Szymon Pawlicki, aktor, odważny człowiek – nie żyje » Nie żyje Szymon Pawlicki, aktor, człowiek “Solidarności”. Zmarł 25 stycznia br. w konińskim szpitalu... Tomasz Augustyniak, szef pomorskiego sanepidu, odwołany » Tomasz Augustyniak został odwołany z funkcji Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanita... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Rządowi wystawiłbym czwórk... » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który za walkę z epid... Sławomir Neumann: Dekompozycja PO? Bez przesady! » Ze Sławomirem Neumannem, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej w regionie pomorskim, posłem od 200... Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku włączyło się do akcji #SzczepimySi... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w związku z rozpoczęciem 15 stycznia br. e-rejestracji na szczep... Wiesław Szajda 1950-2021 » W poniedziałek, 18 stycznia, nad ranem odszedł właściciel firmy Hydromechanika Wiesław Szajda. Wiesł... Gdańska demografia 2004-2020 » 31 grudnia 2020 roku Gdańsk liczył 470 907 mieszkańców. Z 35 gdańskich dzielnic najwięcej mieszkańcó... Lista punktów szczepień w Trójmieście » Przedstawiamy listę punktów, które szczepić będą zarejestrowane osoby od 25 stycznia w ramach Narodo... „Dobra energia zawsze powraca. Stań się jedną rodziną. Przekaż 1% poda... » Fundacja Energa rozpoczyna kampanię informacyjną w 2021 roku. Celem kampanii jest pomoc pracownikom,... Odyseja 2001. 20 lat temu powstała Platforma Obywatelska » Mija dwadzieścia lat od dnia, w którym Maciej Płażyński, wówczas z AWS, Andrzej Olechowski i Donald ...
Reklama
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
piątek, 15 stycznia 2021 13:26
Magdalena Sroka: Dostaniemy mandat wręczony przez policjanta, który stanie się sędzią
Z nadkom. Magdaleną Sroką, rzeczniczką prasową Porozumienia
Stoczniowiec rozbity w końcówce
niedziela, 24 stycznia 2021 20:25
Stoczniowiec rozbity w końcówce
Hokeiści Stoczniowca w Nowym Targu trzymali przyzwoity wynik do 54
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
piątek, 15 stycznia 2021 20:50
Lechia wygrał pierwszy sparing w 2021
Lechia rozegrała pierwszy sparing przed wiosenną rundą spotkań.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
niedziela, 17 stycznia 2021 13:37
Zbigniew Szczepanek – Artysta, nawigator z Oksywia
Ostatni raz ze Zbyszkiem Szczepankiem spotkałem się w październiku

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PiS podsumowuje rząd Tuska

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 22 listopada 2009 20:20


altPiS podsumowuje rząd Tuska. Spadli z wysokiego konia.
Pomorska Rada Wojewódzka zwołała w niedzielę konferencję by podsumować dwuletni okres rządu Donalda Tuska. Podobne spotkania odbywały się w całym kraju.
- Mam wielki zaszczyt i honor, jak sądzę, poprowadzić naszą organizację wojewódzką do zwycięskich wyborów samorządowych w listopadzie 2010 roku - powiedział przewodniczący Rady Regionalnej PiS na Pomorzu Jacek Kurski. – Dwa lata rządów Platformy Obywatelskiej na Pomorzu, dwa lata monopolu rządów PO i w kraju i na Pomorzu. I w Sejmiku i większości miast naszego regionu. To znakomity punkt do porównania dokonań naszych konkurentów i naszych dokonań. PO szła do wyborów z 9 zobowiązaniami podpisanymi osobiście przez Donalda Tuska przed kamerami na oczach Polaków. Punkt 1 brzmiał: przyspieszymy, wykorzystamy wzrost gospodarczy. Za Kaczyńskiego – to przyspieszenie wyniosło prawie 7 procent, za Tuska – zaledwie 1 procent. Nie przyspieszyli, nie wykorzystali szansy, a chwalą się, że uratowali Polskę przed kryzysem w sytuacji gdy w rzeczywistości spadali z wysokiego konia.
Pielęgniarki, mundurowi – dramatyczna zapaść
- Pielęgniarki nie dostały podwyżek, jedyna grupa zawodowa, która skorzystała to są lekarze rezydenci, do pewnego stopnia, ale w bardzo ograniczonym stopniu nauczyciele, którzy mają dostać podwyżki ale wielkich podwyżek jeszcze nie było – kontynuował Kurski. – Grupy mundurowe z celnikami itp. są w dramatycznej zapaści i dzisiaj domagają się pieniędzy.
Drogi – na papierze
Dalej Kurski przypominał, że rząd Tuska obiecywał wybudowanie nowoczesnej sieci autostrad, mostów i obwodnic. Wszystko, stwierdził, jest na papierze. Dróg nie ma. Jedyną realnie oddaną autostradą w czasach rządów Tuska jest – zbudowana w większości w czasach rządów PiS – A1 do Nowych Marzów, za którą po wygraniu wyborów kazali płacić 6, 70 złotych. za odcinek od Dusocina do Swarożyna. Dzięki protestom, które na Pomorzu zorganizował PiS angażując inne środowiska, dzisiaj ta autostrada jest tańsza.
Nie obniżyli podatków, sami płacimy za stadion
- Rząd Tuska obiecywał uproszczenie podatków liniowych z ulgą prorodzinną, jeden wielki humbug – mówił Kurski. – Niczego PO w zakresie obniżki podatków nie zrobiła. Wszystkie ulgi załatwiono za rządów PiS. Mowa była po wygraniu wyborów o przyspieszeniu budowy stadionów na Euro 2012. To częściowo spełniona obietnica, stadiony powstają, jednak jak się spojrzy na sposób finansowania Balic Areny to widać, że nie potrafiono przeforsować państwowego charakteru tej inwestycji. Państwo daje 140 milionów złotych na stadion, który ma kosztować horrendalną sumę – około 900 milinów złotych. Ciężar finansowania inwestycji, która ma ogólnopaństwowy charakter, spoczywa na mieszkańcach naszego regionu. To ponad siły, ponad miarę, jest okupione makabrycznymi cięciami w inwestycjach, które powinny obsługiwać zwykłych ludzi – szkoły, boiska, sale gimnastyczne, nawierzchnie dróg, remonty, przedszkola – to wszystko zostało skreślone po to, żeby wybudować stadion – dodał Kurski. Wszystko to jest jednym wielkim oskarżeniem tego rządu.Misja w Iraku i powroty Polaków
Jedyna zrealizowana obietnica Donalda Tuska to ta, że szybko wypełnimy naszą misję w Iraku, ale, zdaniem Kurskiego, zrobiona w taki sposób, że pogorszyły się nasze relacje z USA. Mowa była też dwa lata temu, że rząd Tuska sprawi, ze Polacy będą wracali z emigracji do kraju. Tymczasem jeśli wracają to dlatego że tam tracą pracę a u nas nikt na nich nie czeka.
- Głowa do góry, prawda jest po naszej stronie, musimy dotrzeć do ludzi, przekonywać ich, że to my mamy rację, lepszych ludzi, lepsze kadry dla Pomorza i całej Polski i w wyborach w listopadzie 2010 roku. Zobaczycie będzie na Pomorzu wielka niespodzianka. Musimy zrobić wszystko, żeby PiS ponownie wygrało czego wam i sobie z całego serca życzę, szczęść Boże – kończył wypowiedź Jacek Kurski. – Jesteśmy poważną alternatywą żeby przejąć ster władzy w kraju i na Pomorzu. Nadejdzie moment, kiedy ludzie porównają dokonania z czasów Jarosława Kaczyńskiego i z czasów Donalda Tuska i realna ocena tego jak się ludziom żyje weźmie górę ponad cały pijar i socjotechnikę, które zastępują dzisiaj realne rządzenie.
Przykład – ulica Spacerowa
- To co dzieje się w kraju, na Pomorzu jak w zwierciadle odbija się w Gdańsku - powiedział szef Klubu Radnych PiS Kazimierz Koralewski. – Dwa lata, które minęły. Czy zmalała liczba dziur w drogach? Poprawiła się przepustowość jezdni w mieście? Tylko 5 – 10 milionów złotych rocznie wydaje się w Gdańsku na modernizacje nawierzchni dróg. Warto o tym powiedzieć w kontekście ogromnych wydatków miasta. Za ile lat sytuacja się poprawi? Jak niewiele potrzeba żeby poprawić przepustowość newralgicznych wąskich gardeł, gdzie codziennie korkuje się ruch. Przykład ulica Spacerowa. Zaniedbania od wielu lat, obietnice przez 2 laty i stan dziś. Co to znaczy poprawić nawierzchnię drogi? Ano tyle, że stoi się teraz w pięknym korku na gładkiej i do tego oświetlonej nawierzchni ulicy Spacerowej. A wystarczyłoby maksimum 20 milionów złotych, aby przepustowość tej drogi zwiększyć co najmniej o 20 procent. Czy warto tego dokonać odpowiedzą ci, którzy codziennie w tej osi usiłują się dostać do Gdańska.
Orunia, Nowy Port, Dolny Wrzeszcz – poza zasięgiem PO
Prezydent Adamowicz obiecywał, że miasto będzie pomagać remontować elewacje ale tylko dla wybranych, mówił dalej Koralewski. – Tylko tam, gdzie będzie to się rzucać w oczy kibicom idącym na stadion na trasie przejazdu między lotniskiem a stadionem. Patrzymy na Orunię, Nowy Port, Dolny Wrzeszcz – to jest poza zasięgiem PO, to musi czekać.
- Co dzieje się z tą ogromna masą pieniędzy, która wpływa co miesiąc do kasy miasta z tytułu czynszu? – pytał Koralewski. – Te klatki schodowe, elewacje często nie widziały farby, nie wymieniono okien, dachy się zapadają, majątek się degraduje. Uchwała ta jest dowodem, ze prezydentowi się wydaje, że jak kołderkę naciągnie na głowę to nóg nie będzie widać.
K.K.
Fot. Maciej Kostun

alt


alt


alt


alt

Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #5 Do Kury 2009-11-24 13:26
Kura na Prezydenta!!!!
Cytować
 
 
0 #4 Adam=owicz 2009-11-23 20:28
Rządzi Adamowicz wspierany przez zmutowanych komuszków z klubu biznesu,a budżet leży,korki na ulicach,cuda w kranie - i tak jeszcze przez 5 la! Zgroza...
Cytować
 
 
0 #3 kieś 2009-11-23 12:56
Kurski to jedyny gość, co się nie boi platfusów w Gdańsku. Powinien startować na Prezydenta Gdańska. tylko czy mu się będzie chcieć jak jest teraz w PE w Brukseli?
Cytować
 
 
-1 #2 Pisowiec 2009-11-22 20:27
:D trzeba głośno powiedzieć, że PO to wydmucha i pustka!!!
Cytować
 
 
-1 #1 koleś z PO 2009-11-22 20:27
Kurski by najpierw na swoją gębę popatrzył a nie się przyp....... do innych
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież