tempska, Szczukowski bronią Zarazińskiej.
Apel do Zarządu Województwa Pomorskiego, do Marszałka o zmianę decyzji w sprawie lokalizacji Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej oraz o przywrócenie na stanowisko dyrektora placówki dr Ewy Zarazińskiej wystosowali Beata Esden-Tempska, Jarosław Szczukowski i Kazimierz Koralewski, członkowie Rady Społecznej placówki.
Przed budynkiem zgromadzili się licznie pracownicy przychodni oraz kilkoro pacjentów.
- Występujemy w obronie dyrektora placówki, doktor Ewy Zarazińskiej, świetnego lekarza specjalisty w swojej dziedzinie – powiedziała Beata Esden-Tempska. – Ona broni poprzez swoją postawę interesów pacjentów. Natomiast mam duże wątpliwości czyje interesy reprezentuje pan marszałek, na pewno nie pacjentów. Pech chciał, że przychodnia usytuowana jest w atrakcyjnej kamienicy, koledzy czekają, żeby urządzić w niej hotel czy winiarnię. Ale w ten sposób nie załatwia się problemu.
- To prezent, który pozostawia pan marszałek odchodząc do Brukseli – powiedział Jarosław Szczukowski, przewodniczący Pomorskiej Rady SLD. – Zaczął od tego, że zlikwidował opiekę endokrynologiczną przy ulicy Katarzynki. Obiekt jest użyczony zakonowi karmelitów, który tam nic nie zrobił więc nawet zysków finansowych nie ma. Straty w zakresie opieki endokrynologicznej są niepowetowane. Najpierw przeniesiono dwa etaty do szpitala na Zaspie teraz już także ich tam także nie ma. Poradnia na Długiej jest kolejną placówką, którą próbuje się załatwić. W normalnych warunkach likwiduje się te zakłady, które funkcjonują źle, nie działające dobrze, ze znakomitą marką, strategiczne. U nas dzieje się odwrotnie. To placówka, która osiąga dochody, inwestuje, zakupiła aparaturę z własnych pieniędzy, z własnych kontraktów, która w Szpitalu Zakaźnym nie może być wykorzystana. Rada Społeczna wielokrotnie rozważała możliwość przeprowadzki tej poradni wiedząc o planach pana marszałka. Proponowaliśmy lokalizacje alternatywne, żadna nie została zaakceptowana. Jednoznacznie sprzeciwialiśmy się błędnej lokalizacji przy ulicy Smoluchowskiego. Pan marszałek powiedział, że musi być po jego myśli i koniec.
- Jesteśmy zbulwersowani odwołaniem pani dyrektor i propozycją likwidacji przychodni w tym miejscu - mówił Kazimierz Koralewski. – Czego nie udało się zniszczyć w PRL dziś się burzy.
- Wszyscy walczyli o to, żeby pacjenci nasi się nie tłoczyli – powiedziała jedna z lekarek przychodni. – Każdy ma przyjść komfortowo do tego typu poradni, żeby sąsiad nie widział, kto przyszedł do dermatologa. Nie ma być tłumów, o to walczyliśmy. A gdzie nasze pieniądze, które włożyliśmy w zakup sprzętu? Zakupy odbywały się kosztem naszych podwyżek, wyrzeczeń, takie były nasze decyzje.
Katarzyna Korczak

 
 

Wojewódzka Przychodnia Skórno-Wenerologiczna  Fot: Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 Obywatel 2009-11-28 13:34
nic tylko obietnice
Cytować
 
 
0 #3 sąsiad 2009-11-26 16:01
Jedna uwaga - na msze z zoną,z sekretarką tylko w urzędzie
Cytować
 
 
+2 #2 Koziołek 2009-11-26 15:51
Kozłowski potrafi wszystko.i na msze wpadnie,i dziecko sekretarce machnie,i mieszkanie na plaży wypatrzy,i liderowi swojej partii dach nadgłową znajdzie.co mu tam po chorych w Brukseli!
Cytować
 
 
0 #1 obywatel 2009-11-26 15:44
galeria rzezby dla sasiada,dla kogo przychodnia,w Gdańsku zamiast demokracji rządzi dynastia PO - PO co wybory?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież