Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f... Były szef kancelarii premiera Tuska skazany za tragiczny lot do Smoleń... » Były szef KPRM z lat 2007-2013 minister Tomasz Arabski został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wol... Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" » Wernisaż wystawy "Nie-Wypał" podsumował zajęcia pracowni ceramicznej, plastycznej oraz rysunku i mal... Andrzej Seweryn: Jestem aktorem teatralnym » W ramach cyklu „Ergo Hestia po godzinach” gdański pisarz, dziennikarz, scenarzysta Wojciech Fułek po... Sąd otwiera plac Solidarności » Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał odwołanie złożone przez Europejskie Centrum Solidarności i uchylił decy... Pierwszy wernisaż młodych twórców w Stacji Orunia » Wernisaż prac podsumował rok zajęć twórczych dla rodziców z małymi dziećmi prowadzonych w Stacji Oru... Andrzej Seweryn gościem „ERGO Hestia po godzinach" » 11.06 (wtorek) o g. 16.00 w siedzibie głównej ERGO Hestii w Sopocie odbędzie się wyjątkowe spotkanie... "Dzień Słuchacza" po raz piąty w CKZiU nr 1 » 31 maja w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku odbył się "Dzień Słuchacza", ... Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos - wyzwanie globalne » W czwartek, 30 maja, w Gdańsku odbyła się debata "Połączenie kapitałowe PKN Orlen i Grupy Lotos, jeg...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
sobota, 15 czerwca 2019 08:58
Arged Malesa - Zdunek Wybrzeże 49:41 87:93
W sobotę o godz. 16.30 w Ostrowie Wielkopolskim rozpocznie się mecz ...
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
środa, 12 czerwca 2019 20:11
Prezes Lechii zrezygnował! Wojna w rodzinie?
7 czerwca 2019 roku Rada Nadzorcza otrzymała rezygnację Pana Adama M ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
wtorek, 04 czerwca 2019 14:33
Oniryczna sztuka Joanny Śmielowskiej
Malarstwo Joanny Śmielowskiej usytuowane jest między snem a jawą. M ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Likwidacja przychodni

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 listopada 2009 11:35

Koralewski, Esden-Tempska, Szczukowski bronią Zarazińskiej.
Apel do Zarządu Województwa Pomorskiego, do Marszałka o zmianę decyzji w sprawie lokalizacji Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej oraz o przywrócenie na stanowisko dyrektora placówki dr Ewy Zarazińskiej wystosowali Beata Esden-Tempska, Jarosław Szczukowski i Kazimierz Koralewski, członkowie Rady Społecznej placówki.
Przed budynkiem zgromadzili się licznie pracownicy przychodni oraz kilkoro pacjentów.
- Występujemy w obronie dyrektora placówki, doktor Ewy Zarazińskiej, świetnego lekarza specjalisty w swojej dziedzinie – powiedziała Beata Esden-Tempska. – Ona broni poprzez swoją postawę interesów pacjentów. Natomiast mam duże wątpliwości czyje interesy reprezentuje pan marszałek, na pewno nie pacjentów. Pech chciał, że przychodnia usytuowana jest w atrakcyjnej kamienicy, koledzy czekają, żeby urządzić w niej hotel czy winiarnię. Ale w ten sposób nie załatwia się problemu.
- To prezent, który pozostawia pan marszałek odchodząc do Brukseli – powiedział Jarosław Szczukowski, przewodniczący Pomorskiej Rady SLD. – Zaczął od tego, że zlikwidował opiekę endokrynologiczną przy ulicy Katarzynki. Obiekt jest użyczony zakonowi karmelitów, który tam nic nie zrobił więc nawet zysków finansowych nie ma. Straty w zakresie opieki endokrynologicznej są niepowetowane. Najpierw przeniesiono dwa etaty do szpitala na Zaspie teraz już także ich tam także nie ma. Poradnia na Długiej jest kolejną placówką, którą próbuje się załatwić. W normalnych warunkach likwiduje się te zakłady, które funkcjonują źle, nie działające dobrze, ze znakomitą marką, strategiczne. U nas dzieje się odwrotnie. To placówka, która osiąga dochody, inwestuje, zakupiła aparaturę z własnych pieniędzy, z własnych kontraktów, która w Szpitalu Zakaźnym nie może być wykorzystana. Rada Społeczna wielokrotnie rozważała możliwość przeprowadzki tej poradni wiedząc o planach pana marszałka. Proponowaliśmy lokalizacje alternatywne, żadna nie została zaakceptowana. Jednoznacznie sprzeciwialiśmy się błędnej lokalizacji przy ulicy Smoluchowskiego. Pan marszałek powiedział, że musi być po jego myśli i koniec.
- Jesteśmy zbulwersowani odwołaniem pani dyrektor i propozycją likwidacji przychodni w tym miejscu - mówił Kazimierz Koralewski. – Czego nie udało się zniszczyć w PRL dziś się burzy.
- Wszyscy walczyli o to, żeby pacjenci nasi się nie tłoczyli – powiedziała jedna z lekarek przychodni. – Każdy ma przyjść komfortowo do tego typu poradni, żeby sąsiad nie widział, kto przyszedł do dermatologa. Nie ma być tłumów, o to walczyliśmy. A gdzie nasze pieniądze, które włożyliśmy w zakup sprzętu? Zakupy odbywały się kosztem naszych podwyżek, wyrzeczeń, takie były nasze decyzje.
Katarzyna Korczak

 
 

Wojewódzka Przychodnia Skórno-Wenerologiczna  Fot: Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 Obywatel 2009-11-28 13:34
nic tylko obietnice
Cytować
 
 
0 #3 sąsiad 2009-11-26 16:01
Jedna uwaga - na msze z zoną,z sekretarką tylko w urzędzie
Cytować
 
 
+2 #2 Koziołek 2009-11-26 15:51
Kozłowski potrafi wszystko.i na msze wpadnie,i dziecko sekretarce machnie,i mieszkanie na plaży wypatrzy,i liderowi swojej partii dach nadgłową znajdzie.co mu tam po chorych w Brukseli!
Cytować
 
 
0 #1 obywatel 2009-11-26 15:44
galeria rzezby dla sasiada,dla kogo przychodnia,w Gdańsku zamiast demokracji rządzi dynastia PO - PO co wybory?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież