Nie "Wszystko dla Gdańska" - grosik dla fundacji radnego » Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja Stelmasiewicza, fundacja "Wspólnota Gdańska... Oświadczenie MIIWŚ w sprawie gospodarki drzewostanem na Westerplatte » Oświadczenie Zastępcy dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ds. organizacyjnych p. Waldemara... W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt...
Reklama
Nie
czwartek, 22 kwietnia 2021 18:07
Nie
Utworzona przez radnego "Wszystko dla Gdańska", Andrzeja
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
środa, 21 kwietnia 2021 20:30
Zdunek Wybrzeże wygrało obie rundy DMPJ na gdańskim torze
Młodzieżowcy Zdunek Wybrzeże wykorzystali atut własnego toru i
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

GRAFFITI JAM - dla małych i dużych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 czerwca 2010 21:45

altW sobotę, 19 czerwca, w Gdańsku Wrzeszczu na podwórku przy ul. Ks. J. Zator-Przytockiego 4 odbędzie się impreza „Graffiti Jam”, która w swoim tle ma zapisane prawa człowieka i hasła wolnościowe. Początek o godz.12.00. Organizatorami imprezy są Fundacja „Nasza Przestrzeń” we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje „Gazeta Gdańska”.


Dotychczasowe zaniedbane ściany otaczające podwórko, przy ulicy Zator-Przytockiego 4,  zamienią się w wielkie murale. W całe wydarzenie zaangażowani są gdańscy artyści, pod okiem których dzieciaki jak i młodzież będą zmieniać przestrzeń swojej dzielnicy.


To co przyświeca całej idei wydarzenia to z jednej strony zachęcanie mieszkańców do aktywnego uczestnictwa, współtworzenia i kreowania przestrzeni miejsca zamieszkania.  Z drugiej strony to lokalne wydarzenie zawiera duży akcent edukacyjny dzięki artystom, którzy w swoich pracach inspirowali się Konwencją o Prawach Dziecka. 


alt


Podwórko przy ul. Ks. J. Zator-Przytockiego 4


Graffiti Jam to impreza dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się tajników graffiti, pozostawić ślad swojego malowania na przestrzeni wrzeszczańskiego podwórka oraz dla tych, którym bliskie są prawa człowieka.


alt


Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez  UNICEF, największą organizację na świecie, działającą na rzecz dzieci. Projekt patronatem objęło również  Biuro Kultura Gdańsk i Metropolia 2016, a pomocy w zakupie artykułów plastycznych udzieliły firma Sprint i klub muzyczny „Wiele Twarzy”. Przeprowadzenie imprezy będzie możliwe dzięki Biuru Obsługi Mieszkańców nr 7, które udostępniło organizatorom ściany otaczające podwórko i wyraziło zgodę na ich malowanie. 


alt


Tak wygląda jedna ze ścian dziś. W sobotę powstaną na niej graffiti


- Nasze działania opierają się na przekonaniu, że prawa człowieka zapisane w regulacjach prawnych mają sens jedynie wtedy, kiedy są wszystkim ludziom znane i przez nich respektowane – powiedziała Anna Dukowska, prezeska Fundacji „Nasza Przestrzeń”. - Projekt ma na celu promowanie szeroko pojętej kultury praw człowieka rozumianej jako promowanie aktywnej postawy i prawa do uczestnictwa w życiu kulturalnym. Fundacja powstała w styczniu i jest to nasz pierwszy projekt, który realizujemy. Chcemy wykorzystać różne formy działań artystycznych, żeby podjąć tematy ważne. Postanowiliśmy zorganizować coś pod koniec roku szkolnego w co można będzie zaangażować dzieci, ale nie tylko, z okolicy. W pobliżu siedziby Regionalnego Centrum Wolontariatu jest zaniedbane podwórku. Uznaliśmy, że będzie ono dobrym miejscem dla naszej akcji. Chcielibyśmy, żeby na ścianach otaczających podwórko powstały nie tylko obrazki, ale chcielibyśmy, żeby pozostały na nich teksty odwołujące się do "Konwencji o Prawach Dziecka". Naszym celem jest uczenie przez sztukę. Oprócz pokazu graffiti połączonego z warsztatami graffiti - widzowie będą mogli nie tylko obserwować, ale również uczestniczyć w malowaniu przygotowaliśmy inne atrakcje dla osób zainteresowanych innymi formami plastycznymi. Gdańska artystka Ola Romanowska przygotowała  warsztaty  plastyczne „Mam prawo tworzyć”. 

Tomasz Łunkiewicz

Fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież