Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków... » Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 ... Płażyński krytykuje wyborcze pomysły Trzaskowskiego » Poseł Kacper Płażyński skrytykował programowe zapowiedzi Rafał Trzaskowskiego dotyczące likwidacji k... Stabilne fundamenty Grupy Energa mimo trudnych warunków w 2019 roku » Grupa Energa zakończyła 2019 rok z wynikiem EBITDA na poziomie 2,04 mld zł, co stanowi wzrost w stos... Czesław Nowak: Pierwsze wolne wybory - koniec systemu » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–1993 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowa... Pomorski Rynek Pracy - wzrost liczby... » Mniejsza liczba wolnych miejsc pracy i ofert pracy, większa liczba planowanych zwolnień grupowych, w... Będzie kompromis w sprawie oświadczenia oddającego hołd Janowi Pawłowi... » Po zastąpieniu praktycznie całego zaproponowanego przez klub radnych PiS tekstu oświadczenia dla odd... Pierwsze powszechne wolne wybory odbyły się w Polsce 27 maja 1990 r. » Po przemianach ustrojowych z 1989 roku jedną z pierwszych decyzji Senatu i senatorów była uchwała o ... 72. rocznica śmierci rtm. Witolda Pileckiego » 72. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku uczciło akcją #Znic... W tygodniku „Sieci”: Kulisy afery w radiowej Trójce » W najnowszym numerze „Sieci”: co naprawdę się stało w Trójce i kto manipulował przy liście przebojów... "Lektury na ucho". Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla matur... » Radio Gdańsk zaprasza na cykl "ściągawek" dla maturzystów. "Lektury na ucho" to będzie lekcja inna n...
Reklama
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
sobota, 30 maja 2020 08:03
Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...
Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego ...
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
piątek, 29 maja 2020 18:45
Trener Mamrot: Do Gdańska jedziemy po 3 punkty
Do derbowego meczu z Lechią Gdańsk piłkarze Arki Gdynia wybiegną p ...
Derby inne niż wszystkie
sobota, 30 maja 2020 14:32
Derby inne niż wszystkie
W niedzielę 31. maja o godzinie 17.30 po niespełna trzech miesiącac ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie portrety funeralne
poniedziałek, 18 maja 2020 16:23
Gdańskie portrety funeralne
Europejska grafika szczególnie dogodne warunki rozwoju znalazła we F ...

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła zima... ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w Gdańs ...
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na Najle ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Likwidacja przychodni

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 26 listopada 2009 11:35

Koralewski, Esden-Tempska, Szczukowski bronią Zarazińskiej.
Apel do Zarządu Województwa Pomorskiego, do Marszałka o zmianę decyzji w sprawie lokalizacji Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej oraz o przywrócenie na stanowisko dyrektora placówki dr Ewy Zarazińskiej wystosowali Beata Esden-Tempska, Jarosław Szczukowski i Kazimierz Koralewski, członkowie Rady Społecznej placówki.
Przed budynkiem zgromadzili się licznie pracownicy przychodni oraz kilkoro pacjentów.
- Występujemy w obronie dyrektora placówki, doktor Ewy Zarazińskiej, świetnego lekarza specjalisty w swojej dziedzinie – powiedziała Beata Esden-Tempska. – Ona broni poprzez swoją postawę interesów pacjentów. Natomiast mam duże wątpliwości czyje interesy reprezentuje pan marszałek, na pewno nie pacjentów. Pech chciał, że przychodnia usytuowana jest w atrakcyjnej kamienicy, koledzy czekają, żeby urządzić w niej hotel czy winiarnię. Ale w ten sposób nie załatwia się problemu.
- To prezent, który pozostawia pan marszałek odchodząc do Brukseli – powiedział Jarosław Szczukowski, przewodniczący Pomorskiej Rady SLD. – Zaczął od tego, że zlikwidował opiekę endokrynologiczną przy ulicy Katarzynki. Obiekt jest użyczony zakonowi karmelitów, który tam nic nie zrobił więc nawet zysków finansowych nie ma. Straty w zakresie opieki endokrynologicznej są niepowetowane. Najpierw przeniesiono dwa etaty do szpitala na Zaspie teraz już także ich tam także nie ma. Poradnia na Długiej jest kolejną placówką, którą próbuje się załatwić. W normalnych warunkach likwiduje się te zakłady, które funkcjonują źle, nie działające dobrze, ze znakomitą marką, strategiczne. U nas dzieje się odwrotnie. To placówka, która osiąga dochody, inwestuje, zakupiła aparaturę z własnych pieniędzy, z własnych kontraktów, która w Szpitalu Zakaźnym nie może być wykorzystana. Rada Społeczna wielokrotnie rozważała możliwość przeprowadzki tej poradni wiedząc o planach pana marszałka. Proponowaliśmy lokalizacje alternatywne, żadna nie została zaakceptowana. Jednoznacznie sprzeciwialiśmy się błędnej lokalizacji przy ulicy Smoluchowskiego. Pan marszałek powiedział, że musi być po jego myśli i koniec.
- Jesteśmy zbulwersowani odwołaniem pani dyrektor i propozycją likwidacji przychodni w tym miejscu - mówił Kazimierz Koralewski. – Czego nie udało się zniszczyć w PRL dziś się burzy.
- Wszyscy walczyli o to, żeby pacjenci nasi się nie tłoczyli – powiedziała jedna z lekarek przychodni. – Każdy ma przyjść komfortowo do tego typu poradni, żeby sąsiad nie widział, kto przyszedł do dermatologa. Nie ma być tłumów, o to walczyliśmy. A gdzie nasze pieniądze, które włożyliśmy w zakup sprzętu? Zakupy odbywały się kosztem naszych podwyżek, wyrzeczeń, takie były nasze decyzje.
Katarzyna Korczak

 
 

Wojewódzka Przychodnia Skórno-Wenerologiczna  Fot: Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież