Projekt uchwały radnych PiS w sprawie 80. rocznicy wybuchu II Światowe... » W czwartek radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do Biura Rady Miasta Gdańska projekt uchwały w spra... O złowrogim pakcie Ribbentrop – Mołotow w Muzeum II Wojny Światowej » 23 i 24 sierpnia 2019 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbędzie się konferencja naukowa przy... Gdańscy radni PiS nie zgadzają się na fałszowanie historii przez Rosję » - Nie ma naszej zgody na fałszowanie historii - powiedział Kacper Płażyński, przewodniczący klubu ra... Instytut Solidarności: co dalej z ECS? » 31 sierpnia br. zostanie w Gdańsku podpisana umowa o powołaniu Instytutu Dziedzictwa Solidarności. D... Gdańska demokracja w Fundacji Gdańskiej » Skarbnik Gdańska, Teresa Blacharska, nie podaje w swoim oświadczeniu majątkowym, że jest członkiem r... Prawie 13 mln złotych więcej na leczenie na Pomorzu » Dodatkowe prawie 13 mln zł na leczenie pacjentów przeznaczy Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ na przeł... Pomorska drużyna PiS » Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów do Sejmu... Posłowie i radni na listach PiS » Zjednoczona Prawica idąca do wyborów parlamentarnych pod szyldem PiS zaprezentowała w piątek 16 sier... Kobiety liderkami Lewicy na Pomorzu » Beata Maciejewska z Wiosny w Gdańsku i Joanna Senyszyn z SLD w Gdyni mają otwierać listy Lewicy (SLD... Gedania - bastion polskości w Wolnym Mieście Gdańsku » Historia Gedanii, najstarszego polskiego klubu w Gdańsku, jego działalności sportowej i patriotyczne...
Reklama
Pomorska drużyna PiS
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 16:28
Pomorska drużyna PiS
Podczas briefingu prasowego przy hali Olivia Prawo i Sprawiedliwość ...
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
sobota, 10 sierpnia 2019 12:10
Kubica wsiądzie do swego bolidu i pokona tor Formuły 1 nad morzem
Będzie tor Formuły 1, na plaży strefa Rajdu Dakar, a nad Bałtykiem ...
Lechia poległa w Bełchatowie
niedziela, 18 sierpnia 2019 18:40
Lechia poległa w Bełchatowie
Piłkarze Lechii po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobyli nawet punkt ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
sobota, 17 sierpnia 2019 11:36
Wspomnienie o Krzysztofie Kamińskim (1939.06.11-2019.08.16)
Odszedł na zawsze z naszego grona Krzysztof Kamiński…Był jedną z ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
niedziela, 28 lipca 2019 16:38
Scena Letnia zaprasza na orłowską plażę
Aktorzy Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni na lato prze ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

PiS podsumowuje rząd Tuska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 22 listopada 2009 20:20


altPiS podsumowuje rząd Tuska. Spadli z wysokiego konia.
Pomorska Rada Wojewódzka zwołała w niedzielę konferencję by podsumować dwuletni okres rządu Donalda Tuska. Podobne spotkania odbywały się w całym kraju.
- Mam wielki zaszczyt i honor, jak sądzę, poprowadzić naszą organizację wojewódzką do zwycięskich wyborów samorządowych w listopadzie 2010 roku - powiedział przewodniczący Rady Regionalnej PiS na Pomorzu Jacek Kurski. – Dwa lata rządów Platformy Obywatelskiej na Pomorzu, dwa lata monopolu rządów PO i w kraju i na Pomorzu. I w Sejmiku i większości miast naszego regionu. To znakomity punkt do porównania dokonań naszych konkurentów i naszych dokonań. PO szła do wyborów z 9 zobowiązaniami podpisanymi osobiście przez Donalda Tuska przed kamerami na oczach Polaków. Punkt 1 brzmiał: przyspieszymy, wykorzystamy wzrost gospodarczy. Za Kaczyńskiego – to przyspieszenie wyniosło prawie 7 procent, za Tuska – zaledwie 1 procent. Nie przyspieszyli, nie wykorzystali szansy, a chwalą się, że uratowali Polskę przed kryzysem w sytuacji gdy w rzeczywistości spadali z wysokiego konia.
Pielęgniarki, mundurowi – dramatyczna zapaść
- Pielęgniarki nie dostały podwyżek, jedyna grupa zawodowa, która skorzystała to są lekarze rezydenci, do pewnego stopnia, ale w bardzo ograniczonym stopniu nauczyciele, którzy mają dostać podwyżki ale wielkich podwyżek jeszcze nie było – kontynuował Kurski. – Grupy mundurowe z celnikami itp. są w dramatycznej zapaści i dzisiaj domagają się pieniędzy.
Drogi – na papierze
Dalej Kurski przypominał, że rząd Tuska obiecywał wybudowanie nowoczesnej sieci autostrad, mostów i obwodnic. Wszystko, stwierdził, jest na papierze. Dróg nie ma. Jedyną realnie oddaną autostradą w czasach rządów Tuska jest – zbudowana w większości w czasach rządów PiS – A1 do Nowych Marzów, za którą po wygraniu wyborów kazali płacić 6, 70 złotych. za odcinek od Dusocina do Swarożyna. Dzięki protestom, które na Pomorzu zorganizował PiS angażując inne środowiska, dzisiaj ta autostrada jest tańsza.
Nie obniżyli podatków, sami płacimy za stadion
- Rząd Tuska obiecywał uproszczenie podatków liniowych z ulgą prorodzinną, jeden wielki humbug – mówił Kurski. – Niczego PO w zakresie obniżki podatków nie zrobiła. Wszystkie ulgi załatwiono za rządów PiS. Mowa była po wygraniu wyborów o przyspieszeniu budowy stadionów na Euro 2012. To częściowo spełniona obietnica, stadiony powstają, jednak jak się spojrzy na sposób finansowania Balic Areny to widać, że nie potrafiono przeforsować państwowego charakteru tej inwestycji. Państwo daje 140 milionów złotych na stadion, który ma kosztować horrendalną sumę – około 900 milinów złotych. Ciężar finansowania inwestycji, która ma ogólnopaństwowy charakter, spoczywa na mieszkańcach naszego regionu. To ponad siły, ponad miarę, jest okupione makabrycznymi cięciami w inwestycjach, które powinny obsługiwać zwykłych ludzi – szkoły, boiska, sale gimnastyczne, nawierzchnie dróg, remonty, przedszkola – to wszystko zostało skreślone po to, żeby wybudować stadion – dodał Kurski. Wszystko to jest jednym wielkim oskarżeniem tego rządu.Misja w Iraku i powroty Polaków
Jedyna zrealizowana obietnica Donalda Tuska to ta, że szybko wypełnimy naszą misję w Iraku, ale, zdaniem Kurskiego, zrobiona w taki sposób, że pogorszyły się nasze relacje z USA. Mowa była też dwa lata temu, że rząd Tuska sprawi, ze Polacy będą wracali z emigracji do kraju. Tymczasem jeśli wracają to dlatego że tam tracą pracę a u nas nikt na nich nie czeka.
- Głowa do góry, prawda jest po naszej stronie, musimy dotrzeć do ludzi, przekonywać ich, że to my mamy rację, lepszych ludzi, lepsze kadry dla Pomorza i całej Polski i w wyborach w listopadzie 2010 roku. Zobaczycie będzie na Pomorzu wielka niespodzianka. Musimy zrobić wszystko, żeby PiS ponownie wygrało czego wam i sobie z całego serca życzę, szczęść Boże – kończył wypowiedź Jacek Kurski. – Jesteśmy poważną alternatywą żeby przejąć ster władzy w kraju i na Pomorzu. Nadejdzie moment, kiedy ludzie porównają dokonania z czasów Jarosława Kaczyńskiego i z czasów Donalda Tuska i realna ocena tego jak się ludziom żyje weźmie górę ponad cały pijar i socjotechnikę, które zastępują dzisiaj realne rządzenie.
Przykład – ulica Spacerowa
- To co dzieje się w kraju, na Pomorzu jak w zwierciadle odbija się w Gdańsku - powiedział szef Klubu Radnych PiS Kazimierz Koralewski. – Dwa lata, które minęły. Czy zmalała liczba dziur w drogach? Poprawiła się przepustowość jezdni w mieście? Tylko 5 – 10 milionów złotych rocznie wydaje się w Gdańsku na modernizacje nawierzchni dróg. Warto o tym powiedzieć w kontekście ogromnych wydatków miasta. Za ile lat sytuacja się poprawi? Jak niewiele potrzeba żeby poprawić przepustowość newralgicznych wąskich gardeł, gdzie codziennie korkuje się ruch. Przykład ulica Spacerowa. Zaniedbania od wielu lat, obietnice przez 2 laty i stan dziś. Co to znaczy poprawić nawierzchnię drogi? Ano tyle, że stoi się teraz w pięknym korku na gładkiej i do tego oświetlonej nawierzchni ulicy Spacerowej. A wystarczyłoby maksimum 20 milionów złotych, aby przepustowość tej drogi zwiększyć co najmniej o 20 procent. Czy warto tego dokonać odpowiedzą ci, którzy codziennie w tej osi usiłują się dostać do Gdańska.
Orunia, Nowy Port, Dolny Wrzeszcz – poza zasięgiem PO
Prezydent Adamowicz obiecywał, że miasto będzie pomagać remontować elewacje ale tylko dla wybranych, mówił dalej Koralewski. – Tylko tam, gdzie będzie to się rzucać w oczy kibicom idącym na stadion na trasie przejazdu między lotniskiem a stadionem. Patrzymy na Orunię, Nowy Port, Dolny Wrzeszcz – to jest poza zasięgiem PO, to musi czekać.
- Co dzieje się z tą ogromna masą pieniędzy, która wpływa co miesiąc do kasy miasta z tytułu czynszu? – pytał Koralewski. – Te klatki schodowe, elewacje często nie widziały farby, nie wymieniono okien, dachy się zapadają, majątek się degraduje. Uchwała ta jest dowodem, ze prezydentowi się wydaje, że jak kołderkę naciągnie na głowę to nóg nie będzie widać.
K.K.
Fot. Maciej Kostun

alt


alt


alt


alt

Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #5 Do Kury 2009-11-24 13:26
Kura na Prezydenta!!!!
Cytować
 
 
0 #4 Adam=owicz 2009-11-23 20:28
Rządzi Adamowicz wspierany przez zmutowanych komuszków z klubu biznesu,a budżet leży,korki na ulicach,cuda w kranie - i tak jeszcze przez 5 la! Zgroza...
Cytować
 
 
0 #3 kieś 2009-11-23 12:56
Kurski to jedyny gość, co się nie boi platfusów w Gdańsku. Powinien startować na Prezydenta Gdańska. tylko czy mu się będzie chcieć jak jest teraz w PE w Brukseli?
Cytować
 
 
-1 #2 Pisowiec 2009-11-22 20:27
:D trzeba głośno powiedzieć, że PO to wydmucha i pustka!!!
Cytować
 
 
-1 #1 koleś z PO 2009-11-22 20:27
Kurski by najpierw na swoją gębę popatrzył a nie się przyp....... do innych
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież