W tygodniku „Sieci”: Co jest na Nowaka? » W najnowszemu wydaniu „Sieci” wszystko o Sławomirze Nowaku. Opozycja ogłasza go więźniem politycznym... Jerzy Barzowski: Odczytał oświadczenie klubowe i trafił na policję » Z Jerzym Barzowskim, przewodniczącym Klubu radnych PiS w Sejmiku Województwa Pomorskiego rozmawia Ar... Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia... » Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy sędziowie składali oświadczenia o swoi... Fundacja Ordo Iuris przeciwko kłamstwom, pomówieniom i hejtowi fundacj... » Na razie pozew Fundacja Ordo Iuris złożyła w imieniu Wspólnoty Żołnierzy Chrystusa, ale chce pomagać... Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań » Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku... Gdański Konkurs Literacki im. Bolesława Faca » Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w G... (PO)lowanie na prezesa - tankowanie na (PO)morzu » W tzw. sprawie Daniela Obajtka pod szyldem „dziennikarskiego śledztwa” przez wiele tygodni epatowano... Zgłoś się do V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej » V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa odbędzie się pod hasłem "Niewidzialny świat wirusów i bakt... W tygodniku „Sieci”: Pandemia zmieniła nasz świat na zawsze » Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” wywiad z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, który... Postępy w budowie Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 » Muzeum II Wojny Światowej realizuje misję upowszechniania wiedzy dotyczącej II wojny światowej, kons...
Reklama
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
czwartek, 15 kwietnia 2021 17:55
Sędziowie oświadczają - partie, kluby, Iustitia...
Zgodnie z art. 88 ustawy o ustroju sądów powszechnych gdańscy
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
piątek, 16 kwietnia 2021 16:59
Marcin Janusz żegna się z Gdańskiem
Rozgrywający Marcin Janusz w przyszłym sezonie nie będzie
Ligowe podium oddal się od Lechii
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:04
Ligowe podium oddal się od Lechii
Coraz dalej od ligowego podium znajduje się Lechia. Podopieczni

Galeria Sztuki Gdańskiej

Monika Wilkońska - Monikony
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 14:35
Monika Wilkońska - Monikony
Założenie pewnej niezgrabności w kontrapunkcie z harmonijnym

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Chudsze Trójmiasto?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 czerwca 2010 13:11

altOd dłuższego czasu w różnych punktach Gdańska możemy zobaczyć plakaty na których artysta Krzysztof Skiba, radna Anna Połetek oraz radna Maria Krzaklewska zachęcają nas do schudnięcia pod hasłem: „Odchudzamy Trójmiasto - zero litości dla zbędnych krągłości”. Postanowiliśmy sprawdzić co kryję się pod tym hasłem.


Hasło wydaję się być słusznie. Polacy w przeciągu ostatnich lat ważą coraz więcej. W całym kraju jest już ponad 8 mln osób borykających się z nadwagą. Co gorsze problem dotyka coraz częściej dzieci i młodzieży. Z mających problemy z tuszą młodych ludzi wyrastają później otyli dorośli, którzy borykają się z poważnymi problemami zdrowotnymi: cukrzycą, chorobami serca, miażdżycą. Pierwszą przyczyną tego zjawiska jest siedzący tryb życia i chroniczny brak ruchu, zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. Drugi nie mniej ważny czynnik to nasze nawyki żywieniowe. Żyjemy w ciągłym pośpiechu, odżywiamy się nieregularnie, a w naszym jadłospisie dominują dania tłuste i fast foods. Nie gardzimy również słodyczami, a jak ognia unikamy owoców warzyw i ryb.


Organizatorem całej akcji jest gdański klub fitness Good Luck Klub. Zorganizowana akcja ma na celu zachęcić mieszkańców całego Trójmiasta do efektywnego odchudzania. Akcja nie koncentruję się jednak tylko na jednym aspekcie zrzucania kilogramów. Zachęca do zmian nawyków żywieniowych i regularnych posiłków, jak również zaplanowanej aktywności fizycznej. W ramach akcji chętni mogą skorzystać z bezpłatnej konsultacji z wyspecjalizowanym w dietetyce instruktorem fitness, który ułoży z nami dalszy plan działania.


- Prowadząc klub Good Luck na gdańskim Jasieniu zauważyłem, że większość klientów to osoby, które coś chcą zrobić ze swoją wagą. Najczęściej są to osoby, które podejmowały już jakieś próby kilkakrotnie i się nie udawało. Chcieliśmy się skupić właśnie na tych osobach i zachęcić je do dalszej walki. W naszej akcji chcemy połączyć wszystkie trzy elementy, które dają nam szanse na schudnięcie: dietę, ćwiczenia oraz masaże odchudzające – wyjaśnia Jacek Niewęgłowski, właściciel klubu Good Luck Klub.


Oczywiście musimy pamiętać, że cała akcja jest sponsorowana przez wymieniony klub i ma w założeniu zachęcać do wykupienia ćwiczeń i zabiegów w placówce. Oczywiście w promowaniu kampanii nie ma nic złego. Pamiętajmy tylko, że nie jest to akcja zupełnie bezpłatna. W tym kontekście ciekawe jest w niej uczestnictwo dwóch gdańskich radnych Prawa i Sprawiedliwości: Anny Połetek i Marii Krzaklewskiej jak również artysty Krzysztofa Skiby. Jak zapewnił właściciel klubu Jacek Niewęgłowski osoby będące twarzami tej kampanii wzięły udział w akcji zupełnie bezpłatnie, mając na celu popieranie odchudzania i zdrowego trybu życia. Na co dzień są członkami klubu. Potwierdza to sama uczestniczka akcji Maria Krzaklewska.
- Całe życie mam do czynienia z ruchem i całe życie popieram tych którzy się ruszają. Bo to nie tylko jest ważne dla figury, ale również dla zdrowia. Człowiek aktywny jest mniej narażony na wszelkie choroby. Każdy człowiek powinien się ruszać czy młody, czy stary. Ja zawsze popierałam ruch i z tym ruchem byłam związana. Tak w szkolę, jak i na studiach, bo kończyłam katowicki AWF. Także, gdy poproszono mnie o wsparcie tej akcji to bardzo chętnie się zgodziłam – podkreśla Maria Krzaklewska.


Sama akcja jest warta zainteresowania. Mieszkańcom Trójmiasta, jak i wszystkim Polakom brakuję ruchu. Warto się również pochylić nad naszymi nawykami żywieniowymi. Pamiętajmy jednak, że nie każdy z nas potrzebuję kosztownych konsultacji ze specjalistami i ćwiczeń w siłowni. Czasami wystarczy popracować nad sobą, zamienić nasz jadłospis, odkurzyć schowany w piwnicy rower, a osiągniemy zadowalające rezultaty. Jeżeli nasza nadwaga jest jednak poważna i wiele razy próbowaliśmy już schudnąć, uczestnictwo w tej akcji może być krokiem we właściwym kierunku. Pamiętajmy jednak, że najwięcej zależy od nas samych i bez silnej woli nawet najlepsi specjaliści nic nie pomogą.
Tomasz Wrzask


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież