WRDS o tworzeniu jednego krajowego koncernu paliwowego » Dzisiaj w Gdańsku odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zosta... Spotkanie prezydent Gdańska z wiceministrem kultury. Temat: Westerplat... » We wtorek 25 czerwca br. odbędzie się spotkanie prezydent Dulkiewicz z wiceministrem Sellinem. – W z... Andrzej Kobylarz: Na własny akwen nie wypływamy bez zgody Rosjan » Z Andrzejem Kobylarzem, posłem ruchu Kukiz’15, prezesem remontowej stoczni rzecznej, rozmawia Artur ... Kolejny bój o Westerplatte: Specustawa dla muzeum » Sejmowa Komisja Infrastruktury we wtorek 18 czerwca br. przyjęła projekt specustawy o Westerplatte, ... Westerplatte to nie jest własność tylko Gdańska » Stowarzyszenie Idee Solidarności wystosowało list otwarty do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz... Przy Wita Stwosza ma powstać Centrum Sportowe UG » Na terenie Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Wita Stwosza prowadzone są prace rozbiórkowe elementów d... Kurs samoobrony dla kobiet » Stacja Orunia zaprasza na wakacyjną odsłonę kursu samoobrony dla kobiet Combat Self Defense.Na zajęc... Gimnastyka dla seniorów » Przez cały lipiec w Stacji Orunia będzie odbywać się Gimnastyka Dla Seniorów. Zapraszamy osoby powyż... Tadeusz Cymański: Lat zaniedbań nie można zasypać przez kadencję » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem Solidarnej Polski (klub parlamentarny PiS), b. europosłem (2009-14) ro... Liberalizm pogrzebowy » W roku 2010, przy konstruowaniu budżetu na rok następny, za rządów premiera Donalda Tuska, gdy nad f...
Reklama
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
poniedziałek, 03 czerwca 2019 14:59
Struk z nagrodą za pracę na rzecz PRL - 18,5 tys. za służbę
Mieczysław Struk, "towarzysz naczelnik Jastarni" w 1988 roku odzyska ...
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
sobota, 22 czerwca 2019 19:12
Udana inauguracja przygotowań do sezonu Arki Gdynia
Od zwycięstwa Arka rozpoczęła przygotowania do sezonu 2019/20. Zesp ...
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
sobota, 22 czerwca 2019 18:56
Remis Lechii w sparingu z Chojniczanką - wynik
W pierwszym przedsezonowym sparingu Lechia Gdańsk zremisowała z I-li ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
środa, 19 czerwca 2019 16:07
Boże Ciało 1966 w obiektywie Erazma W. Felcyna
Erazm Wojciech Felcyn fotografuje już od blisko 60 lat. Jest członki ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

PiS podsumowuje rząd Tuska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 22 listopada 2009 20:20


altPiS podsumowuje rząd Tuska. Spadli z wysokiego konia.
Pomorska Rada Wojewódzka zwołała w niedzielę konferencję by podsumować dwuletni okres rządu Donalda Tuska. Podobne spotkania odbywały się w całym kraju.
- Mam wielki zaszczyt i honor, jak sądzę, poprowadzić naszą organizację wojewódzką do zwycięskich wyborów samorządowych w listopadzie 2010 roku - powiedział przewodniczący Rady Regionalnej PiS na Pomorzu Jacek Kurski. – Dwa lata rządów Platformy Obywatelskiej na Pomorzu, dwa lata monopolu rządów PO i w kraju i na Pomorzu. I w Sejmiku i większości miast naszego regionu. To znakomity punkt do porównania dokonań naszych konkurentów i naszych dokonań. PO szła do wyborów z 9 zobowiązaniami podpisanymi osobiście przez Donalda Tuska przed kamerami na oczach Polaków. Punkt 1 brzmiał: przyspieszymy, wykorzystamy wzrost gospodarczy. Za Kaczyńskiego – to przyspieszenie wyniosło prawie 7 procent, za Tuska – zaledwie 1 procent. Nie przyspieszyli, nie wykorzystali szansy, a chwalą się, że uratowali Polskę przed kryzysem w sytuacji gdy w rzeczywistości spadali z wysokiego konia.
Pielęgniarki, mundurowi – dramatyczna zapaść
- Pielęgniarki nie dostały podwyżek, jedyna grupa zawodowa, która skorzystała to są lekarze rezydenci, do pewnego stopnia, ale w bardzo ograniczonym stopniu nauczyciele, którzy mają dostać podwyżki ale wielkich podwyżek jeszcze nie było – kontynuował Kurski. – Grupy mundurowe z celnikami itp. są w dramatycznej zapaści i dzisiaj domagają się pieniędzy.
Drogi – na papierze
Dalej Kurski przypominał, że rząd Tuska obiecywał wybudowanie nowoczesnej sieci autostrad, mostów i obwodnic. Wszystko, stwierdził, jest na papierze. Dróg nie ma. Jedyną realnie oddaną autostradą w czasach rządów Tuska jest – zbudowana w większości w czasach rządów PiS – A1 do Nowych Marzów, za którą po wygraniu wyborów kazali płacić 6, 70 złotych. za odcinek od Dusocina do Swarożyna. Dzięki protestom, które na Pomorzu zorganizował PiS angażując inne środowiska, dzisiaj ta autostrada jest tańsza.
Nie obniżyli podatków, sami płacimy za stadion
- Rząd Tuska obiecywał uproszczenie podatków liniowych z ulgą prorodzinną, jeden wielki humbug – mówił Kurski. – Niczego PO w zakresie obniżki podatków nie zrobiła. Wszystkie ulgi załatwiono za rządów PiS. Mowa była po wygraniu wyborów o przyspieszeniu budowy stadionów na Euro 2012. To częściowo spełniona obietnica, stadiony powstają, jednak jak się spojrzy na sposób finansowania Balic Areny to widać, że nie potrafiono przeforsować państwowego charakteru tej inwestycji. Państwo daje 140 milionów złotych na stadion, który ma kosztować horrendalną sumę – około 900 milinów złotych. Ciężar finansowania inwestycji, która ma ogólnopaństwowy charakter, spoczywa na mieszkańcach naszego regionu. To ponad siły, ponad miarę, jest okupione makabrycznymi cięciami w inwestycjach, które powinny obsługiwać zwykłych ludzi – szkoły, boiska, sale gimnastyczne, nawierzchnie dróg, remonty, przedszkola – to wszystko zostało skreślone po to, żeby wybudować stadion – dodał Kurski. Wszystko to jest jednym wielkim oskarżeniem tego rządu.Misja w Iraku i powroty Polaków
Jedyna zrealizowana obietnica Donalda Tuska to ta, że szybko wypełnimy naszą misję w Iraku, ale, zdaniem Kurskiego, zrobiona w taki sposób, że pogorszyły się nasze relacje z USA. Mowa była też dwa lata temu, że rząd Tuska sprawi, ze Polacy będą wracali z emigracji do kraju. Tymczasem jeśli wracają to dlatego że tam tracą pracę a u nas nikt na nich nie czeka.
- Głowa do góry, prawda jest po naszej stronie, musimy dotrzeć do ludzi, przekonywać ich, że to my mamy rację, lepszych ludzi, lepsze kadry dla Pomorza i całej Polski i w wyborach w listopadzie 2010 roku. Zobaczycie będzie na Pomorzu wielka niespodzianka. Musimy zrobić wszystko, żeby PiS ponownie wygrało czego wam i sobie z całego serca życzę, szczęść Boże – kończył wypowiedź Jacek Kurski. – Jesteśmy poważną alternatywą żeby przejąć ster władzy w kraju i na Pomorzu. Nadejdzie moment, kiedy ludzie porównają dokonania z czasów Jarosława Kaczyńskiego i z czasów Donalda Tuska i realna ocena tego jak się ludziom żyje weźmie górę ponad cały pijar i socjotechnikę, które zastępują dzisiaj realne rządzenie.
Przykład – ulica Spacerowa
- To co dzieje się w kraju, na Pomorzu jak w zwierciadle odbija się w Gdańsku - powiedział szef Klubu Radnych PiS Kazimierz Koralewski. – Dwa lata, które minęły. Czy zmalała liczba dziur w drogach? Poprawiła się przepustowość jezdni w mieście? Tylko 5 – 10 milionów złotych rocznie wydaje się w Gdańsku na modernizacje nawierzchni dróg. Warto o tym powiedzieć w kontekście ogromnych wydatków miasta. Za ile lat sytuacja się poprawi? Jak niewiele potrzeba żeby poprawić przepustowość newralgicznych wąskich gardeł, gdzie codziennie korkuje się ruch. Przykład ulica Spacerowa. Zaniedbania od wielu lat, obietnice przez 2 laty i stan dziś. Co to znaczy poprawić nawierzchnię drogi? Ano tyle, że stoi się teraz w pięknym korku na gładkiej i do tego oświetlonej nawierzchni ulicy Spacerowej. A wystarczyłoby maksimum 20 milionów złotych, aby przepustowość tej drogi zwiększyć co najmniej o 20 procent. Czy warto tego dokonać odpowiedzą ci, którzy codziennie w tej osi usiłują się dostać do Gdańska.
Orunia, Nowy Port, Dolny Wrzeszcz – poza zasięgiem PO
Prezydent Adamowicz obiecywał, że miasto będzie pomagać remontować elewacje ale tylko dla wybranych, mówił dalej Koralewski. – Tylko tam, gdzie będzie to się rzucać w oczy kibicom idącym na stadion na trasie przejazdu między lotniskiem a stadionem. Patrzymy na Orunię, Nowy Port, Dolny Wrzeszcz – to jest poza zasięgiem PO, to musi czekać.
- Co dzieje się z tą ogromna masą pieniędzy, która wpływa co miesiąc do kasy miasta z tytułu czynszu? – pytał Koralewski. – Te klatki schodowe, elewacje często nie widziały farby, nie wymieniono okien, dachy się zapadają, majątek się degraduje. Uchwała ta jest dowodem, ze prezydentowi się wydaje, że jak kołderkę naciągnie na głowę to nóg nie będzie widać.
K.K.
Fot. Maciej Kostun

alt


alt


alt


alt

Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #5 Do Kury 2009-11-24 13:26
Kura na Prezydenta!!!!
Cytować
 
 
0 #4 Adam=owicz 2009-11-23 20:28
Rządzi Adamowicz wspierany przez zmutowanych komuszków z klubu biznesu,a budżet leży,korki na ulicach,cuda w kranie - i tak jeszcze przez 5 la! Zgroza...
Cytować
 
 
0 #3 kieś 2009-11-23 12:56
Kurski to jedyny gość, co się nie boi platfusów w Gdańsku. Powinien startować na Prezydenta Gdańska. tylko czy mu się będzie chcieć jak jest teraz w PE w Brukseli?
Cytować
 
 
-1 #2 Pisowiec 2009-11-22 20:27
:D trzeba głośno powiedzieć, że PO to wydmucha i pustka!!!
Cytować
 
 
-1 #1 koleś z PO 2009-11-22 20:27
Kurski by najpierw na swoją gębę popatrzył a nie się przyp....... do innych
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież