Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ... Czy w Gdańsku można obalić dowolny pomnik? Zwrot w sprawie dewastacji ... » Wraca sprawa przeciwko osobom, które obaliły pomnik ks. Henryka Jankowskiego. Zbierający i wykładają... Matka Stefana W. apeluje do Piotra Adamowicza » Od redakcji Gdańsk Strefa Prestiżu: W nawiązaniu do wypowiedzi Piotra Adamowicza na łamach Dziennika... Umowa o współpracy MIIWŚ i GKS Gedania 1922 » 15 stycznia 2021 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku została podpisana umowa o współpracy pomię... Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który st... » Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia Jarosława Gowina, posłanką Klubu parlame... Rafał Chwedoruk: Rośnie nam odpowiednik José Luisa Zapatero i Savonaro... » Szymon Hołownia, kandydat na urząd prezydenta RP w wyborach w 2020 r., prezes stowarzyszenia Polska ... Gdańskie rekordy narodzin i... » W 2020 roku w Gdańsku urodziło się 9153 dzieci i zarejestrowano 6740 zgonów. Według danych z Urzędu ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
niedziela, 17 stycznia 2021 18:49
Trefl przegrał siatkarski maraton w Rzeszowie
Po prawie pięciogodzinnej walce Trefl uległ w Rzeszowie Asseco
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
poniedziałek, 11 stycznia 2021 19:00
Stanisław Brzęczkowski, grafik z Bydgoszczy
Urodził się w Koronowie niedaleko Bydgoszczy w 1897 roku. Ilekroć

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Likwidacja przychodni

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 listopada 2009 11:35

Koralewski, Esden-Tempska, Szczukowski bronią Zarazińskiej.
Apel do Zarządu Województwa Pomorskiego, do Marszałka o zmianę decyzji w sprawie lokalizacji Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej oraz o przywrócenie na stanowisko dyrektora placówki dr Ewy Zarazińskiej wystosowali Beata Esden-Tempska, Jarosław Szczukowski i Kazimierz Koralewski, członkowie Rady Społecznej placówki.
Przed budynkiem zgromadzili się licznie pracownicy przychodni oraz kilkoro pacjentów.
- Występujemy w obronie dyrektora placówki, doktor Ewy Zarazińskiej, świetnego lekarza specjalisty w swojej dziedzinie – powiedziała Beata Esden-Tempska. – Ona broni poprzez swoją postawę interesów pacjentów. Natomiast mam duże wątpliwości czyje interesy reprezentuje pan marszałek, na pewno nie pacjentów. Pech chciał, że przychodnia usytuowana jest w atrakcyjnej kamienicy, koledzy czekają, żeby urządzić w niej hotel czy winiarnię. Ale w ten sposób nie załatwia się problemu.
- To prezent, który pozostawia pan marszałek odchodząc do Brukseli – powiedział Jarosław Szczukowski, przewodniczący Pomorskiej Rady SLD. – Zaczął od tego, że zlikwidował opiekę endokrynologiczną przy ulicy Katarzynki. Obiekt jest użyczony zakonowi karmelitów, który tam nic nie zrobił więc nawet zysków finansowych nie ma. Straty w zakresie opieki endokrynologicznej są niepowetowane. Najpierw przeniesiono dwa etaty do szpitala na Zaspie teraz już także ich tam także nie ma. Poradnia na Długiej jest kolejną placówką, którą próbuje się załatwić. W normalnych warunkach likwiduje się te zakłady, które funkcjonują źle, nie działające dobrze, ze znakomitą marką, strategiczne. U nas dzieje się odwrotnie. To placówka, która osiąga dochody, inwestuje, zakupiła aparaturę z własnych pieniędzy, z własnych kontraktów, która w Szpitalu Zakaźnym nie może być wykorzystana. Rada Społeczna wielokrotnie rozważała możliwość przeprowadzki tej poradni wiedząc o planach pana marszałka. Proponowaliśmy lokalizacje alternatywne, żadna nie została zaakceptowana. Jednoznacznie sprzeciwialiśmy się błędnej lokalizacji przy ulicy Smoluchowskiego. Pan marszałek powiedział, że musi być po jego myśli i koniec.
- Jesteśmy zbulwersowani odwołaniem pani dyrektor i propozycją likwidacji przychodni w tym miejscu - mówił Kazimierz Koralewski. – Czego nie udało się zniszczyć w PRL dziś się burzy.
- Wszyscy walczyli o to, żeby pacjenci nasi się nie tłoczyli – powiedziała jedna z lekarek przychodni. – Każdy ma przyjść komfortowo do tego typu poradni, żeby sąsiad nie widział, kto przyszedł do dermatologa. Nie ma być tłumów, o to walczyliśmy. A gdzie nasze pieniądze, które włożyliśmy w zakup sprzętu? Zakupy odbywały się kosztem naszych podwyżek, wyrzeczeń, takie były nasze decyzje.
Katarzyna Korczak

 
 

Wojewódzka Przychodnia Skórno-Wenerologiczna  Fot: Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #4 Obywatel 2009-11-28 13:34
nic tylko obietnice
Cytować
 
 
0 #3 sąsiad 2009-11-26 16:01
Jedna uwaga - na msze z zoną,z sekretarką tylko w urzędzie
Cytować
 
 
+2 #2 Koziołek 2009-11-26 15:51
Kozłowski potrafi wszystko.i na msze wpadnie,i dziecko sekretarce machnie,i mieszkanie na plaży wypatrzy,i liderowi swojej partii dach nadgłową znajdzie.co mu tam po chorych w Brukseli!
Cytować
 
 
0 #1 obywatel 2009-11-26 15:44
galeria rzezby dla sasiada,dla kogo przychodnia,w Gdańsku zamiast demokracji rządzi dynastia PO - PO co wybory?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież